Revival

Revival
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460382/bmid_revival-VTe-460382.jpg 4 819 819

Sú sily, ktorým neunikneme. James Morton mal šesť rokov, keď k nim do farnosti prišiel mladý sympatický reverend Charles Jacobs. Priviedol si krásnu manželku, malého synčeka a deti vo farnosti zabával milými elektrickými vynálezmi. Tragédia však reverenda pripravila o milovanú rodinu a jeho zármutok sa zmenil na vzburu proti Bohu. Po kázni, v ktorej verejne odvrhol svoju vieru, musel z fary odísť. Odvtedy prešlo veľa rokov. James Morton je dospelý, živí ho rocková hudba a zabíja ho závislosť od heroínu. Je na dne, keď sa opäť stretne s Charlesom Jacobsom – a objaví tajomný, nebezpečný svet, o akom dosiaľ netušil. Reverend je totiž posadnutý predstavou všemocnej božskej elektriny, jeho vynálezy však vedia rovnako pomôcť, ako drasticky uškodiť. Muž, ktorý kedysi slúžil dobru, dnes kladie na oltár svojej novej modly celý život – aj životy iných ľudí. James Morton sa nechtiac stáva jeho spoločníkom.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Revival , 2014

mailo-s
30.06.2015 5 z 5

Temné a elektrizující dílo o smrti.
Strana 222 konec prvního odstavce:
Jako by tu moje dětství pořád bylo,sotva viditelné pod kusem igelitu,který už je poškrábaný,zaprášený a zamlžený uplynulím časem.

Maragad
30.06.2015 4 z 5

Revival je napsán poutavě a tím Stephen King opět dokazuje, jak skvělým vypravěčem je. Kniha je navíc plná silných momentů, kdy se od ní nemůžete odtrhnout a čtete se zatajeným dechem. Navíc jste v neustálém napětí a čekáte, kdy se to vše konečně zvrhne a něco se stane. A ono se opravdu něco stane, s postupujícím dějem kniha vygraduje až ke zdárnému konci, který je opět dechberoucí. Rozhodně vás i po dočtení čeká ještě několik večerů, při nichž budete přemýšlet, jak ono to tedy opravdu je a co vás čeká, až se jednou odeberete na onen svět. Já osobně nejsem věřící, ale možná se přeci jen začnu modlit.

Mikisan
28.06.2015 5 z 5

Neskutečný, neskutečný, neskutečný!!! Když už si myslíte, že docházíte k nějakému závěru, příběh se ostře zatočí úplně jinam a vy jen zase musíte číst. A posledních 60 stran je jako byste seděli v Raketě silnic na okruhu a řítili se rychlostí světla. Klaním se!!!

Sonne
25.06.2015 2 z 5

Nejslabší Kingovo dílo, které jsem četla. Roztahabý úvod na 220 stranách, pokus o akci na pár stránkách. Moc jsem se na tuto knihu těšila, ale děj je téměř o ničem, rozvleklý, strach, vyděšení - nic z toho jsem opravdu necítila. Dvěma slovy - velké zklamání.

martin6849
24.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, výborně napsaná. Super příběh, navíc vyprávěný stylem, který mám moc rád. Líbí se mi, když King líčí běžný americký život a děj přitom nenápadně ubíhá tím správným tempem. Knihu jsem četl v originálu a zrovna včera dostal český překlad, takže budu číst ještě jednou.

kolacky
23.06.2015 4 z 5

Brr, to bylo vošklivý... Kde Mistr bere takové TEMNÉ VIZE???

Baiba
23.06.2015 3 z 5

Asi se budu opakovat, ale mám z Revivalu naprosto stejné pocity jako z Doktora Spánku. King je pořád výborný vypravěč, kniha má několik opravdu silných momentů (především ve scénách z hrdinova dětství a z doby, kdy bojuje se závislostí), ale v momentě, kdy se dostane za hranice reality, to jde lidově řečeno - do kytek... Prostě mě to nebaví, nebaví mě ty podivné, fantaskní výjevy, které na mě působí moc vykonstruovaně a které ve mně už nebudí hrůzu, spíše mě nudí. Pro mě už to prostě není King, které bodá, seká a kouše, spíše jen tak nenápadně ďoube... Možná je to věkem (jeho i mým :)), ale prostě to celé nějak nefunguje... A teď mě kamenujte :)

LucieRossi
19.06.2015 5 z 5

Paráda, paráda, paráda! King zraje jako víno, jeho nejnovější knihy jsou prostě fantastické. Od téhle jsem se nemohla odrhnout a za 3 dny jsme měla přečteno.

horory

Stephen King