Revoluce

Revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426303/bmid_revoluce-g3Z-426303.png 3 107 88

Prožijte souboj o duši českého národa Příběh se odehrává v Česku v letech 2006–2026 a dokonale zachycuje podivnou dobu, v níž žijeme. Dobu polopravd, lží, manipulace i nenávisti, kde se každý snaží najít své místo. Většina se přizpůsobí, ale najdou se i takoví, kteří neohnou hřbet. Nevyhnutelný konflikt vygraduje ve strhujícím finále, jež prožijete z pohledu čtyř postav, které se od sebe nemohou více lišit, přesto mají jednu věc společnou. Touhu po změně. Co nás jako národ definuje? Dokážeme se spojit, abychom to ochránili? A co všechno nás naše znovuzrození bude stát? Román Revoluce vznikal 6 let. Napsal ho autor bestselleru Volba, který v roce 2018 vyšel celosvětově. Jen v Česku se ho v době vydání Revoluce prodalo přes 35 000 výtisků a doslova změnil život tisícům lidí.... celý text

ThomasCook
15.03.2020 5 z 5

Jakub Trpiš se stal mým oblíbeným spisovatelem! Nebudu tu psát něco o jeho obecných znalostech naší historie, to si v dnešní době Googlu může každý sám nastudovat, ale tento autor má vynikající styl, sloh, přechody mezi napětím a realitou (?). Výborně se čte, a nenechá nás čtenáře knihu jednoduše nedočíst, a nepřemýšlet o ní. Při četbě této knihy, jsem měl opravdu podobné pocity jako když jsem poprvé četl knihu 1984, a to je fakt, kterého se děsím, a zároveň za něj děkuji ????

Kristýna86
14.03.2020 5 z 5

Ravoluce je realisticky děsivá, stejně jako byla Volba! Přesto, že mě děsila téměř po celou dobu čtení, nemohla jsem se od ní odtrhnout! Uvědomila jsem si, jak křehké jsou některé věci, které v životě považujeme za samozřejmost a za to moc díky!

jana6025
11.03.2020 4 z 5

Revoluce moje první e kniha. Velmi zajímavě napsáno nemohla jsem se od ni odtrhnout a po přečteni jsem o ni ještě dlouho přemýšlela.

SydonieDugue
10.03.2020 4 z 5

Revoluce mě vtáhla do děje. Myslím, že takovouto knihu by si měli povinně přečíst všichni politici.
Trochu jsem čekala, že se v knize objeví konec Vlada, ale z pohledu poslední kapitoly to vlastně nebylo důležité.

MetlaM
09.03.2020 4 z 5

Velmi napínavý a čtivý příběh, kde si místy nejste jistí, zda se jedná o umný přepis současné doby nebo jen součastností inspirovaná fikce. Příběh nás krátce uvede do kontextu, rozvine politické drama představené v kulisách současné české republiky a poté nás zavede do snadno možné a velmi hrozivé blízké budoucnosti. Příběhem nás provází řada postav, jejichž životy nám ukážou různé strany a pohledy na stejnou situaci. Postavy nejsou bohužel velmi propracované, ale jsou uvěřitelné a upřímně, těžko říct která z nich se stane tou Vaší oblíbenou. Kromě asi dvou zvratů jde vše vcelku jasně a přímo k cíli. Knihou se podobně jako řada postav prolíná i řada stylů psaní a různé vsuvky se tak stávají přijatelné a hezky začleněné. Postupně se rozvíjejících a gradující napětí je pro mě trochu náhle a nemile ukončeno, ač konec pro mě osobně není tolik překvapivý vzhledem k touze autora mít nadčasový a někdy mezi řádky skrytý význam, patrný už z první knihy. Jde poznat obrovský posun od první knihy (druhou jsem zatím ještě nečetl) a velmi se těším, kam se dál autor posune.
Nevím zda to je papírem, ale kniha mi přijde zbytečně moc těžká a ač jsem nebyl nejdříve nadšen z tohoto materiálu, nakonec mi to nevadilo. Co je však dokonalost sama, tak je zbytek uměleckého provedení - soundtrack, ilustrace, obálka.

