Robinson Crusoe (převyprávění)

Robinson Crusoe (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369/robinson-crusoe-369.jpg 4 1921 235

Známá kniha anglického spisovatele o námořníkovi z Yorku, který ztroskotá na pustém ostrově a po dlouhá léta zde musí bojovat o základní potřeby svým důvtipem a s pomocí věrného přítele, domorodce Pátka.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Povinná četba. Čtivá kniha. Líbilo se mi jak si uměl poradit bez různých věcí.

maple34
07.04.2017 4 z 5

Některé pasáže jsou i přes zkrácení zdlouhavé, stále se však jedná o velmi silný a poutavý příběh, který se navíc velmi plynule čte. Zaujmou filosofické pasáže, dobrodružný hon za potravou, přisvojení si tamějšího prostředí, soužití člověka s přírodou, duchapřítomná rozhodnutí, napětí - to vše v knize nejdete, a je toho ještě víc...

TheTara18
06.04.2017 4 z 5

První čtená kniha k maturitě, za kterou jsem byl velice rád. Nebylo to žádné nucené čtení, příběh se mi líbil. Převyprávění od pana Plevy je velice povedené.

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Myslím, že první kniha, kterou jsem kdy přečetl :)

xelzax
29.03.2017 4 z 5

Moc děkuji Čtenářské výzvě, že jsem si díky ní doplnila resty z dětství a konečně přečetla tuhle kultovku. Super dobrodružství nejen pro děti

slezakova.nika
03.03.2017 5 z 5

Hodně let jsem okolo této knihy chodila v knihovně a odkladala její přečtení, dneska toho lituji. Bylo to úžasné počtení a vřele doporučuji :)

kany34
27.01.2017 5 z 5

Doslova jsem mu fandil!

Ternem
03.01.2017 3 z 5

Skvělý příběh, akorát podrobný popis např. technický věcí apod. není nic pro mě.

RichardvonT.
28.12.2016 5 z 5

Naprostá klasika. Tak jako mají Simpsonovi skvělý český dabing a americký uječený originál mi tahá uši - je mi 40 a dodnes jsem četl jen převyprávěného Robinsona od pana Plevy. Tlustý originál jsem vždy odložil po pár stránkách a už to zřejmě nedoženu:-)) Možná se vám taky nabízí srovnání s Tajuplným ostrovem od J. Verna. Tam jich bylo víc, Crusoe byl mladší, sám a rozhodně žádný inženýr. Nejde mu nedržet palce.

Hannelle
09.12.2016 5 z 5

Silný příběh člověka uvězněného na opuštěném ostrově, boj o přežití a neutuchající touha po vzdáleném domově. Nádherná kniha, která patří zcela právem do povinné školní četby. Jako dítě jsem ji milovala.

Klárai
27.11.2016 5 z 5

V dětství jsem ho četla snad stokrát!

Madlenka_Knihy
12.11.2016 5 z 5

Robinson Crusoe mne nadchl. Očekávala jsem něco jiného a byla jsem nadšená. Myslím si, že na tom má i velkou zásluhu J.V. Pleva, který ji takto výborně převyprávěl. Podle mně nejlepší převyprávění.

jerry04
03.11.2016 4 z 5

Taky by se mi líbilo žít na opuštěném ostrově, bez starostí...

karin9196
03.09.2016

Robinsona jsem poprvé četla na základní škola a v dospělosti se k ní několikrát vrátila. Vždy když jsem potřebovala vypnout, nebo se uklidnit. Je pěkná a čtivá.

iva.gracova
29.08.2016 5 z 5

S touhle knihou jsem se seznámila poprvé jako hodně malá holka, a později, jako dospívající slečna... v obou obdobích života mě vtáhla do děje a neskutečně mě bavila. Probudila ve mě hlad po další robinzonádě a následoval tak Tajuplný ostrov... určitě to bude kniha, ze které budu předčítat našemu dítěti... dokud nezjistí, že si tu knihu musí sám přečíst...

buccaneerka
01.08.2016 4 z 5

Jeden z klasických titulů zařazených do četby pro 2. stupeň ZŠ v Plevově překladu je knihou, ze které snad každý četl alespoň kousek. Robinsona sice každý zná, takže děj zřejmě nikoho nepřekvapí, ale přesto si myslím, že s odstupem času, po pár letech od ukončení povinné školní docházky, se člověk rád vrátí i k této knize.

Alexxxxx
28.07.2016 3 z 5

Knihu jsem si vybrala ze školního kánonu k maturitě. Je to zajímavý příběh. V době kdy byl vydán velmi přelomový. Já jsem si ho bohužel moc neužila. Začátek mě bavil, ale asi půlka knížky v době kdy je Robinson na ostrově je to pořád celé jen o tom jak ho napadlo vyrobit tohle a později tamto. Přišlo mi to v několika částech jednotvárné. Ale konec mě znovu bavil, jak Robinson pomáhal kapitánovi získat zpět jeho lod zajatou piráty. Rozhodně doporučuji všem přečíst. I když vás to zrovna nenadchne je dobré přečíst si něco takového.

sabca.0207
26.07.2016 5 z 5

Miluji tuhle knihu. Prostě srdcovka mého dětství.

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Originál jsem nikdy nečetla a ani se k tomu nechystám. Převyprávění od J.V. Plevy mi ke šťastnému mládí (a úspěšnému zvládnutí předmětu čtení ve 3. nebo 4. třídě) naprosto postačilo. Jako dítě jsem byla nadšená z toho, co si tam dokázal vybudovat a díky tomu se moje "bárbíny" nejčastěji ujímaly právě rolí Robinsona a Pátka. :)

thezelda
26.06.2016 5 z 5

Srdcovka mých dětských let :')