Rosiin sladký krámek snů

Rosiin sladký krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272080/bmid_rosiin-sladky-kramek-snu-GR2-272080.jpg 4 296 80

Také jste v dětství milovali větrovky nebo fialky? Nebo jste se nemohli odtrhnout od mléčných karamel či ovocného želé? A co takhle mít vlastní krámek, kde jsou cukrovinky a sladkosti nemyslitelných a leckdy zapomenutých druhů? Jednatřicetiletá nezaměstnaná zdravotní sestra Rosie odjíždí na přání matky do malé vesnice Lipton, aby pomohla své staré pratetě uspořádat a prodat rodinný krám s cukrovinkami. Teta Lilian strávila v Liptonu celý svůj život, zažila zde válku, prožila první velkou lásku, a dokud byla při síle, vedla krámek. Nepříliš nadšená Rosie opouští Londýn a svého dlouholetého přítele v domnění, že pobyt na vesnici bude jen bohapustá nuda. Hluboce se však mýlí. I na vesnici se můžou dít věci, což Rosie zjistí hned druhý den po svém příjezdu. A pak už se události hrnou jedna za druhou a Rosie začíná přehodnocovat svůj vztah i své odhodlání vrátit ze zpět do Londýna.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Welcome to Rosie Hopkins' Sweet Shop of Dreams , 2012

katerina5544
24.09.2018 5 z 5

Moc se mi líbila a mohla by být i delší :) fakt si knížky Colganové užívám! Příjemné, milé, oddychové čtení a po něm se budete cítit prostě dobře :) doporučuji!!!

Blondebookdevil
30.08.2018 3 z 5

Jsou knížky, u kterých si přejete, aby měly nejméně o sto stran více a vy abyste uměli číst pomaleji než je tzv. hltání. Pak jsou knížky, které by mohly mít o 100 stran méně, a jenom by jim to prospělo. Tento příběh patří bohužel do té druhé skupiny. Dostala jsem se za půlku a pořád mě bavila, ale pak už mi to přišlo jen otravné. Otravný Gerard, věčně nabručená Lilian, až moc sladké romantiky v závěru. Když byla řeč o sladkostech a i některé pasáže mi přišly úsměvné, měla jsem chuť dát vyšší hodnocení, ale s dočtením jsem změnila názor a má ode mě 3*. A teď už jdu konečně číst nějaký ten mord.

Nikola995
15.08.2018 5 z 5

Uzasna oddechova,romanticka knizka:) libil se mi i pribeh pratety Lilian,az mi ji bylo lito :) urcite stoji za precteni

happy-smile
10.08.2018 4 z 5

Tato kniha je převážně ženským románem. U předchozích, co jsem od Jenny Colgan četla, byla romantická linka spíše dokreslení, tady je to hlavní bod. Hlavní postavy si libují v ironii, a tak o humor není nouze. Příjemným zpestřením bylo střídaní dvou dějových linií - Rosie a Lilian. I tak ale myslím, že kdyby byla kniha tak o 100 stran kratší, tak by jí to hodně prospělo. Sečteno a podtrženo: Příjemné a vtipné počtení.

Lienilda
26.06.2018 5 z 5

Prostě romantická oddechovka, plný počet hvězdiček dávám za to, že děj pro mě nebyl až tak předvídatelný a popisy obchodu byly skvělé. Poznamky k cukrovinkam na začátku každé kapitoly mě spíše rusily. Chystam se od autorky precist jeste Pojízdný krámek snů.

cukrovka
24.05.2018 4 z 5

Pohodová a čtivá oddechovka. Moc mě nezaujelo povídání o cukrovinkách v úvodu každé kapitoly. Hezky popsáno prostředí anglické vesnice s jeho rázovitými obyvateli.

Eleanor-ka
17.05.2018 3 z 5

Úsměvná oddechovka, po které jsem záměrně sáhla díky mé vášni k sladkému a pečení. :)

Gibis
31.03.2018 4 z 5

Milá a zábavná oddechovka, svými trapasy mohla Rosie opravdu směle konkurovat Bridget Jonesové :) Romantika nijak přeslazená, tedy až na ty tuny cukrovinek, které vás do mlsání přímo postrkují :)

Anne Leyyd
24.03.2018 4 z 5

Dočetla jsem a nehledě na to, že je 1 hodina ráno, tak jsem si musela jít ukořistit kousek čokolády :D

Kniha je velmi čtivá a psaná živým, pestrým jazykem. Sem tam mi přišlo, že překladatelka používá trochu se nehodící výrazy, ale dalo se to přežít. Autorce se podařilo u mě vyvolat skutečně plastickou představu celého krámku se všemi sladkostmi včetně nádherné vesnice a přilehlého okolí. Toto jsem si po celou dobu užívala. A úplně perfektní byl přiložený obrázek! Kdyby ta kniha nebyla z knihovny, už bych ho měla vybarvený :-) Grafické zpracování je rozhodně skvělé (až na tu divnou ženštinu na obálce, která má představovat hlavní hrdinku).

