Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3134 806

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

peeetta
06.12.2023 5 z 5

Pro změnu jsem sáhla po romantické knize. Kate pracuje jako PR specialista, je vyslána na cestu do Kodaně, kam bere skupinku novinářů. Aby poznali "hygge" - dánský způsob života, protože ti jsou považováni za nejšťastnější lidi na světě.

jessie01
04.12.2023 3 z 5

Knížkám od této autorky prostě nemůžu dát větší počet hvězdiček, byť je to pohodové čtení a člověk by si u něj měl odpočinout, tak mě některé pasáže spíš iritují svoji přehnanou snahou zapůsobit na čtenáře, lehce trapnými scénkami či opakujícími se výstavbou dějových linek v každé knížce. Takže ano, byl to fajn příběh, a ráda si zase někdy přečtu některou další knížku od této autorky, ale ne hned. :-)

Janadvorackova
25.11.2023 2 z 5

Dánové tomu říkají "hygge," a když jsem o tom poprvé slyšela lezla jsem po stropě nepochopením. Je to takový koncept, jak "si udělat dobře" na duši tím, jakými "věcmi a myšlenkami se obklopujete, zaobíráte" zejména doma, ale klidně i na místech, kde se často zdržujete.
A jo, já souhlasím, že takové věci jsou třeba, protože kde jinde se máte cítit příjemně a měkoučce, jako kotě v pelíšku, než doma? A pak samozřejmě i v různých kavárnách... (v Praze je jedna v bývalé vodárenské věži, kam jsem ráda chodila)...
Svíčky a deky, teplo ohně, knížka, nebo teplé ťapky, klidně zvíře na klíně, to je asi základ. Ale furt nechápu, proč se o tom psalo tolik knížek a čtenáři vlhli z "nového nápadu?" Vždyť schopnosti k tomu, aby nám bylo po všech stránkách dobře, máme v sobě, ne? Jenom stačí chtít být v pohodě (i v případě a zejména tehdy, máme-li v ostatním životě nějaké trable). Třeba nebrat si práci domů, protože tam je to pro tyhle blbosti nedotknutelné...

No a Kate, hrdinka knížky, je v tomhle ohledu neznalá, ale vnitřně asi chápe a posléze pozná. Vyveze několik novinářů do Dánska, aby poznali tamní útulnost spojenou se spokojeností. Protože Dánové jsou děsně šťasný národ. Vyhlídkové jízdy loděmi, návštěvy památek a kaváren, ponávání lidí ve skupině - to všechno bylo v pohodě.
Bohužel ale naivní a někdy nemotorně divná romantická část příběhu mi kapku vadila. Ano, chápu, jakou knihu jsem četla, ale nechápu, proč je kolem autorky takové halo.

Marcik7
23.11.2023 5 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání, je lehká, vtipná, zamilovaná a navíc jsem si já zamilovala Dány a Kodaň. Začala jsem tuto sérii a těším se na další díly.

Leník95
20.11.2023 5 z 5

Tohle je moje druhá kniha od autorky a nezklamala. Je to prostě romantický útěk. Kniha je svižná, krásně se čte, postavy jsou sympatické a já jim fandila. V knize nejsou žádná hluchá místa a příběh prožíváte společně s Kate. Když chci něco romantického a oddechového, sáhnu po Caplinové i v budoucnu.

6Nikki6
08.11.2023 5 z 5

Kniha je krásná. Ano, není to kdovíjak unikátní a nepředvídatelné atd. ale tohle ani od knih tohoto typu nečekám. Chci si přečíst něco, co koní neuvěřitelně krásným happy endem, což jsem u této knihy našla. Atmosféra na mě dýchala z každé stránky a knihu jako oddechovku mohu s klidem vřele doporučit :)

vikidala
08.11.2023 2 z 5

Za mě byla tahle knížka hrozná slátanina. Spousta věcí jsem přeskakovala, aniž by to dějově vadilo. Všechno dopadlo až neuvěřitelně růžově. Úroveň asi jakoby jí psala nějaká puberťačka.

