Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3854 3854

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Miitenka
09.04.2022 5 z 5

Ač jsem začala číst sérii o detektivu Hunterovi dost na přeskáčku, řekla jsem si že by bylo dobré doplnit chybějící díly. Začala jsem tedy prvním, a v některých situacích mi dost připomínal poslední knihy. Ale i tak mohu říct, že jsem byla velmi spokojená, příběh byl napínavý, nečekaný a čtivý. Poslední půlku knihy jsem zhltla za den.

memphisz
27.03.2022 4 z 5

Popravdě je to brakové krimi plné klišé a někdy i již vyvrácených kriminalistických postupů, ale bylo to napínavé a prostě mě to nepustilo. A to i přesto, že jsem totožnost vraha odhadl již před půlkou knihy, což se mi většinou nestává.

Carter přišel s dalším tvrdohlavým detektivem se zálibou ve whiskey a s drsnou skořápkou skrývající bolest z přílišné přítomnosti smrti. Vykreslil neutěšený svět Los Angeles plného prostitutek, pasáků, zvrhlých večírků, drog, násilí a vražd. Prostě, kde je moc peněz, tam padají i ty poslední morální hranice. Má to jak starý noirový, tak syrový nádech moderního krimi.

U knihy nemusíte moc přemýšlet, vypněte a pusťte se do honby za brutálním sériovým vrahem!

Sabča817
13.03.2022 3 z 5

Taková extra bomba to zase nebyla. Oceňuju však, že se to dobře četlo a odhalení vraha bylo překvapivé a šokující. Určitě ještě nějaké díly zkusím.

Doubravka1975
11.03.2022 5 z 5

První díl série s Robertem Hunterem a úplně super i když hodně temné a drsné.
Popravčí je připraven

Katherinee
01.03.2022 5 z 5

Tato kniha je opravdu skvělá, četla se úplně sama. Těším se na další knihy, od tohoto autora.

Iveta701
01.03.2022 5 z 5

Úžasná knížka čte se jedním dechem

Daura
01.03.2022 3 z 5

Tak som tiež podľahla davu a siahla po Carterovi. No, neviem nad čím sú všetci tak prekvapení. Vraha som odhalila cca po 50 stránkach. Ak vám nepomože jednoduchá vylučovacia stratégia, tak v priebehu celej knihy je snáď tisíc indícii. Navyše tie indície nevyhovujú na ostatné postavy vobec. Dokopy je tam tak 15 postáv, takže vážne žiadna ťažká práca. Trochu ma to frustrovalo i z dovodu, že všetko som už videla dávno v amerických seriáloch. Dokonca aj ten snuff bol už spracovaný v seriálovom krimi dávno pradávno.
Kniha je to dobrá, o tom žiadna. Ale je to obyčajný mainstream. Nedala mi nič nového do života. A všetci ľudia krásni, situácie predvídateľné. Vraj v iných knihách je to lepšie. Nuž, uvidím...

Lena78537
28.02.2022 5 z 5

Měla jsem období, kdy jsem četla jenom krimi a thrillery. A pak jsem si řekla: Leno, už je toho nějak dost, zkus zase trochu zvolnit. No a zvolnila jsem. A teď přišla chvíle, kdy jsem dostala chuť na nějakou fajn detektivku. Něco jako ve stylu Cormorana Strika, zkrátka pohodová krimi. Tak co kdybych zkusila tolik opěvovaného Cartera.. Tak jo! A teda fuuuu, to byla jízda! I když jsem vraha odhalila docela záhy, jsem z prvního setkání s detektivem Hunterem nadšená. Těším se na další, ale proložím ho něčím méně krvavým :)

Hanina61
23.02.2022 5 z 5

Tak se zdá, že mám po Harrym Holeovi, Jacku Cafferym, Carlu Mørckovi a jiných (nezapomínejme na Sherlocka Holmese :-D) dalšího oblíbeného detektiva, Roberta Huntera (plus parťáka Carlose). Bylo to velmi napínavé a vraha jsem netipovala ani náhodou... Hned zítra si jdu půjčit "Popravčího"...

onyx84
15.02.2022 5 z 5

Konečně jsem z knihovny vytáhl Chrise Cartera a dobře jsem udělal...čtivé,napínavé,drsné...u mě velká spokojenost...a i vraha jsem si tipnul správně a relativně brzo,jen jsem si pořád namlouval,že to tak určitě nemůže být a ono jo :)

Klaudinka27
13.02.2022 5 z 5

Super knížka, doporučuji.Kdo je vrah jsem zjistila až skoro na konci knihy.Vubec by mě nenapadla ta osoba....

