Jsem roztříštěná

Jsem roztříštěná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151731/bmid_jsem-roztristena-151731.jpg 4 932 176

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Shatter Me , 2011

Kyrda
26.08.2015 5 z 5

Je to doopravdy skvělá kniha!
Bavilo mě to od zqčátku do konce a i po přečtení celé knížky jsem četla nějaké pasáže znovu.Zamilovala jsem si Adama i Juliette.I když musím uznat že i na Warnerovi něco bylo...:P. Těším. Se na další díly.

Normalgirl
22.08.2015 2 z 5

Byla celkem chyba, že jsem si všechny tři díly koupila najednou, protože jsem už u prvního dílu věděla, že to není úplně můj šálek kávy.
I tak ale dávám čtyři hvězdičky za přeškrtané části, opakující se slova, za Warnera a za nápad.

ElissAnn
21.08.2015 5 z 5

Jedno slovo: Super! Kniha mě nadchla, protože jsem ten typ člověka, který má rád fantasy. Jsem neskutečně ráda, že jsem po knize šáhla, protože mi to připomíná všelijaké filmy od Marvel, které "šíleně" miluji.... No nechme toho.
Jednoduše, knihu si přečtěte - vřele doporučuji :).

Shira27
25.07.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. Je velmi čtivá a bavila mě od samého začátku do konce.
I když je to něco mezi X-meny, Hunger games a Divergencí, pořád mi připadá originální.
Přeškrtané věty, opakující se slova a číslice mi vůbec nevadily. Je to úplně něco jiného, nového, originálnějšího než na co jsme normálně zvyklí.
Děj byl opravdu velmi nečekaný. Osobně mám radši když jsou kapitoly krátké i když jich je třeba padesát, je to pak o to víc napínavější.
Dávám 5* a jsem opravdu zvědavá jak to bude pokračovat a doufám, že se to zas tolik nebude podobat Hunger games. V dnešní době je hodně oblíbené téma dystopie. :)

ph-m4367
12.07.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila měla docela plynulý děj i přesto že se v prvních asi 200 stranách skoro nic nedělo tak mě kniha bavila... Postavy mi přišly důvěryhodné a opravdové-Nejvíc mě zajímal Warner a to jak funguje jeho způsob myšlení a vnímání světa...Četla jsem si některé komentáře k této knížce a zjistila jsem že většina lidí zde kritizuje autorku a její styl psaní...Já jsem knihu četla v originále(angličtině) a chtěla bych podotknout že by čtenáři by neměli kritizovat autorku za její styl psaní nebo volbu slov pokud knihu nečetli v originále...Psaní číslicemi,přeškrtnutá a opakující se slova mají poukazovat na psychický stav a pochod Juliet...Nemůžu posoudit jak to vyznělo v češtině ale všechny tyto aspekty mi přišly naprosto přirozené a ani jsem nemrkla... Každopádné se mi kniha celkově líbila a popřečtení prvního dílu jsem si koupila i ostatní... Pokud se vám nelíbil styl psaní tak můžete svést vinu na překladatele protože Tahereh Mafi je skvělá spisovatelka respektovaná po celém světě.

kyky0
10.07.2015 5 z 5

úžasná kniha, kterou nebudete moct odložit :) stojí to za přečtení!!

ronnie354
03.07.2015 4 z 5

Autorka psala moc hezky (myslím tím, že psala poeticky a používala spoustu přirovnání) a moc se mi líbily přeškrtnuté věty. Ale nelíbilo se mi psaní číslicemi a časté opakování slov. Myslím si že další dva díly jsou rozhodně lepší... ale jinak super nápad a začátek byl také strhující

