Revoluce

Revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426303/bmid_revoluce-g3Z-426303.png 3 107 88

Prožijte souboj o duši českého národa Příběh se odehrává v Česku v letech 2006–2026 a dokonale zachycuje podivnou dobu, v níž žijeme. Dobu polopravd, lží, manipulace i nenávisti, kde se každý snaží najít své místo. Většina se přizpůsobí, ale najdou se i takoví, kteří neohnou hřbet. Nevyhnutelný konflikt vygraduje ve strhujícím finále, jež prožijete z pohledu čtyř postav, které se od sebe nemohou více lišit, přesto mají jednu věc společnou. Touhu po změně. Co nás jako národ definuje? Dokážeme se spojit, abychom to ochránili? A co všechno nás naše znovuzrození bude stát? Román Revoluce vznikal 6 let. Napsal ho autor bestselleru Volba, který v roce 2018 vyšel celosvětově. Jen v Česku se ho v době vydání Revoluce prodalo přes 35 000 výtisků a doslova změnil život tisícům lidí.... celý text

Jana1411
29.01.2020

Kniha je velmi poutavá, čtivá, doslova mě vtáhla do děje, četla jsem každou volnou chvíli. Celou dobu jsem věřila v dobrý konec, který bohužel až tak dobrý nebyl. Příběh nastiňuje možný vývoj současné společenské situace a z toho mi bylo až fyzicky zle. Autor skvěle vyjádřil směr, kterým se ubíráme, nic mu nevyčítám. Jen se mi ten směr nelíbí ani v současné realitě, ani v budoucnosti nastíněné příběhem. Dvě noci jsem skoro nespala, jak mě to zasáhlo. Doporučuji přečíst všem!

janka.liskova
29.01.2020 5 z 5

Kniha Revoluce je skvělá, je v ní všechno, napětí, humor, intriky, skvěle napsané, myšlenkové pochody, vše je tak realistické,můžu jen doporučit.

pszabo
26.01.2020 5 z 5

Kniha, která vyvolává spoustu silných emocí a myšlenek. Mnohdy i negativních, ale to je přece ono, vyvolat emoce! A to se autorovi určitě povedlo. Knihu jsem četl vždy při poslechu soundtracku, který je ke knize přiložený a úžasně podtrhuje atmosféru knihy, plné politiky, manipulace, lásky, ale i vlastenectví a skrytého potenciálu našeho národa. Možná bych si troufl napsat, že je to takový “House of Cards” v českém prostředí. Určitě doporučuji přečíst!

JaromírNosek
23.01.2020 1 z 5

Tak tohle mi naprosto nesedlo. Hraje si to na politický thriler, ale nedá se to srovnat s jinými knihami ve stejné kategorii - například Mafie v Praze od Viewegha nebo zahraniční knihy od Houellebecqa. Měl jsem pocit jakoby to vůbec neprošlo nějakou redaktorskou kontrolou a pak jsem si všiml, že autor si to vydal sám a bylo jasno. Bohužel jsem ani nedočetl.

flalacek
23.01.2020 2 z 5

Objevuje se nám tady takový nešvar, knihu hodnotí ***** hlavně lidé kteří čtou jen tuto knihu a hodnotí jí v den založení profilu. Podívala jsem se také na další knihy autora Jakuby Trpiše a tam se v hodnoceních objevuje stejný problém a lidé dávají buď odpad či plné hodnocení. Abych ale nebyla neobjektivní tak jsem přečetla si ukázku kterou si můžete nechat zaslat na E-MAIL a skusila se začíst. Bohužel kniha není rozhodně na ***** ale opravdu spíše nižší průměr; kniha neurazí ale ani příliš nenadchne. Jsem ráda, že tuto knihu jsem nekoupila za 500 Kč,-!!

Prott
23.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Čtivý a poutavý příběh se spádem, který mi nedal ani na chvíli vydechnout.

martina7377
23.01.2020 5 z 5

Super kniha, četla jsem jedním dechem!

lofasovec
21.01.2020 2 z 5

Zdá se, že tento titul je nedotažený do důsledku toho jakým způsobem je psán a o čem příběh pojednává ve smyslu jeho směřování linky, ideje a beletristicko-realistického syžetu. Líbí se mi struktura v kontextu postav, ale čistě perspektivní hledisko je veleznačně oslabeno performativním výkladem dějinného splynutí jakožto výsledku prestiže, boje a sjednocení. Nelze knihu tudíž chápat jako vyjádření plynulosti doby nýbrž jako performaci příběhu ve vztahu vypravování a zábavně-popkulturního charakteru.