Jsem roztříštěná

Jsem roztříštěná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151731/bmid_jsem-roztristena-151731.jpg 4 929 176

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Shatter Me , 2011

VenyLee
21.04.2016 2 z 5

Já mám úplně stejný názor jako Maggy (komentář níže), až na to, že já si druhý díl už nekoupím. Možná se to v ostatních dílech spraví a bude to bomba, ale mě se kniha prostě přestala líbit a navíc je tu vždy nějaká úžasnější série na čtení (např. Skleněný trůn)

Pavluška33
18.03.2016

Začátek knihy super, zajímavá myšlenka i styl psaní. Ale od chvíle, kdy se objevila milostná vysoce romantická linka s Adamem, je to nuda, nuda, nuda.... Dokonce jsem zvažovala, že ani nezačnu číst druhý díl. Ovšem závěr mě opět přesvědčil, abych ve čtení pokračovala.

AjinQa
13.03.2016 3 z 5

Mě osobně tato kniha zklamala. Slyšela jsem na ní samou chválu, já ale nemůžu říct totéž.
Myslím si, že kniha má vystavěný hodně zajímavý svět. Trochu podobný (jak to tady píšou všichni) X-menovi.
Autorčin styl psaní mi celkem sedl, hlavně se mi lébily ty přeškrknuté věty a to že čísla psala čísly.( Ano, zní to divně) :D
Juliett je fajn hlavní postava. Je statečná a má zajímavé myšlení. Za to dávám velké +.
Jediné co se mi v příběhu nelíbilo, byla ta romantická stránka knihy. Juliett se zamilovala do kluka co sotva zná a to se mi fakt zdálo divné. Jejich "scény" se mi vůbec nezdály romantické. Bylo to spíše takové klišé. Už z tohoto důvodu jsem na 100% tým Warner. Mezi němi to alespoň jiskřilo.
Kniha sama o sobě opravdu není až tak špatná, ale já bohužel dávám pouze 3*. Samozřejmě ale doporučuju přečíst si ji.

Roselunda 1928
07.03.2016 3 z 5

No... Jsem roztříštěná jsem musela začít číst podruhé a ještě půjčenou z knihovny, abych ji vůbec dočetla. Poprvé ve mně nevzbudila téměř žádné emoce.
Autorka má veliké plus za přeškrtnuté věty, které jsou originální a někdy i pobaví. Zvlášť v přímé řeči :D Další plus má za čísla. Strašně se mi líbily věty typu "Uplyne 15 000 minut, než se zase nadechnu." Jen mě vždycky učili, že v psaném projevu mají být čísla napsaná slovy, a tak mě to dost rušilo.
Tahereh má u mě také "obdiv" za jinou věc. Dokázala stvořit knihu plnou bláznů. Fakt. Ano, když jste 264 dní zavření v cele bez jediné další živé osoby, asy se to na vás podepíše, ale já jsem fakt měla dojem, že Juliette trpí nějakou poruchou. Už jen ty přeškrtnuté věty, které jsem chválila za originalitu, mi ten dojem posílily.
A věc, co mě zklamala. Konec. Takový jsem nečekala. Ale asi si kvůli němu ten další díl někdy přečtu.

Tak to asi bude pokus o shrnutí mých myšlenek. Doufám, že jste pochopili, že z téhle knihy jsem dost roztříštěná.

EvaSupovic
30.01.2016 5 z 5

Velmi zajímavý námět na knihu a až zarážející podobnost z dnešním světem a tím, co nás opravdu může jednou potkat.....:-) Těším se na další díly.

Baraliska
28.01.2016 5 z 5

Dobrý nápad a dobrý příběh. Ty přeškrtaná slova jsou zajímavá i zvláštní. Kniha je zajímavá i zvláštní. :)

pavlinka04
23.01.2016 5 z 5

Knížku zrovna čtu, moc se mi do toho nechtělo, říkala jsem si že to bude nic moc, ale krásně překvapila, je to krásné čtení, s dějem že nevíte co bude dál, opravdu ji čtu jedním dechem, určitě si půjčím i další díly.

