Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3829 949

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

hlenicka
08.02.2020 5 z 5

Jakože Carter sám o sobě je světová top v thrilleroHorrorech. Jednu jedinou jsem nepřečetla, musím ji najít!!

Andrea S.
05.02.2020 2 z 5

Knížka, která mě pohltila svým napětím a kterou jsem měla přečtenou během krátké doby. Nejedná se o literaturu s velkými ambicemi, ale jako "oddechovka" od vážné literatury je to dobrá volba. Rozuzlení příběhu na samotném konci mne překvapilo, tip jsem měla na jiného pachatele.

Hell_Rihova
03.02.2020 5 z 5

Nevím, proč jsem tuhle knížku odkládala tak dlouho, když byla tak dobrá. Příběh byl napínavý až do konce, byl pro mě hodně překvapivý, líbilo se mi popisované prostředí Los Angeles a dvou světů - policie a podsvětí. Robert Hunter je mi hodně sympatický, hned od první stránky jsem si ho oblíbila, líbilo se mi, jak zde byly detailně popsané jeho psychologické rozbory. Na konci knihy čeká překvapivé rozuzlení, které nám všechno vysvětlí. Kdybych mohla, tak knihu přečtu na jeden zátah.
Pro někoho může být místy trochu drsnější, ale mně se kniha hodně líbila, nese všechny prvky toho, co očekávám od dobrého napínavého thrilleru.

Netti
03.02.2020 5 z 5

Klobouk dolů, pane Carter! Úžasná a napínavá detektivka. Neměla jsem absolutně tušení, kdo je vrah a po odhalení mi spadla brada... Hurá na další díly!

hankamol
02.02.2020 5 z 5

Jedním dechem, s hrůzou v očích, přečtené. Trochou víc brutální, než bych potřebovala.

Denisa232623
31.01.2020 5 z 5

Sérii s Hunterem jsem stále odkládala a podceňovala. Ale beru zpět!! Skvělá knížka s dobře propracovaným dějem. Ano je tam dost postav, dost věcí se děje najednou a vše je tak nějak rychle vyřešené. Ale právě to je to co vás nutí číst dál a dál až jste na úplném konci. Pro mě byl konec docela překvapení protože v tom shonu a rytmu jakým se kniha ubírala nebyl čas přemýšlet nad pachatelem a o to větší překvapení to bylo.
Kdybych mohla dám klidně i 7*!

Dušanskej
31.01.2020 5 z 5

Super kniha , hezky se cte a pribeh je napinavy . Je to moje prvni krimi a hned jsu na dalsi dil tohoto spisovatele je to strasne chytlave

Dragon
29.01.2020 5 z 5

Objavil som svojho nového obľúbeného autora. Jednoznačne! Prvá kniha a hneď taká pecka, neuveriteľné.

taven
21.01.2020 2 z 5

Možná, že velký Robert Hunter přecijen není tak skvělý! Tahle věta z poslední části knihy knihu naprosto vystihuje. A možná, že nejen Robert Hunter není tak skvělý, ale ani práce překladatelky, nevím nevím... Na knize je skvělých možná prvních 10 stránek, sadistický padouch, prostředí LA a to je asi tak vše. Ostatní je pro mě velký odpad. Policie v čele s Hunterem a především Garciou se nejen chová hloupě, oni dokonce i hloupě mluví! Tak 90% dialogů je na úrovni dětí ve 3. třídě ZŠ. a vážně jsem si během čtení ťukal na čelo a přemýšlel, nakolik se na tom podepsala překladatelka. O to víc nechápu ta hodnocení tady... Na začátku jsem, právě díky extrémně vysokému hodnocení všech knih tohoto autora, měl obrovská očekávání. 2 vydané knihy za rok a extra laciná obálka za výlohou levných knih... už to mě mělo varovat, že tady něco smrdí. Po přečtení jsem obrovsky zklamaný a přemýšlím, jestli dát šanci druhému dílu. Přeci je to autorova prvotina a třeba i vyměnili překladatelku... Uvidíme, protože nyní třeba Nesbovi nesahá ani po kotníky.

knihomol1985
20.01.2020 5 z 5

Dobrá kniha a to to není můj žánr - i přesto doporučuji.