JosefOrel
08.03.2020

Velmi dobrá kniha, dobře propracovaná, se strhujícím dějem, měli by si ji především přečíst mladí, aby si uvědomili, kam až může zajít touha po moci, hamounství a jak lze snadno zneužít moci pro ovládnutí mas. Je velmi nebezpečné, když se k moci dostanou ti, jejichž negativní vlastnosti pak ovlivňují celou společnost, děj knihy se dá přirovnat k vývoji společnosti v Česku po r.1989, kdy se k moci dostávali různí kariéristé, pokrytečtí gauneři a zloději, jejichž jedinou modlou byly peníze a moc. Rovněž děj dobře zapadá do současné hysterické kampaně Milionu chvilek, účelově propagující hon na čarodějnice. Knihu doporučuji.

svehanka
04.03.2020 5 z 5

Po čertech dobrá kniha. Ještě nikdy u knihy jsem neviděla něco tak propracovaného, na každé straně je znát, že si autor dál práci s kvalitní rešerší a o každém kroku dlouho přemýšlel. Svým provedením je absolutně jedinečná, přesto ji může číst každý. Je zde zajímavý příběh, paralely s minulostí, náhled do budoucnosti, provázání s Volbou a Landií. Za mě palec nahoru.

vitek9759
03.03.2020 4 z 5

Když mi poprvé na FB vyběhla reklama na knihu, hledal jsem nejprve inspiraci k četbě v diskuzi a recenzích. Tam jsem došel k závěru, že to asi nebude nic moc. Ihned zapůsobily předsudky, jakože co vyžaduje agresivní marketing, bude nejspíš špatné. Nebo pokud jde o vlastní náklad, nebude to "správně" korigováno. Nebo zde často se opakující stížnost, že hodnocení jsou umělá. Pak jsem si přečetl pár prvních ukázkových kapitol zdarma. Předsudky se mi samozřejmě potvrdily, protože to tak mají ve zvyku. Odsoudil jsem tedy tyto způsoby propagace a byl jsem celkem naštvaný, že si někdo vůbec toto troufne. "Proč to sakra nedělá tak jak se to má správně dělat???" Uplynul měsíc a zvědavost převážila. Proč bych si zkrátka kvůli vlastním předsudkům nemohl přečíst něco, co prostě chci? Tak jsem objednal. Objednávkový proces, autorova komunikace i opravdu kvalitní provedení knihy na křídovém papíře, se stylovou záložkou, sazba, grafika, mou chuť ponořit se do četby umocnily. Po nějaké chvíli četby jsem se vykašlal na předsudky a čtení mne konečně začalo bavit a to teda pořádně. Autor zvláštním stylem uvádí kurzívou vnitřní myšlenky protagonistů. Tyto vnitřní myšlenky mají v knize zásadní úlohu. Funguje to tak, že je snadné se s nimi ztotožnit, jakoby se dostat do role každé postavy a chápat ji jako sebe samého. Lépe to popsat neumím. To je docela zvláštní zážitek, který dokáže naše vnitřní já přenést do příběhu a díky tomu si uvědomovat vlastní myšlenkové pochody na protagonistech. Děj příběhu se navíc odehrává velmi smysluplně. Neobsahuje podle mne žádné chyby nebo nesmysly ve smyslu politologickém. Dokonce často kritizovaný duchovní závěr se mi moc líbí, i když to každý asi nemusí pochopit.

Dodatek:
Autor e-mailem upozorňuje nás čtenáře, abychom se podle svého, a když budeme chtít, vyjádřili zde. Naprosto bez nátlaku. A nejspíš většině čtenářů, stejně jako mně přijde opravdu užitečné knihu doporučit. A ne jen kvůli zábavě, ale zejména kvůli tomu, že dnešní aktuální dobu díky nadhledu reflektuje podstatně celistvěji, než média, kterým jsme vystaveni. A to je právě v dnešní době sníženého nadhledu obzvlášť užitečné

Hyacint
02.03.2020

Jako na každého, i na mě kniha útočila na sociálních sítích a chvilku jsem si myslel, že by to mohlo být dobré, obzvláště mě zaujalo propojení s hudbou. Přečetl jsem ukázku zdarma a musím říct, že mě překvapilo, jak moc je to ne snad špatné, ale nudné. Napsané nezajímavým plochým jazykem, jednotliví hrdinové mi byli úplně jedno, protože nejsou ničím originální, erotické scény jak z německého porna 80. let. Nechci se autora dotknout, ale ten "historický" úvod připomíná nějakou průměrnou středoškolskou esej.
Celkově jde o produkt se skvělým marketingem, holt, není to pro mě, ale to je OK, každému se líbí něco jiného.
Co mně ale leze na nervy neskutečně, jsou zdejší recenze. Už to tady několik lidí zmínilo, stoprocentní hodnocení pálí od boku především noví uživatelé, navíc někteří z nich jsou na webu knihy uvedeni v části "Recenze na knihu". Nějak nemůžu uvěřit tomu, že po přečtení tohoto díla se několik čtenářů rozhodne registrovat se na DK a udílet maximální hodnocení. Ach jo, tohle je pro mě za hranou a je to stejně špinavé, jako praktiky Máry Prchala.

