Až mě uloží do země

Až mě uloží do země https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202116/bmid_az-me-ulozi-do-zeme-597-202116.jpg 4 154 56

Robinson Peter série

Chris Lowndes, úspěšný skladatel filmové hudby, se po smrti své ženy rozhodne vrátit do rodné Anglie. Koupí si starý dům na odlehlém místě, jenž ho od pohledu okouzlil, ale pak zjistí, že se tu před více než půl stoletím odehrála vražda: bývalého majitele, lékaře E. A. Foxe, údajně otrávila jeho krásná a mnohem mladší manželka Grace. Byla zatčena, odsouzena a oběšena. Ale byla vinna? Chrisova zvědavost se postupně mění v posedlost. Touha odhalit pravdu ho vede po temných, klikatých cestách hluboko do minulosti, do spleti tajemství až příliš blízkých současnosti… „Poutavá detektivka upomíná na britský ,zlatý věk‘ příběhů Agathy Christie.“ Wall Street Journal... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Before the Poison , 2012

ddomikk
04.02.2018 3 z 5

Musím se přiznat, že tuhle knihu jsem začala číst a nemohla jsem přestat! Tajemno, Anglie, staré sídlo, duch...och naprosto skvělá kombinace! Ale zhruba v půlce knihy to přišlo...zdlouhavá nuda, alespoň pro mě...Duch se vypařil, začala se probírat válka, vím že to ke knize patřilo, ale mě zmizelo to napětí, které do této doby dělalo knihu pěknou...

konicekbily
20.01.2018 4 z 5

Psychologicky laděný monolog hlavního hrdiny o již událostech a okolnostech po nabytí nemovitosti určené k dožití na anglickém venkově. Není to detektivka, ale spíše autorovy pohledy, či úvahy - na složitost lidského života.

Nunynka
26.12.2017 2 z 5

Na mě byla kniha moc zdlouhavá. Dlouho se nic nedělo,pak deset stránek trochu napětí a poté zase nic. Ani milostný život hlavního aktéra mě moc nebral. A rozuzlení vlastně skoro žádné. Určitě se ke knize vracet nebudu.

Peršanka
30.11.2017 1 z 5

Po slibném začátku vycpáno řečmi o hudbě, sýrech, vínu a umění. A ty kýčovité situace! Není to detektivka, spíš nějak divně barevná knihovna. Nebrat.

Mersiie
27.08.2017 3 z 5

Celá kniha se docela táhne, ale nakonec je to fajn čtení. :)

Lili2
12.06.2017

Děj se sice vlekl, hlavní hrdina mně začal být až nesympatický, když tolik peněz vrazil do toho, aby objížděl lidi, kteří měli s Grace co do činění a strkal tak do jejich tehdejšího života nos, nicméně jsem na konec byla stejně zvědavá.

Agatha84
12.05.2017

Hrozně pomalé tempo,prozatím odkládám..

Dumicek
27.04.2017 2 z 5

Nevím, nijak mě to neoslovilo...Celkově to bylo nezáživné..Souhlasím s tím, že jediné pěkné na tom byl ten přebal.

VerčaFF
20.03.2017 3 z 5

Neřekla bych, že je to detektivka, spíš takový román ze současnosti s detektivními prvky.... ale moc napínavé to tedy není, spíš se mi zdálo, že v některých místech se děj hrozně vlekl. Po přečtení zůstává pozitivní pocit, ale před spaním se to číst nedá, to je člověk hned tuhý..

veronika3072
19.03.2017 5 z 5

dokonalý popis prostředí a chratkeristiky postav. pojetí románu bylo originální a za mne jedině kniha na doporučení =)

zazvorka
01.03.2017 5 z 5

Poklidná detektivka - až román - rozhodně nic akčního. U takových příběhů z anglického prostředí si vždy úžasně odpočinu. Děj plyne pomalu, ale to se mi líbí - když odpočívám s knížkou, nemusí se honit ani příběh! Měla jsem ji z knihovny, ale líbila se mi tak, že si ji koupím, určitě se k ní ráda vrátím. Půjčila jsem si pak ostatní jeho knížky, ale ty byly takové temnější, neměly pro mne kouzlo.

bookworm007
17.02.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla velmi čtivá. Hlavní hrdina mi byl od začátku sypatický a tak se příběh četl "jedna báseň".

PeM
16.02.2017 1 z 5

Souhlasím s eRaDeka - už si skoro nepamatuju o čem to bylo. Chtěla jsem si ji přečíst, neb se mi moc líbila obálka, ale to je tak jediné, čím mě kniha zaujala.

eRaDeka
31.01.2017 3 z 5

Až téměř na konci jsem si přečetla sloupek o autorovi a zjistila, že autor je i autorem Vražd v Midsommeru. To mi do sebe zapadá. Táhlý příběh, který na sebe nebaluje různé "varianty" příběhu/ů a rychle vyřešený konec. Kniha není špatná, akorát se prostě táhne jak žvýkačka. Jednoduše kniha na jedno přečtení a pak jí odložíte a během hodiny si nic nepamatujete, neboť to rozhodně není příběh, který by se vám zaryl do hlavy

eva6224
26.01.2017 4 z 5

Jsem spokojená, kniha plynula velmi klidně, postavy mi byly příjemné, prostředí starého Viktoriánského domu bylo dokonalé. Nechápu, proč má tak slabé hodnocení, možná proto, že v něm neteče krev proudem :) pěkný psychologický román, okořeněný špetkou tajemna, který stojí za to přečíst.

kytarka
21.01.2017 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Nečekala jsem takový konec. Pohodové čtení.

Miriam5
14.10.2016 2 z 5

Trochu rozvláčné, ale vzhledem k tomu, že mi vypravěč byl sympatický, tak sledovat pozvolna jeho myšlenkové pochody mi bylo velmi milé.

mamakvocna
11.09.2016

Chtěla jsem si přečíst detekivku, ale nelituji, že jsem začala číst tuto knihu. Řekla bych, že je to spíše psychologický román. Velmi mne zaujal. Pro čtenáře detektivek je psán trochu rozvláčně, ale mně se velmi líbil. Docela se mi líbil popis krajiny i obyvatel. Jsem moc ráda, že jsem na tento román natrefila.

orinka3
05.09.2016 3 z 5

Začátek přesně jak má u napínavé knihy být. Senzitivní skladatel filmové hudby se po smrti manželky stěhuje z USA na anglický venkov do starého domu s minulostí. Na povrch vyplouvají divné věci, on žije vzpomínkami na milovanou ženu a přitom ho znepokojují podivné jevy v domě. Chce to rozluštit, tak se pustí do hodně rozvětveného pátrání. V knize přibývá postav i situací, děj se odehrává ve dvou rovinách. Což mě trochu štve, ale dá se na to zvyknout. Od poslední třetiny knihy jsem se ale do čtení musela tak trochu nutit. Konec mě dost překvapil, čekala jsem daleko výraznější pointu. Řekla bych, že nejde ani tak o detektivku. V podstatě je to psychologický román a pokud ho čtenář přijme takhle a nebude čekat velké dějové kotrmelce, může být spokojen. Nelíbila se mi postava Heather, sama o sobě jistěže špatná není, ale k citlivému skladateli s rozervaným nitrem mi naprosto neseděla.

Acquenta
03.03.2016 5 z 5

Skvělá ! Opravdu mě vtáhla do děje, byla napínavá.