Aghatte
20.01.2020 3 z 5

Pokud je v dalších dílech více krve a masakru, tak to ani číst nebudu. Kdo je vrah jsem pochopila hned, bylo to příliš očividné, a byl-li ten detektiv tak zázračný genius, překvapilo mě, že ho to netrklo také.
Od půlky knihy jsem přeskakovala, ale rozuzlení jak, proč a kde, jsem si přečetla.
Opět mi bylo divné, že spojení mezi obětmi nebylo objeveno už u první série vražd.
Nebylo to špatné, ale na mě možná až příliš detailně brutální popis mrtvol. Skončila jsem u druhé, tak ani nevím, kolik jich bylo tentokrát.

hana4834
19.01.2020 4 z 5

Dobra kniha a je vidět že je první s Hunterem a Garciou. V dalších dílech je víc krve a masakru

Hasali
16.01.2020 5 z 5

Super... I když nejsem nijak rychlá čtenářka a většinou mi trvá nějaký ten týden, než něco dočtu, tuto knížku jsem schroupla za dva dny!! Čtivá, napínavá, plná zvratů a překvapení... vše, co od takové knížky můžete čekat, tam najdete. DOPORUČUJI!!

wlado
15.01.2020 4 z 5

Carter vie písať. Dej je plynulý, dialógy majú logiku, no niektoré pasáže sú dosť nudné. Určite bude patriť medzi mojich obľúbených spisovateľov.

AtticThoughts
14.01.2020 4 z 5

3,5 hviezdičky...
Po literárnej stránke to určite nie je žiadne veľdielo, ale ako víkendové odreagovanie je to dobré. Autor vie človeka veľmi rýchlo vtiahnuť do deja a držať ho až do konca.

Lagander
12.01.2020 5 z 5

Výborná kniha, moja prvá od Cartera. Vtiahne do deja od začiatku. Autor je majster svojho remesla. Isto si prečítam ďalšie jeho knihy.

Jiřina18
09.01.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Hlavně konec mě hodně překvapil

MajaN
08.01.2020 5 z 5

Brilantná,
Desivé zločiny sériového vraha. Na druhej strane vyčerpaný, frustrovaný detektív.Bola to moja prvá kniha od autora,ale nečakala som,že má tak prekvapí, zaujme a udrží si moju pozornosť až do konca.V prībehu defiluje veľkomesto so svojou anonymitou,klubmi,leskom pozlátka,v protiklade s chudobou a všednosťou.Príbeh má nečakané rozuzlenie,keď geniálny a mimoriadne schopný vyšetrovateľ na základe jednej vyslovenej vety nájde spojitosť medzi brutálne zabitými obeťami,zároveň odhalí aj identitu vraha.Sériový vrah je precízny a dokonca tak bezočivý,že ohrozí aj životy samotných vyšetrovateľov.Autor špičkovo vykreslil genialitu vraha,ktorého ženie silná emócia,nenávisť a túžba po pomste.Určite si prečítam aj iné knihy autora zo série.

sipkulka
06.01.2020 5 z 5

Povedená knížka, u které se člověku tají dech a to i když jsem už po půlce věděla kdo je asi vrah.

Veve721
04.01.2020 5 z 5

Chvalozpěvy na autorovo jméno jsou plně zasloužené. Jeho tvorba je právem označováno jako must-read pro milovníky napínavých krimi románů - "Dvojitý kříž" je to nejlepší, co jsem v rámci žánru četla. Skvělí hrdinové, ke kterým si okamžitě vytvoříte citové pouto. Napínavý děj plný zvratů, kde vás autor překvapí i v moment, kdy si myslíte, že jste vraha stoprocentně odhalili. Navíc všechny ty vedlejší linky, které čtenáři představují pro děj nepodstatné postavy jen proto, aby hned v další kapitole padly do rukou psychopata a umřely... Žádná oběť tu není jen neznámou mrtvolou - mají jména, charakter, životní příběh. Carterův cit pro detail je naprosto odzbrojující a já jsem z něho jednoduše unešená. Třešničkou je morbidita, která v přiměřeném množství skvěle okořeňuje výsledné dílko. Několikrát mě při čtení slušně zamrazilo a první oběť "bez obličeje" mi vážně vyrazila dech. Přečetla jsem sice zatím jen jeden díl, ale obávám se, že velmi brzy budu muset sáhnout po dalším. Série o Robertu Hunterovi je závislost a já nutně potřebuju další dávku! :)

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965