Xena011
18.01.2016 5 z 5

Krásná a zajímavá knížka, která se dost odlišuje od ostatních, co jsem četla, ale díky tomu je právě zvláštní. Musím říct že mě děj již od začátku překvapil a pohltil. To se nedalo přestat odtrhnout oči od slov a museli jste číst stále dál a dál. Dost zajímavých zvratů, Adam neskutečný, v tomto díle jsem si ho moc oblíbila, Warnera jsem zatím moc nemusela, svými činy mě trošku dost štval. Ale v pokračování zjistíte význam jeho stinné stránky a určitě budete překvapeni zvraty a vyspěním postav.

MichaelaHej
03.01.2016 5 z 5

Skvělý výkon ze strany paní překladatelky. Už jen proto stojí za přečtení. :)

Manience
02.01.2016 3 z 5

Kniha byla ze začátku (alespoň pro mě) docela nudná a předvídatelná. Ke konci už to bylo lepší, děj se začal konečně pořádně vyvíjet a v nejzajímavější části to autorka utnula a pokračuje v další knize. Kdyby ten konec nebyl tak povedený, nečtu dál :) ale musím říct, že pokračování za to rozhodně stálo:)

markulka
02.01.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ihned jsem ji měla přečtenou díky jejímu napínavému a originálnímu ději! Určitě si přečtu další díly hned jak to půjde :-)

i.love.books@
28.12.2015 5 z 5

Krásná kniha která je plná překvapení, děj není předvídatelný. A tento tip knih mám ráda.

sabanka
22.12.2015 5 z 5

Jsem vážně překvapena perfektním slovenským překladem. Opravdu špičková kniha. Více na mém blogu

Barbarka_CZ
10.12.2015 3 z 5

Styl psaní autorky je zvláštní, hlavně v prvním díle, ale člověk si na něj snadno zvykne a pak už mu přeškrtnuté pasáže a opakující se slova nevadí. Naopak např. ve třetím díle mi to i trochu chybělo. :) Když jsem na konci první části zjistila, že jde vlastně o X-meny se spoustou emocionálních výlevů, trochu mě to zklamalo, ale celkově je to dobře napsané, pořád se tam něco děje. Jenom mi přišlo (a není to poprvé u této autorky), že v závěru moc spěchala, chybělo mi dovysvětlení, jak je možné, že najednou byla hlavní hrdinka \"nesmrtelná\". A vlastně i to, jak se dokázala tak najednou \"vypnout\". Nicméně rozhodně je to nadprůměrná četba, ale protože jsem náročný čtenář, dávám jen tři hvězdy, snad se autorka nebude zlobit. :)

vedana
15.11.2015 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo samo. Příběh byl napínavý a čtivý. Všechny 3 díly jsem přečetla velmi rychle. Zvraty, které se v příběhu udály, udržovaly napětí, což pro mně bylo těžké knihu odložit.

esussi
08.11.2015 3 z 5

Sice hodně omílaný námět, ale četlo se to dobře. Až na Juliettiny vnitřní monology, ty jsem přeskakovala. Kupodivu jsou pokračování o dost lepší než první díl.

Effie
24.09.2015 5 z 5

Knížka byla naprosto úžasná.
Dlouho jsem jí odkládala, ale když jsem jí vzala do ruky, už jsem nemohla přestat číst.
Adama moc nemusím, ale na začátku knihy jsem nad ním slintala, momentálně ale zbožňuju Kenjiho a MILUJU Warnera ♥

WexxAr-ka
23.09.2015 4 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla a zvykla jsem si na autorčin styl psaní. Ovšem po pár kapitolách se vše změnilo, knihu jsem dočetla jedním dechem a jsem opravdu zvědavá na další díly :)

LiLLu
05.09.2015 5 z 5

parada libilo, něco jako hunger games
jdu hned na další díl:-)

janka2000
26.08.2015 4 z 5

Autorka má svůj vlastní styl psaní, to se mi líbí. Příběh je dost zamotaný a hodně chytlavý. Nejvíc mě dostal ten konec, který jsem nečekala. Doporučuji

antiutopie, dystopie, kakotopie pro ženy

Tahereh Mafi
americká, 1988