Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197505/bmid_popravci-197505.jpg 5 3165 704

Robert Hunter série

V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže zkřížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Executioner , 2010

Zuzanka46
08.09.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, tohle se opravdu povedlo!

terezarath
05.09.2019 5 z 5

Zatím snad moje nejoblíbenější kniha od Cartera. Zajímavý příběh, šílené vraždy a ještě šílenější motiv. A jako obvykle jsem měla obavy o psychické zdraví autora, protože tohle je i na bujnou fantazii silná magořina. Pecka!

Aivlis
05.09.2019 5 z 5

Carter je fakt magor.... Myslíte, že je normálny??? Bože, čo sa mu honí v hlave, že dokáže vymyslieť také šikovné vraždičky, povedala by som, že už mu musí dojsť fantázia a houbeles, vždy prekvapí. Ale fakt ma naštval s popisom mučenia Mandy pri plynovom krbe. Ešteže mám diaľkové radiátory. On je ten Carter totiž tak autentický, alebo mám ja bujnú fantáziu, že noc v baráku, kde je krb, by som asi nedala. Ch.C. je pako, ale milujem jeho knihy.

lulluuu
04.09.2019 5 z 5

super kniha, super autor

edith79
28.08.2019 5 z 5

Tak další šílená jízda s Chrisem Carterem. Ten pán prostě umí. Umí do knih vnést přesně tu mrazivou atmosféru, kterou má rád každý fanoušek tohoto žánru. Dokáže stvořit psychopata, před kterým se třesete, i když jste s knihou doma pod peřinou. No jen tak dál.

Ticiana
22.08.2019 5 z 5

Druha kniha. Opet se to hodne dobre cetlo. U Cartera je potreba si pamatovat vsechny postavy. Nikdy nevite, co se z toho vyklube. Popravci mne bavil. A verim tomu, ze ten motiv fakt nekteri lidi muzou mit. Co mne hodne bavi je hlaska Cartera kdyz se ho nekdo zepta, odkud neco vi: "Hodne ctu". Ano to se uz smeju. Velice povedene. Ted na treti dil. :)

WowKokinko
15.08.2019 5 z 5

Mám pocit, že budu mít nového oblíbeného autora. Hnusně nechutné vraždy tak bych popsala tuto knihu :) super čtení

pastelka53
13.08.2019 5 z 5

Klasická detektivka jak má být! Sériový vrah, který své oběti zabíjí tím čeho se nejvíc sami bojí, mrstí se za minulost, která nemohla být zapomenuta.
Strhující, každá kapitola nutila číst dál a dál.
Hunter a Garcia se tohoto případů ujali s vervou a odhodláním.
Co vás hoši asi čeká dal?

elena2054
08.08.2019 5 z 5

Pan Carter psát umí, to už bylo jasné z jeho prvotiny.
Kniha má spád, autor umí popisovat detaily, které pak dokáže logicky obhájit, takže skoro nic nepostrádá logiku.
Doufám však, že se v dalších knihách více odváže a nebude hrát na happy end, ale více na realitu.
Poslední mordy byly podle mě uspěchané, tudíž bez atmosféry. Měla jsem z toho pocit, že se Carter rozepsal a ve třech čtvrtinách knihy si uvědomil, že kniha musí mít přesně 346 stran, tak tam honem vtlačil ještě ty tři mrtvoly, co měl v notýsku a oba vrahy pak chytil během čtyř stran.
Dle mě i podruhé nezvládl uspokojivý závěr, jakoby to zatím neuměl jinak než tak, aby nám vše detailně sdělil sám vrah, který je sice celé roky nemluvka, ale nakonec má potřebu se pořádně do všech podrobností vykecat zrovna detektivovi.
Přes všechny mé výtky knize neupírám, že je skvělá, že jsou hlavní hrdinové sympaťáci, a že si hodlám celou sérii nejen přečíst, ale že se na to další čtení těším. :)

CafeMan
01.08.2019 4 z 5

Vynikající "Kártrovka". I když o chlup horší než dvojitý kříž. Doporučuji! Detektivka na jedno, maximálně dvě čtení. Výborný a napínavý závěr knížky!