A protože jsem nedočetl knihu celou, nehodnotím, nebylo by to fér. A číst to celé nebudu, protože by to nebylo rozumné.

Edit: Autor mi napsal laskavý mail, ve kterém se ohrazuje proti mému tvrzení ohledně fejkových recenzí a přirovnání k Márovi. To by mě samo o sobě nenahlodalo, ale to, co tady píše vitek9759 už ano. Pokud autor skutečně vyzývá své čtenáře, aby na DK vyjádřili své pocity z knih, je to naprosto košer a asi to i vysvětluje ty pětihvězdičkové jednorázové hodnotitele.
Omlouvám se tímto autorovi za "Máru Prchala" a těm, kdo knihu hodnotili 5*, za nařčení z podílení se na marketingovém švindlu. Budiž mi to poučením, abych si příště zjistil relevantní informace, člověk se pak cítí míň jako blb. Peace.

LadyCharlene
01.03.2020 3 z 5

Tak, nebýt toho konce... Pravdou je, že než se skutečně začne "něco dít", musíte se dostat za polovinu knihy, ale dobře, je to o politice, získávání moci, nemůže to na nás autor vybafnout hned, že? Na můj vkus až moc postav, ale dobře, to se dá také přejít, jsou to prostě příběhy různých lidí, na něž má vzestup hlavního protagonisty vliv... Téma je skutečně zajímavé, zvlášť dnes, kdy média ovládají veřejné mínění, sociální sítě se stávají nástrojem manipulace a a společnost je čím dál víc nas*aná. Nevyčetla bych ani osudy hlavních postav.... ale co posledních pět stran? Co to sakra bylo? Poučení pro čtenáře? Tak pokud knihu četl průměrně inteligentní člověk, tak musel mít husinu celých 400 stran. Nebýt toho duchovního konce, dala bych 4. Pravdou je, že hlavní myšlenka na mě opravdu zapůsobila... co se může stát s naší společností, pokud bude pokračovat ve svém smýšlení? Ve své hysterii? Ve své neochotě znát pravdu, nepohodlnou pravdu, složitá fakta, namísto jednoduché a uspokojivé lži?

Jiricek9854
23.02.2020 5 z 5

Dost zajímavé čtení, doporučuji všem, kdo ještě pochybuje o čem to v naší společnosti BYLO a JE.

Lenka973
22.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha,doporučuji????

bosorka
21.02.2020 2 z 5

Kniha, která vlastně mohla být dobrá, kdyby... A těch kdyby tu je fakt mnoho. Téma zaujme, jak by se asi mohla vyvíjet politická situace v našem státě? Jakub Trpiš předkládá dosti tmavě laděnou vizi. Potud fajn. Kdyby ovšem styl jeho psaní nebyl tak zoufale utahaný. Fakt jsem měla hodně co dělat, abych knížku dočetla. Ona totiž začne trochu lépe šlapat až někdy v 70 %. Čtenář si řekne, no sláva, konečně. A pak dospěje ke konci, kde opět jen nevěřícně zírá a nezbyde mu než kroutit hlavou.
Nezachrání to ani vcelku zajímavě graficky upravená kniha. Do její vizáže autor (a nakladatel) vložil nejspíš vcelku dost financí. Stejně tak do její propagace. Ale celé to nakonec působí strašně nafoukaně. "Tu mě máte, mám krásný oděv. Budete ze mě nadšení, vždyť i moje starší sestra Volba se stala hitem a bestsellerem." Nejdřív jsem si pomyslela, že je zvláštní, že o tom bestselleru a jejím autorovi slyším poprvé, ale budiž, sice se v knižním světe poměrně orientuju, ale opravdu nemůžu znát všechno a rozhodně vím, že mi může kde co utéct. Ale ok, skvělý hábit, pojďme na knihu, poodhrneme ho a najdeme ohlodanou kostru. A i když občas vidíme i zbytky svalů, pořád jaksi chybí ta namakaná krásná postava, kterou bychom pod něčím tak okázalým čekali.
Chyběl spád a lépe propracované postavy, celé to bylo takové nemastné neslané. A hlavně nudné. Což u podobného tématu spíš neočekávate.

