Řím - Pozdvižení v Pompejích

Být něčí otrokyní nikdy nebyl Bářin sen. V rodině Lolliů se ale k otrokům chovají slušně, a tak tu Báře zas tak zle není. Pomalu zjišťuje docela překvapivé věci o běžném životě Římanů – příprava rybí omáčky garum a praní tog patří k těm nechutnějším. Postupně je ale zapletena do záhady ztracených klíčů, na jejímž vyřešení závisí osud celého domu Lolliů a možná i něčí život!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362201/rim-pozdvizeni-v-pompejich-G83-362201.JPG 4.676

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti (2.)

Historie, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno:, Grada

Kniha Řím - Pozdvižení v Pompejích

otula

Příjemné čtení i pro dospěláka, pro děti skvělá forma seznámení s historií. A i kdybych si z knihy neodnesl nic jiného, tak teď alespoň vím, kde se vzalo úsloví, že je něco "na jedno brdo" :-)

Andi

Opět nelze hodnotit jinak než spoustou hvězdiček, dala bych i pět, ale je to moje třetí kniha z výprav do minulosti, vesměs psaná stejně jako předešlé. Osnova je dána, něco něco, Bára jde na půdu, Bára se aklimatizuje, reálie, zvrat v ději, Bára je hrdinka, dostane dárek od lidí, se kterými se tam seznámila, přijde si pro ni Barčiči. B. si napíše co v minulosti zažila, konec.
Stejná chronologie je zachována snad ve všech těchto knihách.
Ale i přesto jsou to velmi čtivé příběhy, ne nadarmo oblíbené u malých i velkých.

helena4103

nej nej nej

oskli
31.12.2018

Naprosto úžasná kniha, kterou jsme přečetli doma nejen se synem, ale následně celá rodina. Krásný příběh, navíc s detektivní zápletkou, která je sice dospělákem hned prokouknuta, ale menší děti nadchne a větší děti potěší. Tentokrát se podařilo sladit příběh s opravdovou spoustou zajímavých informací. Velký palec nahoru!

chrastitko
17.10.2017

V půlce jsem se sekla,ale potom to začalo být napínáve.

MarieBrožková
30.05.2017

Super moc se mi ta knížka líbila. Doporučuji.

knihomol5555458
15.03.2017

Mám rád období starověkého Řecka a Říma. Ani tato kniha nezklamala těším se na další.

Legolaska2007
31.08.2016

Tato kniha je podle mne úplně nejlepší ze série (aspoň z dílů, které jsem četla). Všem doporučuji.