Revoluce

Revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426303/bmid_revoluce-g3Z-426303.png 3 107 88

Prožijte souboj o duši českého národa Příběh se odehrává v Česku v letech 2006–2026 a dokonale zachycuje podivnou dobu, v níž žijeme. Dobu polopravd, lží, manipulace i nenávisti, kde se každý snaží najít své místo. Většina se přizpůsobí, ale najdou se i takoví, kteří neohnou hřbet. Nevyhnutelný konflikt vygraduje ve strhujícím finále, jež prožijete z pohledu čtyř postav, které se od sebe nemohou více lišit, přesto mají jednu věc společnou. Touhu po změně. Co nás jako národ definuje? Dokážeme se spojit, abychom to ochránili? A co všechno nás naše znovuzrození bude stát? Román Revoluce vznikal 6 let. Napsal ho autor bestselleru Volba, který v roce 2018 vyšel celosvětově. Jen v Česku se ho v době vydání Revoluce prodalo přes 35 000 výtisků a doslova změnil život tisícům lidí.... celý text

Kokina85
07.07.2020 5 z 5

Úžasná kniha plna poučení a hlavně varování. Mohu všem jen doporučit. Knihu sem četla s očekáváním a opravdu nesklamala.

cybervlk
23.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Četl jsem knihu kdysi dystopickou ikonu George Orwela - 1984. Teď jsem před několika dny dočetl knihu Revoluce od Jakuba Trpiše odehrávající se v českém prostředí, na podobné téma. Tato kniha byla pro mně mimořádný zážitek. Číst knihu byl, přesně jak autor varoval v reklamě očistec, a myslím to v dobrém. Autor psal přímo k jádru českého problému ( v přeneseném významu o mně, o nás). Jak tenká je cesta ke ztrátě demokracie už léta tuším, jak rychlá bude ale zatím nevím. Díky Revoluci si uvědomuji, že i tzv. "Husákovy děti" mohou zažít jak vznik demokracie, ale bohužel i její zánik. Divná doba. Proroctví?

Richard Skolek
17.06.2020 odpad!

Učím tvůrčí psaní, špatných textů tak musím číst spoustu, přesto mě tahle kniha opakovaně rozčilovala tím, jak mizerně je napsaná.
Stylisticky je to slabota. V jedné větě je často hned vedle sebe knižní a nespisovný výraz a o různé komické přehmaty není nouze:

„To je tvůj největší problém, vždy jsi byl příliš horlivej.“
„Poslouchej mě,“ křičel Vlado šeptaje.

Autor taky nechápe, jak se pracuje s přímou řečí, občas to výjimečně trefí, většinou ale ne:

„Nemůžeš jít přece do tý vřavy,“ uvědomoval si Jáchym, jaké nebezpečí jí hrozí.
„Přejděte k dalšímu cíli,“ měl Vlado další důvod ke spokojenosti.
„Není mi nějak dobře,“ oblil ho studený pot.

Ještě horší je to s postavami, které jsou jednak úplně ploché, ale hlavně mají jen dvě polohy - buď jsou na konci sil a chtějí se zabít, nebo jsou naopak na vrcholu a spřádají megalomanské plány. Přisluhovači zlého režimu nemají žádné pochyby, jedna z postav si libuje, že se jim podařilo postřílet protivníky, jen aby se hned na další stránce sama sebe ptala, kdy se z ní stala zrůda. Žádné postupné přechody, žádné uvěřitelné proměny, žádný lidský střed, jen on-off a neustálá hysterie na jednu nebo na druhou stranu. Kniha slibuje, že jsou v ní "různé formy vlastenectví a vize českého národa", je to ovšem právě naopak, postavy jsou sice ideologicky na opačných pólech, ale vlastenectví je pořád jedno - nevěříme si, ale kdybychom si věřili, budeme velicí. Tyto patetické pasáže jsou v knize přinejmenším dvacetkrát a jsou naprosto totožné pro staršího manipulátora, pro jeho nejzásadovější odpůrkyni i pro puberťáka, kterého ještě politika nezajímá.
A bude hůř - dostáváme se k příběhu. Omlouvám se za spoilery, ale považuju za humánní případné další čtenáře varovat, do čeho jdou. Autor slibuje odhalení různých způsobů manipulací, nahlédnutí za oponu současné politiky a podobně, nic z toho se ale neděje. Nic konkrétního nevidíme, nic zajímavého se nedozvíme; vše je zmíněno, ale nic není detailněji vysvětleno. Politické machinace jako takové jsou popsány stejně přehnaně a nevěrohodně jako postavy - europoslanci se nechají zkorumpovat slevovými kupony na plastické operace, k výhře ve volbách stačí jeden dobrý proslov typu "Česko bude veliké", nový český prezident začne hned po převratu vyrábět atomové bomby. Problémem je taky to, že ačkoliv se kniha zjevně opírá do Andreje Babiše a jeho hnutí, Babišův románový protějšek je výrazně tlumenější a není moc jasné, proč proti němu tolik lidí protestuje.
Pomyslný poslední hřebík do rakve je vyvrcholení příběhu. Chvíli jsem si myslel, že jsem čtečku omylem přepnul na jinou knihu, ale ne, je to opravdu tak. Hlavní záporná postava zemře, dostane se do jakési verze posmrtného života, promluví si tam s Bohem, okamžitě pochopí, že se chovala špatně a že nejdůležitější je láska, jen aby se pak jako novodobý spasitel vrátila zpět do našeho světa. Nedělám si legraci, tenhle "politický thriller" opravdu končí extrémně agresivní katolickou agitkou, ačkoliv je v celé knize o náboženství jen jediná zmínka.
Jedno je ale potřeba uznat - Jakub Trpiš píše, že se od ostatních autorů liší a že stejně jedinečná je i jeho tvorba. A to je jednoznačně pravda. Naštěstí.

