Hranice nevinnosti

Hranice nevinnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229758/bmid_rosemary-beach-hranice-nevinnosti-b6N-229758.jpg 4 764 143

Rosemary Beach série

Chceš to, co bys neměl mít… Je jí teprve devatenáct. Je to dcera jeho nového otčíma. Je stále naivní a nevinná, protože uplynulé tři roky strávila pečováním o nemocnou matku. Ale pro čtyřiadvacetiletého Rushe Finlaye je ona ta jediná věc, která je tabu. Peníze slavného otce, matčino zoufalství vyhrát jeho lásku a jeho šarm jsou tři důvody, proč mu nikdy nikdo neřekl ne. Blaire Wynn opustila malý farmářský domek v Alabamě poté, co jí zemřela matka, a přestěhovala se k otci a jeho nové ženě do rozlehlého domu na pláži na Floridě. Není připravená na změnu životního stylu a ví, že do tohoto světa nikdy nezapadne. A pak je tu její nevlastní bratr, se kterým ji táta přes léto nechal, zatímco se ženou utekl do Paříže. Rush je stejně tak zkažený, jako je úžasný. Dostal se jí pod kůži. Blaire ví, že pro ní není dobrý a že nikdy nikomu nebude věrný. Je znuděný a má tajemství, které by Blaire neměla nikdy odhalit, ale i když tohle všechno ví… Blaire do toho možná spadne příliš hluboko.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fallen Too Far , 2012

NikinkaFantasy
09.07.2015 5 z 5

Už z reakce na českou obálku od čtenářů, kteří se napoprvé potýkali s originálem jsem poznala, že tahle knížka stojí za to. A taky naplnila mé očekávání.
Jde o příběh, který známe z jakékoliv knihy podobného žánru. Chlap je sexbomba a holka sice taky, ale nemyslí si to o sobě. Já jsem ale zírala, protože to nebylo stejné. Rushe jsem si od přečtení obsahu zaškatulkovala jako nějakého hrubého blba. Ale překvapil mě. Občas sice vybuchl, vypařil se nebo podobný blbosti, ale... byl naprosto úžasnej. Ale v tomhle případě jsem si i totálně zamilovala hlavní hrdinku (víc než hrdinu). Blaire byla naprosto skvělá. Líbilo se mi na ní všechno. Po tom co zjistila to tajemství a zmizela jsem sice byla z ní šíleně zoufalá, ale pochopila jsem ji. I tu její milnou víru, že její máma je dokonalá. Já si to o své mamince taky myslím. Přestože z ní nikdy nebude modelka.
Z knihy jsem byla naprosto paf. Přelouskáno za pár hodin. :-) Kniha má sice špatný konec, ale já vím, že v USA vyšly další dva díly, takže jestli nakladatelství Yoli bude mít mozek a nebude chtít štvát české čtenáře, kteří nerozumí angličtině natolik, aby si knihu přečetli v originále, určitě vydá i zbylé dva díly. Na které se ohromně těším. Knížku doporučuji.

Kačík
07.07.2015 5 z 5

Pěkně psaná knížka,výborně vymyšlené tajemství.Dá se přečíst za jedno odpoledne. Brala bych ale lepší závěr. Myslím, že se Blaire dost unáhlila, Rushe mi bylo trochu líto.

Ewik
04.07.2015 5 z 5

Kniha mě vážně chytla hned od první stránky. Z počátku jsem si myslela, že přesně vím, jak všechno skončí, ale chyba. Mé očekávání se jaksi nedostavilo. Hlavní hrdinka se mi líbila a soucítila jsem s ní, neměla to lehké, jenže jak se příběh rozvíjel, mělo to i svou druhou stránku. To co Rush udělal bylo sice hnusné, ale nutno poznamenat, že on to zase dělal z lásky k sestře. Jako mladému naštvanému klukovi se snad ani nedá vyčítat, že chtěl, aby sestra poznala tátu.
To jak si Blaire pak všechno sama dedukovala bylo naprosto absurdní. Ano, svou mámu milovala - která holka ne, ale udělala z ní téměř světici. Ty její závěry mě fakt vytáčely.
Nedokázala jsem přestat číst, dokud jsem se nedostala na poslední stránku knihy. Už se moc těším na druhý díl a doufám, že Blair se trošku "pochlapí".
Vyborná četba na letní odpoledne.

Nikolarka
02.07.2015 5 z 5

Zuzii20
02.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha, která mě zaujala hned na začátku. Vůbec sem se od ní nemohla odtrhnout. Těším se na další díl.

EvaSupovic
01.07.2015 5 z 5

Skvělá knížka a je super, že se konečně k nám dostala i v češtině :-D Už jsem v to ani nedoufala :-D Tak sem s dalšíma :-D

mmmisulka.r
28.06.2015 5 z 5

Knihu jsem dnes doslova slupla jako malinu. Místy to bylo tradiční zamilované klišé versus odmítání atd... ale i tak jsem si knihu vážně užila a nemůžu ji nedoporučit.

muchomurka
24.06.2015 4 z 5

Ten příběh je naprosto sladký a skvělý, tedy až na ten konec. Ten se mi nelíbil a nesouhlasím s ním a nutně potřebuji další díl. Čekala jsem, že odhalené tajemství Blaire bude něco děsně traumatizujícího, ale tohle, jo bylo to děsný, zraňující a nefér, ale nemusela se kvůli tomu zachovat jako hysterka, nikoho si nevyslechnout a zachovat se jako největší kráva. To, že si maminku vystavěla na piedestal, neznamená, že nebyla lidskou bytostí s chybami, což si vůbec nebyla schopná připustit. A to její vydedukovávání si odpovědí, které byly úplně mimo, mi lezlo krkem, občas mě děsně štvala.
Doufám, že v dalším díle dostane rozum a dopadne mnohem lépe. Za její hysterický výlev a ten konec nemůžu dát 5*, protože mě to děsně štve.