Lenda777
11.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Paradoxně jsem ji četla jako jednu z posledních. Hunter s Garciou se velice vtipně pruděj navzájem, což jsem si náramně užila. Jednu hvězdu srazím za tu díru v logice. To mi jako Carter chce namluvit, že to všechno zvládla ta ženská sama? Tahat těla a tak?

Petulka50
30.01.2022 4 z 5

Pěkné čtení, závěr překvapil i když jsem měla trochu tušení kdo je vrah!

hanap
26.01.2022 5 z 5

Drsné, napínavé, čtivé.

verense
26.01.2022 3 z 5

Carterovy detektivky nejsou nic pro slabé žaludky, takže nepotrpíte-li si na brutální zločiny, nečtěte to. Jinak na první díl série je to dost slušné, čtivé, byť se autor nevyhnul některým soudobým klišé (jednodruhová whisky, psychické problémy vyšetřovatele, všechny ženy nevšedně krásné atd.). Za mě patří Dvojitý kříž k lepšímu průměru, ale vím, že Carter umí lépe - přesvěčte se sami... ;-)

mrsterezz
18.01.2022 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem od knihy očekávala opravdu hodně, tak jsem měla strach, že mě kniha zklame. Ale opak byl pravdou! Děj mě pohltil hned na začátku a knihu jsem opravdu těžce odkládala. Hltala jsem stránku po stránce a hned jak jsem knihu dočetla, jsem sáhla po druhém dílu. Postavy dvou hlavních detektivů mi byly opravdu sympatické. Vraha jsem, jako vždy, samozřejmě vůbec neodhadla a to mě bavilo. Do poslední chvíle jsem netušila.

Petras_ka
14.01.2022 5 z 5

Na Chrisa Cartera som počula samú chválu, no do Dvojitého kríža som sa pustila bez veľkých očakávaní. Po prečítaní niekoľkých strán ma kniha pohltila. Pripájam sa k nadšeným ohlasom. Je to naozaj perfektná, napínavá krimi. Robert aj Carlos mi boli veľmi sympatickí, bavili ma ich ironické dialógy.
Teším sa, až si prečítam ďalšie diely.

Zuzana215
14.01.2022 5 z 5

Souhlasím s Anna479.. vychvalované autory nemusím, vždy k tomu musím dospět sama :) Odolávala jsem dlouho a bylo to chyba! Skvělá knížka i dvojice detektivů. Nemám co vytknout.

Mickhesh
10.01.2022 4 z 5

Popravdě UFF! Detektivek i Thrillerů mám načteno docela dost, docela mi ani nevadí neuvěřitelné příběhy (my co čteme Baklyho serii víme své) ale prostě ta kniha do toho schématu musí být laděná. Tady si to hraje na ultra detektivní vyšetřování.. a nakonec asi takhle život funguje? Začátek super, před konec knihy fraška a konec to vytáhnul na krásných 80% z pohledu čtivosti. Co mě vadilo byl druhý kolega hlavního protagonisty, takovou vatu v podobě "sidekicku" jsem ještě neviděl :-D Jinak Hunter pohoda, sympaťák (pije whisky a hodně čte (tím že hodně čte vysvětluje autor pokaždé vše, když je moc chytrej, ale jak sem psal, je to trochu ze života ;-) ) Propadák to není a celou serii jsem koupil v Levných knihách co kniha 100kč. Snad jen ještě že to není pro trasořiťky, kterým vadí násilý a krev, to co je v knize popsáno se děje běžně v životě (alespoň z toho násilnického podsvětí) 80% je zcela adekvátních, nevím proč má kniha takový rating jaký má. Nebýt konce tak to má klidně 60-70% hodnocení.

Dédečko75
07.01.2022 5 z 5

Úplně mě to pohltil, napínavé od začátku do konce

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965