Knížkařka
20.06.2015 3 z 5

Všichni tuto knížku vychvalují do nebe! Já si myslím, že je průměrná... Nejdřív napíši + potom - ,takže jdeme na to ty knížko co vypadáš jak převlečení X-meni(snad jen podotknout, že od té chvíle kdy se z toho začali stávat X-mené mě to začalo bavit na 4*.
+ Autorka píše zajímavě a její přeškrtnuté věty jsou originální a skvělé
+ má to děj(hlavu a patu)
+Když se začtete, čte se to rychle(pro mě osobně to není knížka, kterou jsem schopna přečíst za jeden den, ale jsem schopna přečíst třeba sto stran, ale potom se seknu a nemohu už číst-točí mě to!)
-Totálně mě štvalo opakování slov!Někdy se to sice hodilo, ale opakovaný vtip není vtipem asi tak no..
-Proč si myslím, že se mi kniha moc nelíbila bylo to že první vtipná scéna byla 20stran před koncem(tedy pokud neberete za vtipné scény ty, kde se Juliette líbá jak o život s Adamem..) A to byla i první optimistická scéna!
-Nevadí mi to, že autorka vše psala číslicemi, ale někam se to prostě nehodilo...
Proto dávám 3*

bibi.r
09.06.2015 4 z 5

Skvělé.
Začátek, který se odehrává v léčebně a potom na základně byl naprosto strhující, ale ke konci jsem své nadšení už dost brzdila. Nějak moc mi to totiž začalo připomínat X-meny. Na druhý díl se, ale opravdu hodně těším :).

Týnušxxx
02.06.2015 5 z 5

Moc se mi líbil styl psaní autorky. Je to něco nového a zajímavého. Moc se mi kniha líbila! :-)

little-dream
24.05.2015 5 z 5

Tahle knížka byla prostě JÍZDA!
Nemohla jsem se od ní odtrhnout a určitě za to může jednoduchý styl vyprávění, přítomný čas a krátké věty. Někomu se autorčin styl může zdát jako z čítanky pro první stupeň základní školy, ale právě tohle vás udrží v ději napnuté a kapitoly budou utíkat sami od sebe.
Navíc je tu něco, s čím jsem se ještě v knížce nesetkala - přeškrtané věty, které symbolizují myšlenky hlavní postavy, které by si nejradši přála vyškrtnout z hlavy. Juliett je vážně zajímavá osoba :D
Jsem zvědavá, jak se děj rozvine :) A mimochodem - TEAM WARNER! ♥♥♥

jana5962
21.05.2015 3 z 5

je to zajimave tema, ale styl psani mi natolik nesedi, že jsem nebyla schopna ji docist

Christie
13.05.2015 3 z 5

Takové silnější tři hvězdičky. Mám neuvěřitelně smíšené pocity. Hned od prvního slov mě zaujal autorčin poetický styl psaní. Snad jsem ještě nečetla dystopii s tolika krásnými metaforami a symboly. A také to, jak si autorka hrála s dynamikou textu, jak chytře kladla důraz na důležité výrazy... Úplně mě tím dostala.
Bohužel děj postrádal na akčnosti, téměř celou knížku se skoro nic nedělo. Chybělo mi více propracovaných vedlejších postav a vedlejší dějové linie. Všechno se to zdálo jaksi ploché. A to ani nezmiňuju to, jak povrchní mi přišla "romantická" složka knihy. Ani jednou se mi nerozbušilo srdce ve chvílích, kdy bych romantikou měla šílet. Jak bych taky mohla? Hlavní postavy spolu promluví sotva pár vět a už se milují? Měli mezi sebou více fyzického kontaktu, než konverzace. V jednom kuse se po sobě vrhali, jako by to byla nějaká zvířata. Strašně mě to iritovalo. Hlavně mi to bylo líto, protože Juliett mi kromě toho byla ohromě sympatická a měla obrovský potenciál. No uvidíme, jestli to druhý díl vylepší...

