Rozhnevaná vdova

Rozhnevaná vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409235/bmid_rozhnevana-vdova-031-409235.jpg 3 18 7

Ulla-Riitta Raiskioová celý život prežila ako zodpovedná a počestná žena. Dennodenne vŕtala ľuďom zuby, poctivo vychovala dve deti, doopatrovala chorého manžela. Keď jej muž napokon zomrel, všetci v nej videli iba sedemdesiatštyriročnú vdovu, krehkú starenku chystajúcu sa na vlastnú smrť. Lenže to nie! Ulla je konečne voľná. Musí len vymyslieť, ako s tou slobodou naloží. Našťastie má životaschopné kamarátky Pike a Hellu. S nimi navštevuje diskotéky pre nezadaných seniorov, potí sa na hot joge a odhodlá sa i na jazykový kurz. Radostný rozlet Ulle komplikujú len vlastné deti, ktoré sa chcú včas pripraviť na matkinu starobu a vôbec pritom neberú ohľad na to, čo chce od života ona sama. Ullina túžba žiť konečne po svojom je však silnejšia ako všetky spoločenské očakávania...... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Lindeni

Vihainen leski , 2018

Aneleh
23.05.2021 4 z 5

Humor, který mi byl blízký. I o vážných věcech se dá psát s nadhledem a vtipně. A samozřejmě, jak se v knize objeví kočka, hned mě zaujme a zde kočičí přítelkyně zcela neomylně vycítila i usnadnila odchod ze života. Hrdinka až ve svém stáří zažívá to, o co byla ochuzena v životě s alkoholikem. V tom jediném jsem jí nechápala, proč tak dlouho setrvávala ve vztahu, kde byla tak nešťastná. Smutné bylo, že musela bojovat i proti svým dětem, které jí chtěly šoupnout do pečovatelského domu, ač ve svých letech byla zdravotně v pořádku. Měla opravdu důvod k pořádné naštvanosti. Co mi trochu vadilo, že po celou dobu čtení jsem si nemohla zvyknout na neobvyklá jména jednotlivých osob.

emmik
14.11.2020 4 z 5

Po knize jsem sáhla neb je o starší ženě. Potěšila mě a to tak že velmi. Hlavní postava vidí s velkým nadhledem
svůj ukoptěný život , což mě asi nadchlo nejvíc. Neboť kdo z nás co máme " před poslední zatáčkou " nemáme něco podobného za sebou ? Příběh je napsán svěže , s humorem . Pro mě určitě nebyl depresivní, naopak. Určitě doporučuji, pravda asi pro stejnou věkovou kategorii.

Mergirus
17.07.2020 2 z 5

Kniha nebyla tak špatná, jak jsem čekala dle recenzí. Jen se nehodí do depresivního období.

Heli20
15.01.2020 1 z 5

Nalákala mne anotace knihy,ale byla jsem zklamaná.čekala jsem mnohem více humoru a nadhledu,kniha je spíš depresivní.Nedočetla jsem,bohužel.

Gabika9
28.10.2019 4 z 5

Zaslouží tak 3 a půl hvězdičky. Zajímavý úhel pohledu na život 74 leté ženy. Chvílemi trochu nadsázka, možná i sarkastické, chvílemi dost depresivní až kruté a také smutné. Ale závěr příjemně milý. Svým způsobem i poučná kniha, jednou holt zestárneme všichni...

alnahu
20.10.2019 1 z 5

I já jsem z této knihy zklamaná-čekala jsem zábavný příběh,ale kniha mě nudila- s obtížemi jsem ni dočetla .
I když jak se uvádí v knize -život seniora je skvělý.
"Nemusí pracovat,ale na účet mu chodí peníze,má kde bydlet,nemá stanoveno do kdy musí být doma a nemusí se bát,že otěhotní.Jak dokonalé!"

majík1
26.05.2019 odpad!

Tak u této knihy jsem se vyloženě nudila.Čekala jsem humor.Děj byl složitý a těžko pochopitelný.Hvězdičku dávám snad jen za konec jinak nezáživná kniha.

Finsko sarkasmus vdovy

Kniha Rozhnevaná vdova je v