Hlavní hrdinka Rosie byla milá, fajn, příjemná a zábavná. Několikrát jsem měla chuť ji praštit, ale skutečně jen několikrát.

Romantická linka byla ze začátku dobře našlápnutá, ale postupně to autorka docela zabila. Bytostně nesnáším, když se z pár kapek v mžiku strhne liják, který přejde do bouřky a z bouřky hned do slunečného dne. Trocha obyčejných "výplňových" rozhovorů a konverzací a nějakých dalších interakcí, které mezi sebou obyčejní zamilovaní lidé mají, by vůbec nebyla na škodu. Tohle mi požitek z četby opravdu pokazilo. Nicméně v porovnání s jinými romány, které jsem četla, mohu tomuto skutečně udělit slabší 4 * a doporučit jako perfektní oddechovou četbu, která se rozhodně řadí k těm kvalitnějším románům.

certik003
23.03.2018

Podle hodnocení jsem od knížky očekávala trochu víc. Pro mě tam místy byla vtipnost až násilná. Co se mi na knížce líbiolo nejvíc je děj, kdy autorka popisuje život tety Lillian.

knihovnička007
24.02.2018 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení :) Na začátku jsem myslela, že se umlátím smíchy z Gerada-"tam není KFC, tam se mi nelíbí". Moc příjemná kniha.
Sice člověk tak nějak ví, či tuší, jak to dopadne, ale to ničemu nebrání. Určitě doporučuji k přečtení.

Almo74
10.02.2018

Dovolenkove cteni. Prijemne se cte, docela i vtipne. Krasne popsan zivot anglickeho mestecka a jeho obyvatel...

Květ
19.12.2017 3 z 5

Sladké, odpočinkové čtení na léto. Lehká beletrie, která nevyžaduje přemýšlení a můžete si u ní vydechnout. Vlonijsem četla svoji první knížku od této autorky Báječný krámek s čokoládou, která se mi líbila víc. Kdo hledá něco na pláž k vychlazené Margaritě, ideální.

Litocha
22.08.2017 3 z 5

Příjemné čtení (taky souhlasím s tím, že příběh Lilian byl zajímavější, možná i proto, že to bylo pár zhuštěných útržků, kdežto u Rosie se toho vlastně dlouho nic nedělo a většinu doby jsem postrádala naléhavost nebo intenzitu, která v Lilianině příběhu byla), ale vadilo mi, jak se mohla tak schopná osoba jako Rosie spokojit s Gerardem a dělat mu služku. Taky mám pochybnosti o úspěšnosti krámku s cukrovím na vesnici - ale třeba to na anglickém venkově chodí jinak. Jinak to byla pěkná knížka o hledání svého místa na světě a (nejen) rodinných vazbách.

Anie94
16.08.2017 4 z 5

Moc krásná a inteligentní romantická knížka. Ideální na léto. Moc se mi líbilo, že to nebyl takový jednoduchý a prvoplánový příběh, jaké píšou některé autorky románů pro ženy. V jednu chvíli jsem chtěla vlastnit také takový krámek s cukrátky. Prostě pěkné.

LindenSky
10.08.2017 5 z 5

Naprosto TOP, pokud tedy pominu, že jsem během čtení, snědla kila sladkého, přibrala asi tak 20 kilo a také navštívila jednu nejmenovanou stránku s americkýma sladkostmi, o kterých se tu celou dobu píše, za který jsem utratila ranec. Příběh, který se prolíná s dnešní dobou a současně s 2. světovou válkou, doplněn o tunu sladkého navrch! (sorry za spoiler) Nerozhodnou Rosie jsem si zamilovala hned na začátku a tuhle knihu můžu jen doporučit, na letní dovolenkování jasná volba.

Beatrice_s
04.08.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem si vzala jako oddechovku po thrillerovém řádění a můžu říct, že má očekávání splnila. :) Báječný krámek s čokoládou mě nadchnul rozhodně méně. Sladkostem, které se objevují v knize, příliš neholduji, ale v rámci představivosti jsem si je užila náramně. Prostředí venkova, resp. vesnice, na čtenáře působí velice uklidňujícím dojmem a postavu stařenky Lilian a její trefné poznámky si snad nejde neoblíbit. :) Již se těším na Ostrov s vůní čerstvého chleba.

LiKa00
26.07.2017 5 z 5

Prostě úžasná. Pohltila mě už od samého začátku a na konci i slzy ukáply. Prostě krásná, nevím co víc napsat.

Jane007
29.06.2017 4 z 5

Báječná knížka na léto. Doporučuji přečíst všem, co mají rádi sladkosti a romantiku. Knížka má jen jeden vedlejší účinek: nedá se číst bez sáčku bonbonů a chutě navštívit cukrárnu. Každopádně četlo se to samo a často jsem se vyloženě řezala smíchy.

Siwan
15.04.2017 3 z 5

Příjemně ubíhající kniha s hezkou atmosférou. I rozvíjející děj mě vlastně chytil, oddechovka s vůní bonbonů :) krásný závěr.