Sam99
23.06.2015 5 z 5

Četla jsem v originále, ale i tak jsem si knihu velmi užila. Kniha je napsaná velmi čtivě někdy i s humorem. Knihu jsem přečtla za jeden den, možná i díku počtu stránek. Řekla bych, že kniha měla docela předvídatelný děj, ale konec mě příjemně překvapil, nutí vás totiž chtít si přečíst další díl.
Myslím si, že originální obálka je hezčí než ta naše česká, které mi k téhle knize moc nejde. Knihu doporučuji spíše dospívajícím čtenářům.

Markysek45
22.06.2015 3 z 5

Romantická oddechovka na jedno odpoledne, myšleno v dobrém :)

LucyNej
19.06.2015 5 z 5

Opravdu báječná série knih. Mohu jen doporučit :)

Maragad
15.06.2015 3 z 5

Hranice nevinnosti je oddechová kniha, kterou díky malému počtu stran přečtete již během jednoho odpoledne. Děj je celkem předvídatelný, ovšem takové knihy nikdy neomrzí, i když je v nich spousta klišé. Postavy jsou dostatečně propracované, ale hlavně v první polovině příběhu je osud hrdinky líčen až příliš tragicky a díky tomu působí Blaire tak naivně, že vám to občas může lézt na nervy. Ovšem pokud tuto první polovinu zvládnete, čeká na vás vytoužená odměna.

Zdenka21
29.05.2015 3 z 5

Taková oddechovka přečtená za odpoledne. Neurazí, nenadchne. Jen ti chlapi jsou v těhle knihách všichni stejní, ale kdo by je nechtěl? :)

LilianaFalcon
23.05.2015 4 z 5

Četla jsem anglicky a moc hezky to utíkalo. Žádné hluboké myšlenky, nic převratného. Prostě zamilovaná oddechovka a přesně to jsem zrovna potřebovala.
Ale musím se přidat na stranu těch, kterým Blair přišla trochu natvrdlá, prostě mi holky typu "mouchy snězte mě" až tak nesedí ;-)

Monulenka
23.05.2015

Super oddechová knižka. Moc hezky napsaná. Přesně něco takového jsem potřebovala. Přečetla jsem za jeden večer. Mohu jen a jen doporučit. Fakt super.

JanaDor
21.05.2015 5 z 5

Pane jó!!! To byl tak úžasný, nádherný, dojemný, zamilovaný, lehce erotický románek. Mně se tak líbil, tak dobře se četl, že jsem to dala za jeden večer…No dobře, tak skoro....Začala jsem číst v 10 hodin večer a pár stránek mi zbylo. Musela jsem jít spát, abych nedřímala na druhý den v práci. Prostě tááááková nádhera to byla. Opravdu vřele doporučuji. Je to skvělá oddychovka, která ve mně vyvolala horu pocitů, kde nejvíc převládalo dojetí. Velmi mi sedla hlavní hrdinka. Na první stránku jsem si ji zamilovala.

Samira
13.05.2015 5 z 5

Z knížky jsem nadšená, rozhodně splnila má velká očekávání. Ale měla jsem si ji spíš přečíst později, aby do vydání dalšího dílu nebylo tak daleko, protože z konce mám tedy pěknou depku. Skvělé, nevšední a hodně živé postavy, rychlý spád, spisovatatelka perem opravdu vládne. Silné a stejně tragické životní osudy. Už, aby bylo pokračování, čekání bude nekonečné.
Jinak doporučuji!

zdenka700
11.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha, splnil se mi sen. Konečně jsem ji mohla přečíst. Rush byl tak božský. Stojí to za přečtení. Dost komplikovaný životní příběh Blaire, vám ukáže jaký život může být.

Katka313
01.05.2015 5 z 5

Série Too far (3 knížky) o Rushovi a Blair se mi moc líbila, hlavně důvod proč se Rush tak k Blair choval mě hodně překvapil, ale jak už bylo níže zmíněno, další knihy jsou podle stejného scénáře. Jediná kniha, která ze série RB byla trošku jiná a moc se mi líbila byla You were mine. I čtvrtá kniha z pohledu Rushe byla super.

kklepkaa
20.02.2015 2 z 5

První setkání českého čtenáře s Abbi Glines proběhne asi celkem dobře. Bohužel po pár přečtených knížkách zjistíte, že je to obyčejná červená knihovna pro náctileté. Abbi přišla na jeden scénář, který dobře funguje u pubertálních čtenářek a ten aplikovala na zbytek svých dalších knih. Až si zas příště budu chtít přečíst nějakou knihu od ní, radši si nejdřív vrazím pár facek.
Celkem se mi od ní líbila fantasy série Existence, ale té se tu asi nedočkáme...

láska smrt pro ženy rodina romantika sirotci Florida rodinná tajemství

Abbi Glines
americká, 1977