Domek v Irsku

Domek v Irsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484487/bmid_domek-v-irsku-P7J-484487.jpg 4 1379 332

Hannah Cambellová se rozhodla pro velkou životní změnu a vyměnila kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru za studium na vyhlášené kulinářské škole v Irsku. První den si v Dublinu užívá všechno, co nové město nabízí – speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov, kde se škola nachází, zjistí, že „to, co se stane v Dublinu, nezůstane jen v Dublinu“… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah mnohem víc než kuchařské základy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Cosy Cottage in Ireland , 2021

ivca84
14.06.2023 5 z 5

nová kniha nás tentokrát zavedla do kulinářské školy v krásně popsaném irském venkově

jjanule
13.06.2023 4 z 5

Nemůžu se zbavit dojmu, že by všem knihám prospěla důkladná redakce... Když má Hannah peníze a spoustu dovolené, proč nejela za sestrou do Švýcarska častěji?
A na jaké břicho se těší, když posílá kamarádům v Tralee telegram, když se o těhotenství dozví až o spoustu stránek později?
A snažila jsem se nakreslit si, kudy vedla ta cesta a plot, ale nepřišla jsem na to. Možná by byl vložený plánek vhodný :-)
Ale miluju Irsko, tak se jinak příběh četl hezky :-)))

anej
13.06.2023 5 z 5

Romány od Julie Caplin mám hrozně ráda obzvlášť, když přijde čtecí krize. Oddechová četba na 2 dny s romantickou zápletkou a dobrým jídlem. Tentokrát z prostředí farmy a kuchařského kurzu. Knihy vždy splní účel. Paráda! :)

Ivinka.S
09.06.2023 5 z 5

Skvělá oddechovka. Milá romance plná dobrého jídla + odehrávající se na krásném místě. Zelené louky, které dělí jen malé kamenné zídky, Guinness, Fish&Chips, nekonečný oceán a surfing.

HalleyM
08.06.2023 5 z 5

První knížka od autorky a přečteno jedním dechem za 2 dny. Velmi oddechový knížka s dějem, který se dal jednoduše předvídat, přesto se mi knih moc líbila. Sedla do mého rozpoložení, kdy jsem potřebovala vypnout, snít o krásném světě a moc u toho nepřemýšlet. Určitě si od autorky přečtu i jinou knihu.

Pepčas
02.06.2023 5 z 5

Skvělá oddechová knížka :)

munka
20.05.2023 3 z 5

Kniha má nesklamala, ale ani nenadchla. Oddychové čítanie ideálne v tieto chladné a daždivé dni.

Rapeh
20.05.2023 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Lepší ale bylo číst knihu

anovy64
14.05.2023 3 z 5

Tak tato kniha mi připadá z celé série jako nejslabší, neurazí, ale ani nenadchne.

pip11
01.05.2023 5 z 5

Opět moc pěkný příběh, kde vás čeká spousta vaření a toulek po krásném prostředí Irska. Příjemná a lehce čtivá kniha, u které ani nevíte jak a jste u konce.

LucyA7
30.04.2023 5 z 5

Typický romantický rukopis autorky, děj poměrně předvídatelný - přesto mě chytil a nepustil, dokud jsem knížku nedočetla. Asi nejlepší věta z knihy A občas stačí obyčejný bujón z kostky. Díky Conore, zbavil jsi mě mnoha výčitek :-)))

Ív688
28.04.2023 3 z 5

Dočetla jsem,některé postavy souvisí s dalšimi romány, jinak na dvoudenní čtení, musím si od těch vzdechů a intimního napětí a žhavých pohledů mezi protagonisty odpočinout , ostatním čtenářům přeji hezký zážitek...:-)

Nevr
24.04.2023 5 z 5

Romantická pohádka v irských kulisách. Zase jeden povedený útěk... Sice předvídatelný, ale vtipný a milý, krásně se to četlo.

Tynyton
23.04.2023 4 z 5

Nevím, zda to má co dělat s irskou přírodou, ale tento útěk patří k mým oblíbeným. Mám za to, že oproti jiným knihám série, kterým jsem to vytýkala, zde dostávají hlavní hrdinové více prostoru. V jiných knihách dává autorka přednost více popisu míst a krajiny. Co se týče zápletky, tak vše bylo až moc předvídatelné...

mil
17.04.2023 4 z 5

Huh, to bylo tak sladké. Irsko vykreslené naprosto idylicky :-)

Kamilajznik
16.04.2023 5 z 5

Příjemná milá a vtipná oddychovka, jako vždy Julie nezklamala

Nika151
14.04.2023 5 z 5

Všechny romantické útěky od Julie Caplin jsou naprosto skvělé, vůbec nic jim nechybí. Hledající hrdinky, sexy muži, vynikající jídlo, cestování a útulnost. Kniha vyloženě pohladí po duši, donutí Vás zpomalit a všímat si hezkých věcí v životě.

cotaholkacte
05.04.2023 4 z 5

Moje první kniha ve formě audioknihy. Sháněla jsem něco nenáročného, věděla jsem, že budu trávit hodně času v autě, tak něco, co mě příliš nepohltí (abych neprojela křižovatku na červenou). Tato kniha splnila požadavky na 110%
Občas jsem se musela až smát absurditě situací nebo popisu intimnějších věcí (zvlášť když to nečtěte, ale přímo slyšíte, tak to působí vtipněji). Hannah nám několikrát opakuje stejné věci - že tohle není vůbec její styl, že se jí její chování nepodobá, irská Hannah je jiná (a lepší?), než ta britská, a nesčetněkrát se srovnává se svoji sestrou
Prostě žádný intelektuálně povznášející zážitek, ale to snad nikdo nemůže od této knížky chtít. Ve mně to vyvolalo nostalgii a vzpomínky na pubertální léta, kdy jsem sjížděla knihy Lenky Lanczové
Určitě výborná oddechovka, dávám 70%.

IG: @cotaholkacte

18LenkA12
03.04.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala a kniha se četla jedním dechem. Jedná se o oddychovou romantiku. Líbilo se mi jak tam byli Irsko popsáno a taky to jak jsme mohla příběh prožívat s hlavní hrdinkou kvůli jejím schopnostem vařit.

Aracely
02.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc moc líbila. Mám ráda tuto autorku a čtu od ní všechny knihy. Každá nás zavede do jiné země, do jiného příběhu a jiných osudů. A vždy má každá z nich něco do sebe, ale zároveň to není stejné... Všude je stejný šťastný konec, ale to víme předem a proto takové knihy i čteme...
Je to takové milé pohlazení po duši s přesahem cestopisu. Autorka umí krásně popsat danou zemi, město, venkov. Umí to nádherně se slovy a je jedno jakou knihou od ní začnete, každá je krásná...