Řím - Pozdvižení v Pompejích

Být něčí otrokyní nikdy nebyl Bářin sen. V rodině Lolliů se ale k otrokům chovají slušně, a tak tu Báře zas tak zle není. Pomalu zjišťuje docela překvapivé věci o běžném životě Římanů – příprava rybí omáčky garum a praní tog patří k těm nechutnějším. Postupně je ale zapletena do záhady ztracených klíčů, na jejímž vyřešení závisí osud celého domu Lolliů a možná i něčí život!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362201/rim-pozdvizeni-v-pompejich-G83-362201.JPG 4.6100

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti 2.

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno, Grada

Kniha Řím - Pozdvižení v Pompejích

Helianthus

Ačkoli už dávno nejsem cílová skupina pro tuto knihu, moc se mi příběh Báry v druhém díle líbil, za mě lepší než první díl. Opět krásně napsané a nenásilnou podobou se člověk dozví spoustu zajímavých informací o životě v Pompejích.

Lassie777
10.11.2020

Opravdu pěkně napsaná knížka.Vůbec nevadilo, že jsem začala tímto dílem aniž bych četla první. Bára je velmi sympatická. Kouzelný atlas ji tentokrát přenese do Pompejí, kde se stane otrokyní. Líbí se mi, že to nebylo napsané jako v učebnicích, a přesto jsem se dozvěděla něco o Pomejích. Opravdu skvělý příběh. Určitě si přečtu další díly.

Isew
13.09.2020

Druhý díl dobrodružství Báry. Moc se mi do něj nechtělo a přeskočila jsem ho. Následně mě můj vrozený smysl pro řád donutil si knihu přečíst. A vůbec nelituji. Měla jsem vydání, kde se na obálce skvěl velký nápis Řím. Což je mé oblíbené období. Pompeje mám spojené s katastrofou. .A to byl asi důvod, proč jsem se knize vyhýbala. Tento díl považuji za zatím nejlepší ze série. Reálie starověké domácnosti, pánů i otroků. Způsob života a myšlení. Pro děti naprosto ideální. Už se těším na další díl.

Halt468
08.02.2020

Dokonalé.

kuba2572
04.01.2020

V jakém století se to odehrává

š.m.i.k
24.10.2019

Líbilo ;) nenásilné vyprávění o Pompejích, které děti seznámí s trochou historie. Navíc jsou vtažené do děje pomocí detektivní zápletky, takže jsou zvědavé, jak to bude dál. Hezky se to četlo i mně. Byla to naše první Bára, ale určitě ne poslední.

otula
26.05.2019

Příjemné čtení i pro dospěláka, pro děti skvělá forma seznámení s historií. A i kdybych si z knihy neodnesl nic jiného, tak teď alespoň vím, kde se vzalo úsloví, že je něco "na jedno brdo" :-)

Andi
21.05.2019

Opět nelze hodnotit jinak než spoustou hvězdiček, dala bych i pět, ale je to moje třetí kniha z výprav do minulosti, vesměs psaná stejně jako předešlé. Osnova je dána, něco něco, Bára jde na půdu, Bára se aklimatizuje, reálie, zvrat v ději, Bára je hrdinka, dostane dárek od lidí, se kterými se tam seznámila, přijde si pro ni Barčiči. B. si napíše co v minulosti zažila, konec.
Stejná chronologie je zachována snad ve všech těchto knihách.
Ale i přesto jsou to velmi čtivé příběhy, ne nadarmo oblíbené u malých i velkých.