karel3782
16.02.2020

Zajímavé téma, koupil jsem verzi audio, kterou jsem zkoušel poslouchat na noc místo Hajaji a tak jsem občas některé kapitoly pro únavu zaspal. Teď jedu druhé kolo v autě a jen se modlím, že je to aspoň z 50% utopie, ale docela z toho scénáře mrazí. Právě jsem v druhém kole došel pro Blanické rytíře, kde je to hodně síla a zvažuji zda to absolvovat podruhé, ale asi do toho zkusím jít ještě jednou. Pak se opět přihlásím a napíšu jak jsem to ztrávil

dagmar3859
15.02.2020 5 z 5

Kniha Revoluce se čte srdcem,ne očima.Velice napínavý příběh s drsným koncem.
Doporučuji.

zdenka1620
13.02.2020 5 z 5

Můj názor na knihu je, že je to kniha o které se dá ještě dlouho přemýšlet a taky se k ní vracet a takové knihy mi vyhovují a vítám je.
Někde za polovinou jsem byla překvapená z množství násilí. Říkám si, že snad jsme už dál.
Beru vážně Všeobecnou deklaraci lidských práv, tu ze San Franciska, z roku 1948, taky důvodu proč deklarace vznikla, že byla "náplastí" na zvěrstva 2. světové války, pro mnohé nadějí, že se nebudou opakovat. O co jiného se lidé měli a mají opírat než o víru v lidstvo?

Ale ti lidé, jak v románu, tak v realitě, jakoby o ní nevěděli a lidská práva brali jako nafukovací míč.
Závěr knihy je však dokonalý.
Celou knihou se prolíná motiv - Zlo je prostor, který nebyl vyplněn dobrem.

Jana.horka
12.02.2020 5 z 5

Kniha Revoluce mě zaujala především odrazem situace v dnešní společnosti ale také mi ukázala, jak je jednoduché, aby se špatní lidé dostali k moci. Celkově mě překvapilo také zakončení.

Terezzzka89
08.02.2020 1 z 5

Nic proti výborně zvládnuté reklamní kampani, i to je umění a dnes se cení dvojnásob, autor se přirozeně snaží dostat k lidem svůj výplod. Druhá věc je ale ten prapodivný fenomén u všech jeho knih, kdy absolutní většina vícehvězdičkových recenzí je z profilů založených ve stejný den hodnocení a dále pak hodnotí maximálně zbývající knihy stále stejného autora... To už není reklama, ale klamání.
Teď ke knize samotné. Přečetla jsem pouze polovinu. Stylisticky a gramaticky je to průměr, nápad a celé jeho zpracování podřízené prodejnosti, takže populistické klišé. Sám autor mi nesedí, najíždí na zajímavá témata s jemností nadrženého puberťáka, nemám ráda knihy naplněné vugaritou a sexuálními scénami popsanými do detajlů, jako by někdo pitval scénu za scénou levné porno.

jindra7906
07.02.2020 5 z 5

Tak mám přečteno,a pecka,úplně jiný konec než jsem si malovala,jedna pasáž mě dojala k slzám,byla jsem i rozčílená,naštvaná ,vysmátá i vyděšená,je tam všeho a samotný závěr,nejsem věřící,ale nic hezčího jsem nikdy nečetla,kniha mě doslova vtáhla do příběhu,místy jsem ani nedýchala a jindy jsem měla srdce až v krku,nádherný poutavý příběh i děsivá vize,nádherně psaná kniha.A proč jsem si jí koupila? jednoho hne,na mě kniha vyskočila na FB,a říkám si,Revoluce?to bude ale blbost,ale díky tomu,že autor dal k dispozici část s knihy volně k přečtení,mě zaujala,jakým způsobem je psaná a protože měla strašné recenze od lidí na FB,kteří jí ani nečetli,ale už ten název je odradil,tak jsem si řekla,že mu dám šanci,být objektivní a tak jsem knihu koupila.Páni,lepší kup jsem nikdy neudělala,ta kniha je skvělá a můžu jen doporučit,teď už můžu,protože jsem jí četla jedním dechem. :)

vera4455
29.01.2020 5 z 5

Revoluce je další úžasně napsaná kniha mladého úspěšného spisovatele.
Příběh, který se může stát... Možná alternativa budouciho vývoje našeho národa???
Kniha, která by mohla otevřít oči všem lidem a pomoct videt aktuální politickou situaci z jiného pohledu
Ukazuje směr, kterým bychom se do budoucna mohli vydat a jak bychom mohli skončit.
Příběh sice nekončí happyendem, ale o to víc je poučením. Mnoho nápadů uvedených v knize bych uvítala realizovat a bylo by fajn pokud by se politici inspirovali. Jen si nejsem jistá jestli jsme natolik silní, aby se situace nezvrhla.
Třešničkou na dortu je závěr knihy - duchovní úroveň, která přidává ještě další rozměr.