Konec léta

Konec léta
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360518/bmid_konec-leta-InB-360518.jpg 4 1041 1041

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

HDosoudilová
01.12.2018 3 z 5

Po této knize jsem sáhla hlavně kvůli Čtenářské výzvě ale lákal mě i příběh samotný. Začátek super, pak se ale děj dost vlekl a v podstatě až ke konci mě to začlo pořádně bavit. Zápletka sice zajímavá ale okolnosti okolo mi chvilkama přišly přetažené za vlasy. O závěru tak úplně nevím, co si mám myslet. Na jednu stranu opravdu překvapivý konec ale taky docela přehnaný. Každopádně už jsem četla mnohem lepší thrillery.

mariva
27.11.2018 4 z 5

Severským detektivkám moc nefandím, ale tohle téma mě zlákalo. Po celou dobu jsem odolávala touze podívat se na konec, abych zjistila, co se to léto vlastně stalo. Naštěstí jsem odolala a závěr byl opravdu nečekaný a překvapivý. Když si odmyslím zvláštní mentalitu obyvatel severské vesnice, která mi moc neseděla, celkově se mi kniha líbila. Byla napínavá až do samého konce.

zdehan
22.11.2018 4 z 5

Kniha ze začátku nebyla nic moc ale pak už to bylo lepší celkem dobrá.

Smarzka
22.11.2018

super knizka

EvkaB7
20.11.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, kniha se četla dobře a téma je dostatečně děsivé. Další díl, pokud vyjde, si přečtu.

Devorah
19.11.2018 4 z 5

Kniha měla neuvěřitelný spád, autor čtenáře napíná až k prasknutí, vždy jen tak naťukne a místo rozuzlení přijde konec kapitoly. Skvělá gradace, styl, zápletka….jen ten konec, který mírně snižuje hodnocení celé knihy. Nicméně na tu správnou severskou pesimistickou notu naladí skvěle!

nicole1990
16.11.2018 3 z 5

od knížky jsem čekala víc. Takový vleklý děj nic moc se tam nedelo až konec byl zajímavý a přišlo se na to co se stalo tenkrát v Létě.

smajiska
08.11.2018 3 z 5

První část mě moc nebavil, přeskakovala sem popisy a čekala, kdy se bude něco dít. Druhá půlka je svižnější, konec mě vyloženě překvapil. Bohužel některé okamžiky jsou převídatelné a je zcela jasné jak to bylo ještě dřív, než to dojde hrdince. Nebylo to vyloženě špatné, ale že by mě kniha nějak nadchla se říct nedá.

DriftBooks
01.11.2018 3 z 5

Anders de la Motte mě naladil svými vtipnými thrillery z prostředí počítačové kriminality o zneužívání moderních technologií a sociálních sítí – Game, Buzz, a Bubble. Jenomže Konec léta je z úplně jiného soudku. Takové psychodrama s detektivní zápletkou by se asi dalo říct. Moc humoru zde nenajdete. Vlastně žádný. Taková vleklá severská depka.

Číst se to dá zejména proto, že autor je skutečně „vypsaný“. Nebo zkušený, chcete-li. Téma „ztracené dítě“ je dosti používané. A je tedy vcelku obtížné vymyslet něco originálního. Tento příběh neurazí, ale ani nijak nenadchne. Mezi ostatními nevynikne, ale ani se neztratí. Takové čtení na konec léta. Aby se člověk aklimatizoval na to, že už končí doba letních radovánek. Že se blíží sychravý podzim. A že za humny už čeká dlouhá zima a tma…

GaleW
28.10.2018 4 z 5

Zase něco úplně jiného, velmi zajímavý příběh, pořád toužíte vědět, co se tedy v tom létě 1983 skutečně stalo. Nejsympatičtější osobou byl pro mě policejní vyšetřovatel Manssen, kvůli kterému jsem ráda, že se vše nakonec vyřešilo a odhalilo.

Hankie
23.10.2018 4 z 5

Jsem ráda, že jsem vydržela a nenakoukla předčasně na poslední stránky. Přemýšlela jsem, proč jsou před kapitolami úryvky z dopisů a najednou to všechno zapadlo do sebe, jednotlivé kousky začaly dávat smysl. Sice malinko jinak, než jsem předpokládala, ale nakonec proč ne?

maryska09
14.10.2018 2 z 5

S postupem deje mi prisel cely pribeh cim dal vic nerealny a pritazeny za vlasy. Zaver nebyl prilis prekvapivy, spis jsem mela strach, aby se autor vubec dokazal vymotat ze vsech moznych zapletek a nastinenych situaci

rodak
10.10.2018 4 z 5

Nic moc překvapivého . Volnější vyprávění směřující k tak nějak očekávanému konci.Tedy ne že bych to uhádl.Ale zas tak špatné to není.