Marika954
10.06.2020 5 z 5

Úžasně napsaná kniha. Nechcete ji odložit, dokud ji nedočtete a ještě se vracíte ke kapitolám a čtete znovu. Úžasná zásoba slov. Vřele doporučuji. Změní vám pohled na život.

Reptil56
02.06.2020

Dobrý den. Vaši krásnou knihu jsem přečetl již před týdnem, ale nechal jsem si to odležet a ten konec jsem si přečetl ještě jednou. Ten se mi líbil moc. Ta "boží" úvaha je přesně to , co se mi motá v kebuli a vy jste to vyjádřil velmi zajímavým způsobem, ne úplně nepodobným mým myšlenkovým pochodům. Myslím, že posledních pár stránek posouvá celou knihu o další duchovní rozměr výš. Úžasné. ....je také super, že otvíráte lidem oči (a hlavně mysl) směrem, kterým se vůbec nezabývají. Všichni se cítí v bezpeční a řeší jen svůj blahobyt jako ve 30.letech minulého století, kdy si nikdo možnost nějaké další katastrofy vůbec nepřipouštěl. A přitom co jste popsal ve své knize se může snadno stát a je to téměř to samé co se stalo po Hindenburgově smrti, ale dělo se již za jeho života. A stejné scénáře se děly napříč dějinami světa již celé věky před tím než César překročil pověstnou řeku Rubikon. Principy jsou stále stejné jen způsob, resp. technologie se mění a vylepšují. Všem kdo se ještě dokáží odpoutat od každodenní honičky za falešnými hodnotami (a nyní i neustálím ukrýváním před Covidem), tuto knihu vřele doporučuji. Je to temné čtení, které nás může zachránit před ještě temnějším koncem. Ale zářivé světlo v jeho závěru je neskutečně osvobozující. Děkuji za krásný zážitek.

Fidzi
27.05.2020

Přeji hezký den, nedávno jsem dočetl knihu Jakuba Trpiše Revoluce. Byl to můj první politický román. Kniha je psána velmi sugestivně a realisticky. Je to jedna z možností naší, bohužel, temné budoucnosti. Vřele doporučuji si ho přečíst. Stojí to rozhodně za to. Díky Jakube

evinka40
25.05.2020 5 z 5

Na knihu Revoluce jsem se těšila. Knihu Volba od Jakuba Trpiše jsem přečetla doslova jedním dechem. Revoluce je jiná. Zprvu mne vůbec nezaujala, ovšem když jsem se dostala hlouběji do děje, musela jsem číst a číst až do konce. Drsná realita politky mi naháněla strach. Dobro bojovalo v pozadí a né a né prorazit kupředu. Totalitu, která je skryta pod rouškou demokracie, bych opravdu nikdy nechtěla zažít....za to setkání s Nekonečnou Láskou ano.

radek4969
19.05.2020

Dobrý den , tak jsem dočetl knihu Revoluce Děkuji za názornou ukázku toho kam až to může dojít , když se politik utrhne . Děsí mne představa , že v dnešním světě těch Karvanů a Vladů je dost a navíc mají atomové zbraně , např. Rusko a Čína a politický boj o moc prakticky je v každé zemi na světě . Pořád jsem věřil , že pan Trpiš nechá Helenu vyhrát , ale ..... přiblížil to až příliš realitě . Za což mu děkuji . Velkou nadějí pro mne zůstává ten absolutní konec , Lidé se probouzejí a začínají si uvědomovat CO nebo KDO jsou doopravdy . Žijeme opravdu ve velmi zajímavé a přelomové době . A uvidíme jak to nakonec DOPADNE . Děkuji