Red-haired
11.05.2015 5 z 5

Nechápu, že jsem na knihu nenarazila dřív, ale jsem ráda, že jsem na ni vůbec narazila. Kniha je zvláštní, ale právě díky těm zvláštnostem mě tak uchvátila. Někomu tady vadily číslice v knize, mně nikoli, autorka zdůrazňovala počet u věcí, které člověk obvykle vůbec nepočítá, ale bylo to zajímavé. Stejně tak opakování slov, které mě vždy donutilo zpomalit, nebo na chvíli zastavit, jindy naopak autorka tempo zrychlovala, kniha je prostě úžasně dynamická.
Samotný příběh mě naprosto okouzlil , takže se zřejmě hned vrhnu na další díly, doufám, že to bude stejně velkolepý zážitek.

hrubik
10.05.2015 3 z 5

Upřímně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Přišla mi zvláštní, zajímavá, dobře se četla, ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to celé jako z rychlíku a konec připomínal fantastickou čtyřku. Přitom to ze začátku vypadalo tak dobře... Možná dám šanci druhému dílu a uvidím, co se z toho vyvrbí.

Sabii14
28.04.2015 5 z 5

Při čtení jsem se nenudila. Velmi zajímavý příběh, i s držením v zajetí Juliett. Mám ráda povahu Warnera- nic ho nerozhází a vždy klidný :) Smtící dotek je zajímavý dar a tím je zajímavá i samotná kniha..

adelaska
24.04.2015 4 z 5

Nesmírně parádní, napínavý a akční příběh. Jediné co mi trochu vadilo byl uspěchaný románek mezi hlavními hrdiny a jak autorka plýtvala slovy "miluji tě". Mám raději, když se ten vztah mezi hlavními hrdiny vyvíjí pomaleji. Ale jinak naprostá paráda.
Co nevidět se pustím na další díl...

RosMeggie
09.04.2015 5 z 5

Takhle kniha je prostě... aaaach... úžasná... Mě osobně nenechala spát, doslova mě pohltila... furt z toho ještě nemůžu... :D... Skoro 100% souhlasím s komentářem úžasné slečny (myslím, že slečny) Anne Leyyd... :)... jediná věc se kterou to tak úplně stejně necítím je Warner... zase tak moc ho nenávidím, každopádně se těším až se o něm dovím více... :)
Nejvíce se mi líbil začátek, když byla hlavní postava (tedy Juliette) ve své cele... spisovatelka, troufám si říct, že naprosto skvěle vyjádřila pocity Juliette... Taky nápad se "zaškrtaným" textem je úplně super... Sice v dalších dílech už je těch "škrtanců" méně... (ne že bych se dívala dopředu nebo tak něco)... ;)...

Toď asi vše... prostě ji strašně hodně moc doporučuji... :)... ;)

P.S. Komentář od Maggy jsem jen lehce prolétla očima a úplně mi to stačilo k tomu, abych si řekla že ho číst ani nemá cenu, protože si nemyslím, že je nějak pravdivý či že bych si z něho mohla něco vzít... prostě bych to označila slovy "někdo si hraje na chytrého" (pardón za to, jen můj názor)

P.S.S. Ještě jsem zapomněla dodat, že kniha je úplně šíleně čtivá... ;)

Vaše Rose... ;)

halamka.zuza
06.04.2015 4 z 5

MAY CONTAIN SPOILERS!!

No, námět není špatný, čtivost je taky. Ale. Jsou tu věci, které mi vadí. Název knížky - Jsem roztříštěná. Tenhle slovní obrat se v knížce objevuje asi tisíckrát. Další co mi vadí, že když hl. hrdinka pořád nějak počítá, čísla jsou napsaná číslicemi. Trochu ruší. No, poslední jsou scény s Adamem. Pořád na jedno brdo. A nic se nemění. :) Co musím vyzdvihnout, je úžasný popis "bláznivé holky" a konec. :) Mně se knížka celkem líbila, tak si myslím, že se nemusíte obávat. ;)

michaela9784
23.02.2015 5 z 5

Miluju tuhle trilogii

antiutopie, dystopie, kakotopie pro ženy

Tahereh Mafi
americká, 1988