Chlupatý a nebezpečný

Chlupatý a nebezpečný https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347796/bmid_rocket-chlupaty-a-nebezpecny-wTs-347796.jpg 4 88 26

Rocket série

Rocket je poslední svého druhu. Je to hrdina všech utiskovaných, bojovník za dobro, odvážný zastánce všech ctností... a bouchaček. Ale jeho dobrodružný život možná právě narazil do betonu. Byl obviněn z vraždy. A policie není jediná, kdo se mu drží na chvostu! (Chápete? Chvostu!) Někde venku řádí další mýval Rocket... a pro dva takové není náš vesmír dost velký. Zvláště když je tajemný zabiják vždycky o krok před Rocketem. Náš hrdina a jeho přítel Groot musí odhalit pravdu. Což nebude žádná legrace, když mají na krku Macho Gomeze a armády ex-terminátorů. Přežije Rocket a očistí své jméno? Komiksová superhvězda Skottie Young předvádí, co v něm je. Na tohohle člověka tahle série celé roky čekala. Protože, řekneme si to upřímně, Rocket a Groot jsou jediní Strážci galaxie, kteří vás zajímají, že ano? Zdroj: obal knihy... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

A Chasing Tale , 2015

Covenant
20.03.2018 3 z 5

Docela mě to překvapilo a nebylo to vůbec špatné. Ale taky to nebylo úplně něco extra. Vtipy tam byly dobré, ale většinou příliš natáhlé. Když Groot začal vyprávět, vyprskl jsem smíchy, ale postupně jsem vychladl a ke konci už jsem znuděně přejížděl očima po stránkách. Tak takhle to bylo asi se vším.

sola_lupa
22.02.2018 4 z 5

Jelikož komiksy jsem nakažena teprve krátce, šla jsem v knihovně naslepo. Mohu ale říct, že tohle byla docela šťastná volba. Kdo by nezbožňoval tohohle chlupáče s kvérem v packách a problémem na každém kroku, navíc když má za kámoše Groota. Příběhy byly fajn, humor mi taky celkem sedl. Kresbu raději soudit nebudu, na to ještě nemám kvalifikaci. Pokud jste zhrzená ex-přítelkyně, určitě se inspirujte prvním příběhem, jen si všechno lépe zorganizujte a naučte se bojové umění.

jarynek
22.02.2018 4 z 5

Akční, celkem konsistentní příběhy a především vtipné. Od knih tohoto druhu asi těžko očekávat něco více a to, co jsem od Rocketa očekával, jsem i obdržel v míře vrchovaté. Armáda po zuby ozbrojených ex-přítelkyň pobavila, ale za mne určitě nejlepší byl Grootův příběh. Z komiksů typu "vtip musí být na každé straně" rozhodně jeden z těch lepších kousků.

fvalek
27.12.2017 5 z 5

Rocket byla jedna velká sranda od začátku do konce. Kresba byla úměrná celkovému konceptu. Já raději "dospělejší", reálnější kresbu, minimálně alespoň jako u Strážců galaxie, ale tady byla plně dostačující - při chvílích ironie a legrace. Rocket je pořád stejný, tomu nejde nic vytknout, a to, že s ním byl Groot bylo jedině dobře, alespoň se tolik nevzdálil od celku a nedistancoval se kompletně od Strážců galaxie (i když jsou občas přítomní). Váhám, který z nepřátel byl lepší, jestli "Rocket II." nebo armáda bývalek, nicméně to bylo asi nejvtipnější. Dějově byl alespoň ze začátku konzistentní, poslední dva komiksy - Pohádka Groota (ta byla přímo fantastická) a Pohádka o Mechovi, byly trošku jiné, ale stejně super.

Já doopravdy nemám co vytknout, jako legrácka je to skvělý spin-off, nic víc bych v tom nehledal a ani to není žádáno. Oddechové doplnění běžných komiksů. :)

Gustik5
12.11.2017 4 z 5

Tohle je zkrátka perfektní definice toho, jak má vypadat spin off a povedená sólovka. Rocket: Chlupatý a nebezpečný nejen že funguje sám o sobě, ale je i perfektní volbou pro ty, co nemají moc načteno, líbily se jim filmy a chtěli by se o svých oblíbených postavách dovědět o něco víc. Ostatně právě těmto čtenářům je komiks určen, ačkoli nenásilně buduje půdu pro pokračování (na která se těším) a je především neskutečně zábavnou taškařicí, která se čte jednoduše sama. Pokud tedy chcete sáhnout po nějaké oddechovce, jež se nese přesně v duchu Strážců galaxie, tohle je nejlepší možná volba. A jelikož Crew chystá pokračování (což je jedině dobře), máme tu vedle již stávajících hlavních Strážců galaxie od scénáristy Bendise výbornou vedlejší řadu, která má už ve svém počátku slušný potenciál stát se zábavnou, vyvíjející se stálicí, jež si bere to nejlepší z obou světů (tedy jak komiksového, tak filmového), a přetváří to v nenáročný, ale o to zábavnější funkční celek. A takový počin nelze než vítat a kvitovat.

martinstefko
06.10.2017 4 z 5

Skottie Young ukazuje, že má smysl pro humor a podařilo se mu do knihy přenést scény, které jsou skutečně vtipné a u nichž budete mít pocit, že to není jen humor trapný, ten se popravdě do příběhu propašovat moc nepovedlo, což je super. Vzhledem k tomu, že jsem jen den po knize "Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný" začal číst nového "Loba", myslím, že "Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný" je z hlediska humoru lepší volba.

komiksy superhrdinové Marvel strážci galaxie

Skottie Young