Až mě uloží do země

Až mě uloží do země https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202116/bmid_az-me-ulozi-do-zeme-597-202116.jpg 4 154 56

Robinson Peter série

Chris Lowndes, úspěšný skladatel filmové hudby, se po smrti své ženy rozhodne vrátit do rodné Anglie. Koupí si starý dům na odlehlém místě, jenž ho od pohledu okouzlil, ale pak zjistí, že se tu před více než půl stoletím odehrála vražda: bývalého majitele, lékaře E. A. Foxe, údajně otrávila jeho krásná a mnohem mladší manželka Grace. Byla zatčena, odsouzena a oběšena. Ale byla vinna? Chrisova zvědavost se postupně mění v posedlost. Touha odhalit pravdu ho vede po temných, klikatých cestách hluboko do minulosti, do spleti tajemství až příliš blízkých současnosti… „Poutavá detektivka upomíná na britský ,zlatý věk‘ příběhů Agathy Christie.“ Wall Street Journal... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Before the Poison , 2012

kalache
22.02.2016 4 z 5

...silný citát od S.Becketta v textu."Rodí obkročmo nad hrobem,na okamžik zazáří den a nanovo je noc".Pravdivý příběh života většiny z nás...

Ohniva
22.11.2015 2 z 5

Knihu jsem ani nedočtla, vůbec mě nebavila, musela jsem se nutit do každé stránky :( škoda.. námět byl zajímavý.. ale špatné zpracování...

bookcase
18.11.2015 5 z 5

Úžasný příběh...napůl duchařina, napůl trochu návrat do historie. Plynul velmi poklidně, moc dobře se mi četl.

eiramka
02.07.2015 2 z 5

U téhle knihy mám pocit, že autor je placen od stránky a splácí hypotéku - kdyby knihu zkrátil na polovinu, dala bych asi víc než dvě hvězdičky - příběh to není špatný, ale podle mě zbytečně rozplizlý - některé situace mi přišly úplně zbytečné, znovu a znovu nás ujišťuje o nečem, co čtenář už dávno pochopil - prostě chvilkama nuda. Škoda dobrého nápadu.

Lorelei13
11.05.2015 4 z 5

Působivé popisy prostředí, domu a běžného života vůbec, zajímavý příběh a dobře nadávkované jemné napětí s kapičkou tajemna.

KatChiss
05.05.2015 2 z 5

Já dávám tedy jen dvě hvězdičky. Příběh byl sice dobře promyšlený, ale kniha mě nebavila. Vyloženě jsem se musela nutit, abych ji dočetla až do konce. Přečtení mi trvalo asi 25 dní, což je v mém případě strašně dlouho. Jindy přečtu knihu třeba za týden. Těšila jsem se na skvělou detektivku, ale tohle je spíše příběh jednoho staršího pána, kterého zajímá smrt oběšené ženy, která žila ve stejném domě.

kosilka
07.04.2015 5 z 5

Úžasná kniha, které musím bezpochyby a s radostí dát plný počet hvězdiček. Neuvěřitelně poklidná, jemná, pomalu, ale přitom ne nudně, plynoucí. Krásně vyprávěné, bez velkých obtíží si dokážete při čtení představit malebnou krajinu, charaktery lidí i elegantní atmosféru a kouzlo starého domu. Výborně vykreslené charaktery postav, psychologicky zpracované, hrdinovy a hrdinčiny pocity, příběhy jejich životů (zvlášť Gracin byl za srdce chytající - válka hlavně mě zaujala), jejich vnímaní a cítění, dokázala jsem se naprosto vžít, až tak, že mi připadalo, jako bych ty lidi sama znala a přirostli mi k srdci. Cítila jsem se v knize jako doma a když jsem dočetla, bylo mi smutno, chyběl mi ten příběh i jeho hrdinové. Úsměvnou zajímavostí bylo, že hlavní postava - muž si rád dělal pohodové večery se sklenkou vína a pěkným filmem. Rád si zašel do restaurace na něco dobrého, popít, pojíst. Tak se mi to líbilo, že jsem měla vždycky u knihy (a kupodivu mi to vydrželo až do dnešních dnů :-) ) chuť na skleničku :-) Prostě nádherná kniha s výjimečným pozitivním a krásným dojemným kouzlem. Těžko popsat, jen cítit lze.

Izu
24.02.2015 4 z 5

Velmi příjemně napsaná kniha. Není to ani tak detektivka jako jeden ponurý příběh o životě za války a 50.letech. Doporučuji usednout k ní se sklenkou vína :)

Hella
31.01.2015 3 z 5

Pomalý, klidný příběh. Přesto nebo možná právě proto stojí za přečtení.

Stromy
05.12.2014

Perfektní detektivka. Detektivka roku 2012 Kanady. Jako dárek nezklame nikoho, perfektní, i pro babičku i pro toho, kdo detektivky nemusí i pro toho, kdo čte jen je. Výjimečná, rozhodně bude zážitek překvapivý pro každého.

čef
12.11.2014 5 z 5

Pomalý, "jako leknín na hladině za měsíčné noci plynoucí", psychologický příběh stárnoucího muže, který pátrá po osudu předchozích majitelů právě zakoupeného domu. S mistrovsky vyjádřenými pocity samoty po smrti partnera, radosti z nového života a smutku z nespravedlnosti osudu se můžeme v jistém věku s hrdiny velmi dobře identifikovat. Román, kromě všeobecně lidských postřehů, podle mne velmi názorně předvádí speciality anglosaské mentality a etiky. V textu je ukryto mnoho skutečných perel a přirovnání, nad kterými můžeme jen upřímně žasnout.

Skawin
19.09.2014 4 z 5

Příjemné, napínavé, spíše oddechové čtení.

fraste
10.08.2014 3 z 5

tak trochu rozpačitost, za detektivku bych to nepovažoval,spíše příběh místy s obrazem "staré dobré Anglie" a pak snobství současného světa, čímž netvrdím, že dříve snobové nebyli...

soukroma
06.07.2014 4 z 5

Příjemné překvapení - není to sice detektivka v pravém slova smyslu, ale podařilo se v ní autorovi skloubit vše potřebné k dosažení čtivosti, zajímavosti i napětí: psychologie postav, pohled do historie, cestování do několika zemí i kontinentů. Dobrý styl, pěkné popisy (mj. Yorkshiru), netradiční objektivní "vyšetřovatel". 90%

evasamankova
22.06.2014 4 z 5

Příjemně čtivá detektivka, pravda místy zbytečně rozvláčná, ale přesto zajímavé čtení.

jasmína
15.05.2014 3 z 5

Kniha mě ze začátku upoutala, ale vzhledem k tomu, že mám ráda více akce, tak jsem ke konci knihu prolítla, jak to dopadne, což dělám nerada, ale rozebírání, zda tedy Grace zločin spáchala, či ne, bylo na mě už moc rozvleklé.

Konec mě ale překvapil. Škoda, že mě to neupoutalo a neudrželo vcelku..