PavkaHu
31.07.2019 3 z 5

Trochu slabší, ale přesto jsem slupla jak malinu.

MOmoMO
30.07.2019 5 z 5

Zase super, už bych se jen opakovala. Čte se to samo a hlavní hrdinové jsou velcí sympaťáci :)

Ctenar1202
27.07.2019 5 z 5

Chris Carter....autor, ktery ctenare uchvati svym psanim. Je to prvni kniha, kterou jsem od nej cetla a rozhodne ne posledni. Jeho dokonale podrobne liceni brutalnich vrazd ctenare znechuti a jeste vic donuti cist dal a dal. Mistr v odkryvani vysetrovani. Urcite si musite jeho knihy precist.

Bee240
24.07.2019 5 z 5

Co na to mám říct Chris Carter je špičkoví autor a to jak dokáže popsat vraždu je tak morbidní a detailní. Je to mistr v popisování utrpení. Jeho knihy jsou zvrácené a děsivé. Ale jako celek je to dokonalé dílo.Opět tu máme detektiva Roberta Huntera s jeho mladým kolegou Carlosem Garciou kteří spolu řeší případ vraha zvaného Popravčí. Pomalu se prokousávají složitým případem a metodicky postupují dál. Opět mají proti sobě šíleného , drastického a morbidního vraha , který se vyžívá ve strachu svých obětí.
Kniha byla čtivá a velmi drastická ale to je prostě Carter. Jeho knihy jsou mistrovská díla. Kdo nečetl rozhodně doporučuji , je to úžasné morbidní čtení.

alibaba72
17.07.2019 5 z 5

Chris Carter je fakt dobrý autor, Popravčí je dle mého názoru stejně dobrý jako první příběh Dvojitý kříž. Já tu knihu přečetl na jeden zátah a myslím, že tak týden budu číst jen pohádky o princeznách, abych se připravil na další případ detektiva Huntera.

Pauline23
14.07.2019 4 z 5

Druhá kniha série s Hunterem a Garciou...no kniha je čtivá, toť vše. Konec rychlý a nepromyšlený. Celkově je to takové ploché. Nic člověku kniha nedá. Zbytečná brutalita a jestli si přečtu další díl je ve hvězdách. Tento byl lepším než první. Ale přečetla jsem a zapomenu.

vladka321
14.07.2019 5 z 5

Kniha mě doslova nadchla. Autor mi byl doporučen a jsem ráda, že jsem uposlechla. Velmi dobrá detektivka, rozhodně si přečtu i další autorovy skvosty.

fis.rena
14.07.2019 5 z 5

Já se zamilovala,není pochyb :D
"Dvojitý kříž" mě nastartoval a teď už ten pedál rychlosti začíná zvolna klesat k podlaze a nabírám nikoli rychlost,ale obrovskou touhu po dalších Chrisových knihách. Hřeje mě už jen myšlenka,že se mi všechny skví v knihovně. V opačném případě by nastoupila panika :D

Tento příběh je jednoduše bomba...to provedení vražd,jejich popis, vysvětlení...no já padám blahem. Už,už jsem si říkala "a máme tě, grázle" a ono ne,hele. Dávkování napětí je prostě dobře nastavený a vyvážený jako Hunterova oblíbená single malt.
Užijte si čtení a nezapomeňte...
"Vím,co tě na smrt vyděsí."

monte
07.07.2019 5 z 5

Autorovi tleskám, opět skvělá detektivka. Robert s Carlosem jsou sympaťáci

Allla9
03.07.2019 5 z 5

Jsou knížky, u kterých nemůžu jíst. Tato je jedna z nich. Přesto sáhnu i po další knize z tvorby spisovatele Chrise Cartera. Kniha je strhující.