Rivanský kodex

Rivanský kodex https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12427/rivansky-kodex-12427.jpg 4 34 2

Završené vyprávění legendárního čaroděje Belgarada se všemi tajemstvími a střípky velkého dobrodružství. Obsahuje samostatný krátký román doplněný o báje, místopis atd. spojené se světy Malloreonu a Belgariadu. Součástí knihy jsou i ilustrace a mapy. Přeložil Václav Čuba.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Banshies

The Rivan Codex , 1998

lampernaqui
09.09.2022 3 z 5

Pokud Vás bavily asi nejznámější Eddingsovy série, tak je pravděpodobné, že Vás zabaví i tato malá encyklopedie vymyšleného světa. Najdeme zde poznatky nejen o světadílech a jednotlivých zemích, ale i o národech a jejich historii. K tomu autor popíše, jak to vlastně vypadá, když si chce člověk vymyslet vlastní svět (což je pro nás, amatérské "spisovatele") vždycky zajímavé.

AnoMANder
28.05.2021 4 z 5

"Povinná četba" pro fanoušky Eddingsova díla. Spousta informací k dějinám jednotlivých národů, jejich náboženství. člověk dostane ucelený pohled na dějiny světa, propojí se dění a ovlivňování na západním a východním kontinentu. Většina informací je patrně obsažena v samotných knihách, tady je to hezky pohromadě, a navíc doplněno spoustou map.
Malou kaňkou je dost tiskařských (sazečských) chyb.

David Eddings
americká, 1931 - 2009