knidopel
04.11.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Kniha je moc pěkně načtena Veronikou Lazorčákovou. Autorka umí krásně vtáhnout do děje a předat atmosféru daného místa, v tomto případě prostředí dánské Kodaně. Jde o velice pohodovou romantiku, u které nemusíte moc přemýšlet a prostě vypnete. Ačkoliv romantické knihy moc nevyhledávám, moc ráda si poslechnu/přečtu i další knihu z této série.

martulinka4
02.11.2023 4 z 5

pohodová romantická oddechovka

animovanej medv
27.10.2023 3 z 5

Moje první setkání s autorkou. Bylo to velmi příjemné a důmyslně čtení a moc mě bavilo.

Nebavily mě pasáže, které vychvalovali Dánsko a Kodaň. Nebavily mě první dva dny v Kodani. A dej byl velmi předvídavý.

I tak jsem se pobavila.

barbora6886
25.10.2023 5 z 5

Super! Musela jsem udělat šneky.

rilajaan
18.10.2023 4 z 5

Velmi dobrá romantika s úžasnou atmosférou Kodaně. Bylo to takové pohlazení po duši.

Whobey
16.10.2023 5 z 5

To byla pohoda! :)
Jasně, je to ten typ knihy, který začnete číst a tak nějak tušíte, jak to dopadne. Ale zároveň je to hrozně milé vyprávění, čte se to tak snadno a máte nesmírnou chuť se zabalit do huňaté deky a nasávat tuhle úžasnou atmosféru Kodaně. Za mě paráda. :)

PetK
27.09.2023 4 z 5

Ženské romány téměř nečtu, ale tohle bylo příjemné, zcela odpočinkové audio. Sice od druhé kapitoly víte, jak to dopadne, ale poslouchala jsem to především díky hygge, které hraje důležitou roli v celém příběhu. A ano, jak jsem předpokládala, potřebuju jet do Dánska a zítra budu péct skořicové šneky. :-)

Edit: Povedly se a byly vynikající. :-)

Anynator
26.09.2023 2 z 5

Asi nejsem cílová skupina. Kniha pro mě bylo utrpení plné klišé a předvídatelného děje. U intimní scény mi bylo trapně za vypravěčku.

Dvě hvězdy jsou za postavu Evy a její filosofické myšlenky. Líbilo se mi poukazování na to, že se často za postavením ve společnosti ženeme zbytečně.

hokaca
22.09.2023 5 z 5

To je pohlazení. Z knihy mám přesně ten pocit, jako bych byla zachumlaná v dece a pila horkou čokoládu. Rozumím proč se série jmenuje Útěky. A mimochodem mám chuť si to doma zhyggovat.. :D

MirrorIsis
21.09.2023 5 z 5

Perfektní oddechovka, už se těším na další.

Zama
20.09.2023 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Od začátku až do konce. Při čtení jsem dostala vždy chuť na výbornou kávu a nějaké to sladké pečivo.
Taková oddechovka. :)
Doporučuji. :)

essterkaa
18.09.2023 3 z 5

Příjemné čtení. Jen mě mrzelo, že spoustu věcí bylo takových prvoplánových.

verka5083
17.09.2023 5 z 5

Super! Nemám slov, kniha splnila veškeré mé očekávání.
Knihu jsem si vzala s sebou na dovolenou a jelikož se jedná o žánr, který moc nevyhledávám a čtení docela bála, Tak musím říct, že mě knížka hodně mile překvapila. Sice už začátek byl pro mě předvídatelný a bylo mi docela jasné, jak příběh dopadne, ale konec knihy mi na chvíli zamotal hlavu a já se na chvíli bála špatného konce. Řekla bych, že konec se pro mě stál i nejzajímavější. Ale co se knihy týče jako vůbec, tak to byla opravdu krásná oddechová atmosféra plná romantiky a sympatických lidí.