LahoferRose
07.10.2018 4 z 5

Autor mne velice baví. Zatím jsem od něj četla vše a musím říct, že nebýt jména na přebalu, netipla bych si, že knihy píše jeden a ten samý člověk. Trilogie Game byla svižná,dvoudílné Memorandum bylo psáno naprosto jiným stylem a teď je tu Konec léta s dalším stylem vyprávění. Anders de la Motte mne nepřestává překvapovat a hlavně bavit. Postava Veronicy je velice komplikovaná, těžko jsem si ji představovala, sžila se s ní. To s Mattiasem mi to šlo lépe. Příběh zajímavý. Měla jsem hned několik hypotéz, které se i postupně bortily. Konec překvapivý a děsivý. Nemohla jsem nevzpomenout na Tajuplný ostrov s DiCapriem.

MichelleRosie
04.10.2018 3 z 5

Ze začátku mě kniha zaujala a bavila, tak po 100 stranách jsem trochu ztrácela takové to začtení a musela jsem občas číst stránku i 2x, ne že by mě přestala bavit, ale prostě se mi to nečetlo asi tak dobře, zkrátka a dobře mi prostě občas utekla nějaká ta myšlenka jinam. Stávalo se mi to nějak často a nevím úplně přesně čím to vlastně je. Ale ke konci přišel obrat, od návštěvy otce po boku Isaka společně s motelovou částí jsem si říkala větu: "Tak jsem divná já a nebo je autor kapku na hlavu?" Najednou mi to připadalo celé naprosto praštěné a trochu i zvrácené... a nakonec... rozuzlení knihy bylo skutečně zajímavé a hltavé počtení, ale prostě mi jen běželo hlavou "What the hell." Možná je to mnou, ale byla to druhá kniha z edice Švédské thrillerové literatury a prostě asi nebudu úplně žrout švédských knih. Uvidím, ale bohužel mám smíšené pocity a úplně nevím, jestli bych to někomu doporučovala. Určitě to nebylo špatné a dočíst se to dalo, jen občas jsem si říkala, že je to prostě trošičku přitažené za všechny možné vlasy ve Švédsku.

dyger
02.10.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře a rychle... Rozuzlení knihy bylo pro mě vcelku nečekané... Ale pokud chce někdo nějaký relax, doporučuji...

IHT
02.10.2018 4 z 5

Prijemne a ctive drama. Rozuzleni prekvapive, i kdyz jista voditka rozumne napovidaji nektere souvislosti. Jednu hvezdicku strhavam za charakter hlavni postavy - Vera pro me byla do poloviny knihy hrozne komplikovana a necitelna, vubec jsem se v ni nedokazal zorientovat. Na jednu stranu hrozne povrchne popsany vztah k Leonovi, ktery se strucne objasni az v zaveru knihy a ktery je pro hlavni dejovou linku mozna zcela nepodstatny, ci zcela povrchni vztah k Ruudovi. Naproti tomu jeji "sjizdeni se" utrpenim druhych je popisovano natolik niterne, az to rusi, resp. odvadi pozornost. S motivaci pro takovou zavislost jsem se nejak nedokazal ztotoznit.
Struktura pribehu pro me byla take rozporuplna - na jednu stranu je Vera temna, sebedestruktivni, mysteriozni, na druhou stranu rusi pribeh nektere prvoplanove "efektni" momenty (Vera si oblekne matciny saty). Ale to uz jsou jen takove stouralovy malicherne poznamky ;). Knizka urcite stoji za precteni, pokud mate chut na nejaky thriller.

Effka
28.09.2018 5 z 5

Velmi čtivé. Nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem ji nepřečetla. Závěr mě překvapil. Určitě stojí za přečtení.

DavidKeller
24.09.2018 3 z 5

Knihu jsem si dal kvůli autorovi od kterého mám dvě knihy , Memorandum a Ultimátum .Tato kniha je o něčem jiném úplně jiný styl autora . Příběh to není špatný ale myslím si že už i hodněkrat literárně i filmově zpracované téma ...tajemství v rodině apod.. rozuzleni ke konci předvídatelné a jak říkám ohrané..

VercaN.
23.09.2018 3 z 5

Knihu jsem četla díky Čtenářské výzvě. Popravdě mě moc nezaujala, od půlky jsem přeskakovala stránky, což téměř nikdy nedělám.