Rez & záře hvězd

Rez & záře hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426989/bmid_rez-a-zare-hvezd-j9X-426989.jpg 4 315 91

Camden, New Jersey, 1948. Když jedenáctiletá Sally Hornerová ukradne z místního supermarketu notes, netuší, že ji sleduje dvaapadesátiletý Frank Salle. Salle je čerstvě propuštěný z vězení a nyní se chystá k útoku. Před obchodem ji napadne a přesvědčí ji, že je agent FBI a může ji okamžitě zatknout – pokud neudělá, co jí řekne. Tento děsivý román se vydává po stopách následujících dvou let, během kterých Frank duševně i tělesně týrá Sally cestou na západ do San José, a navždy tak změní její život, stejně jako životy její rodiny, přátel a těch, které potkají cestou. V této strhující knize, založené na skutečném příběhu oběti Sally Hornerové a jejího únosce, který šokoval Ameriku a inspiroval Vladimira Nabokova k napsání kontroverzní a legendární Lolity, dává oceněná spisovatelka T. Greenwoodová slovo samotné Sally.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kontrast

Rust & Stardust , 2018

Léňa2510
23.03.2020 5 z 5

nádherná kniha, ktora sa ťažko číta ale upne vás pohltí

blonďatá.luc
21.03.2020 5 z 5

Thriller na základě skutečných událostí, příběh, který inspiroval Nabokova k napsání Lolity, a v závěru i kniha, která se stala mou noční můrou. Je důležité zmínit, že příběh přesně nekopíruje jednotlivé události a dialogy, protože nevíme - a už nejspíš ani nikdy vědět nebudeme - co se přesně dělo, základní linka je ovšem pravdivá. Kniha mě naprosto pohltila - nemohla jsem ji odložit (když jsem se o to pokusila, jen jsem ležela ve tmě s vytřeštěnýma očima, vyděšená, zděšená...) a proto jsem ji přečetla téměř celou na jeden zátah. Pořád jsem totiž čekala na nějaké zlepšení, na šťastný konec. Neříkám, že je napsaná dokonale - navíc dokonce i já, byť chyby v knize běžně přehlížím, jsem jich několik našla. Po dočtení jsem se snažila přijít na to, zda by se něco takového mohlo v dnešní době stát. Upřímně, ráda bych věřila, že nemůže - ale k únosům stále dochází a v závěru je úplně jedno, jak k němu dojde. Myslím si, že se Rez & záře hvězd zařadí mezi knihy, na které nikdy nezapomenu...

Ctenar1202
18.03.2020 5 z 5

Jsem nadšená!! Kniha byla napínavá od první do poslední stránky. Člověk si až říkal, panebože, jak je možné, že to Frankovi tak lehce procházelo.
Autorka nezacházela do detailů sexuálního zneužívání a jsem ráda. Dokázala vše tak skvěle nastínit, že si čtenář udělal obrázek sám

karol.cadex
14.03.2020 4 z 5

Velmi čtivá věc.
Jen mi v ní něco pořád chybělo. A občas přebývalo - v knize je dost hrubek, což mě dovede vytočit do běla.
Není to žádné složité čtení co se týče stylu, takový dost předvídatelný dnešní thriller, ač vystavěný na skutečné události.
Sallyina psychika a její části jsou popsané velmi věrohodně. I ta bezmoc. A původní naivita.
Možná bych uvítala i části ze strany toho psychopata, ale zas nemůžeme mít všechno.
Bohužel jsem asi čekala víc.

Mentolka78
11.03.2020 4 z 5

Po pravdě jsem z této knihy rozčarovaná. Osud dívky byl hrozný, to, co se dělo, muselo být strašné, nelze představit ani se s tím vyrovnat. Samozřejmě i pro rodinu hrůza. Nepředstavitelná.
Za mě ale moc dlouhé, ke konci jsem už přeskakovala a četla jen o Sally. Určitě není kniha špatná, ale, že bych jí dala plné hodnocení, to ne.

foxi_ii
05.03.2020 5 z 5

Příběh, který vám opravdu nedá spát. Nejen proto, že ho budete muset vstřebat, ale kniha je opravdu čtivá. Moc se mi líbí, že se autorka na konci knihy rozhodla sepsat, co si domyslela a co byla jen ta strašlivá fakta. Takhle bych si to představovala u každé knihy, ve které je použito něco, co se doopravdy stalo !!

Anitram22
28.02.2020 5 z 5

Velmi silné vyprávění, ne moc pěkného příběhu. Knihu jsem přečetla během chviličky, člověk se od ní vlastně nedokáže odtrhnout a stále čeká, kdy už se konečně Sally vrátí domů.

Haskra
27.02.2020 5 z 5

Bylo to silné. Přiatihla jsem se, jak ji povzbuzuji, ať už proboha něco udělá. Poutavé, postavy skvěle vykreslené. Ještě mi to bude nějakou dobu rezonovat v hlavě.

Ophelie
20.02.2020 5 z 5

Kniha, od které se nelze odtrhnout! Přečteno na jeden zátah - skvělá kniha, děsivý, ale ojedinělý příběh založený na skutečných událostech (což jej dělá ještě o to děsivějším). Sally mi bylo moc líto a při čtení jsem si jen říkala, kdy už to vše, ta hrůza, pro ni skončí a najdou ji a ona se bude moct vrátit domů. Určitě knihu doporučuji, nudit se při čtení rozhodně nebudete!

Veju007
18.02.2020 5 z 5

Rez a záře hvězd je na doporučení od @kate_valter . Psychologický román podle skutečných událostí o únosu Sally Hornerové a její dvouletém psychickém a fyzickém trýznění. Příběh o naivitě, bolesti, zradě, bezmoci, nevinnosti. To vše a mnohem víc dostanete při čtení tohoto příběhu.
Nevzpomínám si, kdy naposledy se mi podařilo přečíst za jeden den 300 stránek. Je to děsivý a já chci doufat, že v dnešní době se snad něco takového stát nemůže, prosím.
Nejde napsat, že je to skvělá knížka, že se čte dobře a že je to zajímavý příběh. Teda vlastně jde, pokud všude použijete uvozovky. Uff...
Ruth ????

Kate_Valter
05.02.2020 5 z 5

Více než 1500 recenzí a průměrné hodnocení čtyři a půl hvězdy od čtenářů na Goodreads mě ohromně nalákalo. Velkým očekáváním si na sebe občas upletu bič, avšak žádné zklamání nečekalo.

Z vyprávění puká srdce a musela jsem si nejednou dolít sklenku červeného, abych zvládla dočíst do konce. Mohu vám zaručit, že knihu nebudete chtít odložit, budete hltat stránku za stránkou a dlouho do noci budete o osudu toho nešťastného dítěte přemýšlet.

Pro čtenáře psychologických románů bude čtení knihy Rez a záře hvězd opravdovým zážitkem. Autorka v následném doslovu uklidňuje přiznáním, že některé pasáže byly pouhým dílem její fantazie. Při ročním pátrání ale Greenwoodová získala mnoho pravdivých střípků událostí, kterých se snažila držet.

Nejvíce snad může kniha zlákat ty z vás, kteří četli Lolitu od Vladimira Nabokova. Já ale upřímně přiznám, že Lolita pro mě byla velice náročným čtením. Naproti tomu román Rez a záře hvězd o čtyři sta stranách jsem si velice užila, přečetla jsem ho během dvou večerů, a s čistým svědomím ho mohu doporučit všem odvážným čtenářům.