michaela2436
19.05.2020

Nikdy bych nečetla knihu s politickým tématem, ale po přečtení knihy Volba, mě lákalo přečíst si další dílo pana Jakuba. Vážné, promyšlené, bolestné, někdy až hrůzostrašně vyznívající prožitky hrdinů - mě absolutně vtáhlo do napínavého děje. Člověku vyvstane hodně otázek o smyslu života, o tom, zda to, co dělá, je s úmyslem konat věci pro vyšší dobro, či jen pro pocit osobního obohacení, pro podporu ega, pro svůj prospěch na úkor kohokoli a čehokoli, jestli má smysl jít po hlavě i za cenu, že prohraje, že se mu nesplní jeho sen, že mu nevyjde jeho plán. Zajímavé, co vše čtenáře napadne. Zřejmě i s tímto záměrem do toho autor šel...
Kniha o změnách, které si hrdinové představují, potažmo realizují - vzhledem ke své síle a charakteru - každý po svém. Touhu dočíst knihu až do konce vybízí čtenáře gradace děje, systematické a velmi přehledné rozdělení kapitol, popis dat i hodin, což umocňuje napětí...
Jsem si jistá, že čtenáře hned v začátku upoutá kvalitní vazba, krásný papír, ilustrace, poznámky, změna písma dle důležitosti situací, záložka v podobě trikolóry.
Klasické prvky spisovatelství se snoubí s moderními prvky beletrie, stylem reportáže, útržky rozhovorů z novin, zpráv v podobě sms a jiných - čtenáře vybudí k sounáležitosti dnešní - vlastně i budoucí - přetechnizované doby. Taková prostě je.-)
V žádném případě nejsou opomenuty ani dialogy postav s nádhernou stavbou vět, nechybí plejáda citů a pocitů, úvah či myšlenkových pochodů hrdinů i "hrdinů".
Malá kritika je z mé strany na několik gramatických chyb, které se v knize objevují, ale rozhodně nesnižují její literární i lidskou hodnotu.
Knihu Revoluce vřele doporučuji. Jistě nikoho nenechá klidným či lhostejným. A když už nic, tak stojí za zamyšlení nad dobou, kterou žijeme, i nad dobou, která je před námi. Rok 2006, kdy děj začíná, máme za sebou, a rok 2026, kdy se děj končí, nás velmi brzy čeká. Zda-li se splní vize, předpoklady, naděje, touhy, o kterých se v knize píše, zda přijdeme jako národ k důležitému poznání, a k jakému, to záleží na každém jednotlivci, který vytváří celek...Děkuji autorovi a přeji další hodnotná díla, po kterých čtenář bude lapat po dechu. M.N.

Radovan140
18.05.2020 5 z 5

Karvana bylo škoda.Zle to nemyslel...

Jarmi213
26.04.2020 5 z 5

Revoluce předčila moje očekávání je velice zajímavá. Stoji opravdu za přečtení a zamyslet se nad ni. Je to něco co na trhu s knihami chybělo. Děkuji Jakube

boris9117
24.04.2020

Milý Jakube. Děkuji za knihu i věnování. Přečetl jsem ji opravdu jedním dechem. Při tak neuvěřitelně realistickém popisu vzestupu jedince mě naskakovala husí kůže. Docela často jsem tyto informace porovnával s nástupem Hitlera, který podobným způsobem dokázal využít PR a ovládnout masy, k získání absolutní moci. Myšlenka knihy by měla lidi vyprovokovat k zamyšlení, aby podávané informace analyzovali a ne bezhlavě jako stádo následovali jednoho demagoga. A kombinace se Soundtracky navíc dokázala umocnit myšlenku jednotlivých kapitol. Byl to opravdu zážitek a děkuji za tuto opravdu zajímavou knihu. Přeji hodně tvůrčích nápadů a jak se dnes sluší, také pevné zdraví.

marta5389
20.04.2020

Kniha je úžasná. Vlna emocí která se ve mě střídal při jejím čtení byla neskutečná. Ke konci musím říct, že to byl hlavně strach. Strach z toho, jak je jednoduché zmanipulovat lidi a jejich myšlení. Nicméně poslední kapitola mě pohladila srdíčko a urovnala vše na správné místo. Byla to tečka s velkým T nakonec. Dodala klid, víru a naději. Moc děkuji a těším se na další knihu. ❤️❤️❤️Přeji hodně štěstí.

Ada561
14.04.2020 4 z 5

Kniha byla zábavná a napínavá a moc se mi líbila,jen na konci knihy mi chybělo ještě podrobnější ukončení,jak to dopadlo se všemi osobami a hrdiny knihy.

monika8838
12.04.2020

Milý Jakube,
Zrovna jsem doposlouchala audio knihu Revoluce.Moc krásně se poslouchala,vypravěč měl velice příjemný hlas i hudba k této knize je krásná.Velmi se mi líbila a uplně mně vtáhla do děje,prostě skvělá mohu vřele doporučit.Přeji hodně uspěchu v psaní dalších knih.
Monika

Hanka308
09.04.2020

Milý Jakube,
posílám Vám poděkování za obě knihy - Volba i Revoluce.
Tak jak jsem Volbu přečetla jedním dechem, je fakt, že četba Revoluce mi trvala
trochu déle....
Ale stálo to za to!!!!Hlavně ten závěr, to je něco nádherného...
Čekala jsem úplně něco jiného...
a tohle předčilo má očekávání:-)super:-)

Velké díky!!!
A v této době, kdy je potřeba, aby se lidi konečně "probrali" a více žili láskou
a vzájemným "čistým" soužitím, budu každému Vaši knihu doporučovat.
Měl by si ji přečíst každý, ale to už nechám na každém...

Přeji krásné dny plné lásky.
Hanka.

marcela7762
01.04.2020 4 z 5

Knihu jsem četla dlouho, je zde mnoho témat k přemýšlení a děj samotný zasazený do naší doby nutí člověka uvědomit si , čeho jsme vlastně všichni součástí. S povděkem jsem si znovu připomněla kapitoly z historie českého národa a kam až jsme schopni jako lidé zajít. Kniha se nečte lehce, ale stojí za to si ji přečíst. Už jen pro to, že v samotném závěru se odkryje to, co je vlastně pro život člověka nejdůležitější. Laskavost ,soucit , pochopení...

marcela2146
28.03.2020 5 z 5

Kniha sa dobré číta je o čom premýšľať ísť až do hĺbky. Je dobré napísaná bez cenzúry. Dobrá na zamyslenie, je čom stále preberať vrátiť sa k nej. Keď cítiš že si sám, nikam nepatríš, nezapadáš, bojuješ s tým sám, pochopiť čo chcem od života kam sa posunúť ( vidina moci, bohatsva). Aj keď spadneš na same dno, vždy je šanca postaviť sa, zamyslieť, kde som urobil chybu, prečo a ako začať od znova, mať a nájsť správnych ľudí. Zosmiešnený, ponížený? Ale to sa da ukázať a dokázať, ale za akú cenu života, Príde niekto kto to vidí inak pohľad na svet, bojuješ za spravodlivý názor, lásku, pravdu národa, každý presadzuje to svoje ako fungovať, prosperovať v štáte, zvládnuť danú situáciu, stanoviť pravidlá, poriadok. Že je neprávosť rozdiely medzi nami aké sú alebo nie sú? A príde zmysuplna úvaha že vieš ukázať ako to dokázať bez zlých úsudkov. A predsa zvíťazí pravda a láska nad mocou, nenávisťou a klamstvom. Čomu veriť a čo nie nenávisť, lži, príde pravda, láska, spravodlivosť. Ako sa k tomu postavíť, zachovať, pristupovať zodpovedné mať srdce na správnom mieste, dokázať sa zomknúť nie ľahkej situácii spoločne. Nepadnúť na same dno temnoty ale vzísť ako svetlo a láska. Je o čom premýšľať rozoberať knihu čo chce tým nám povedať, prevládajú pozitívne aj negatívne emócie.

Janadan
27.03.2020

Jedna z knih, která mě děsí. Četla jsem jedním dechem, našla jsem takové množství podobností se současností, že mi stačilo domyslet si jména našich bývalých i současných vysokých politiků a měla jsem husí kůži. Jak lehce se podaří průměrným, ale hlavně bezcharakterním dostat na vrchol politiky a řídit životy ostatních je až neuvěřitelné. Bohužel se tak dělo a děje i dnes. Jen málokdo má rovnou páteř, většina se ohne. I tohle velmi dobře známe. V části knihy byl děj doveden až do hororu. Myslím, že přečíst si Revoluci, i když je velmi dlouhá, není ztráta času.

charlizee
24.03.2020 1 z 5

Autor se stává spisovatelem ve chvíli, kdy umí pracovat s jazykem. To Jakub Trpiš bohužel (zatím) neumí. Nestačí totiž jen nápad a dobrý příběh, byť je sebevíc doplněn pílí a zápalem. Literatura je mnohem více o vnímání jazyka, citu pro něj, o jazykové obratnosti…, kteréž Revoluce v této podobě nepřináší.
Uvedené považuji za důsledek absence redakční práce, jež by literární úroveň dokázala pozvednout (ať už proškrtáním nefunkčních pasáží nebo úpravou stavby kostrbatých vět). V neposlední řadě nemohu opomenout ani nekvalitní provedení jazykové korektury.
Zkrátka - je to asi jako v životě: Líbivý zevnějšek nezaručuje kvalitní obsah…