Remade

Remade https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432042/bmid_remade-Pa8-432042.jpg 4 269 269

Remade série

Leon a jeho mladší sestra Grace se nedávno přestěhovali z New Yorku do Londýna. Zatímco se potýkají s novou školou, ve zprávách se začínají objevovat zvěsti o neidentifikovaném viru z Afriky. Během týdne virus zasáhne Londýn. Lidé se mění v kapalinu před očima obou sourozenců, kteří utíkají, aby si zachránili život. Měsíc poté, co se virus poprvé dotknul zemské atmosféry, mu podléhají všechny organismy. Ale virus zdaleka není jediným nepřítelem, a přežití je jen první krok.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Omega

Remade , 2016

tomas2782
15.06.2019 1 z 5

Nedá mi to a musím napsat svojí první recenzi, protože zdejší komentáře jsou naprosto zavádějící. Myslel jsem si, že kniha opravdu není primárně pro děti, nebo "young adult", protože z komentářů co jsem tu četl se zdálo, že je to nějaký supr postapo. Opak je ale pravdou. Opravdu někdo může tvrdit že to není kniha pro děti? Knížku jsem musel po 80ti stránkách odložit, protože tak napsané dialogy jsem už fakt nedal... Kniha bude pro mladší čtenáře asi ok, ale dospělému člověku, který už něco přečetl bych to nedoporučil, protože ty konverzace které tam hlavní hrdina vede, nejde číst ("tati ty přežiješ všechno viď. Jak to říkala máma? Alfasamec že? "). Takže pokud je Vám víc jak 15, tak si knížku rozmyslete.

Costanzo
09.06.2019 4 z 5

Hrozně se mi líbilo rozdělení knihy 3 části, kde každá z nich vypráví o určitém časovém období. V první části se jde rovnou na věc, kdy prolog jasně říká, že nás čeká pravděpodobně dost perný týden. Počínaje ranními zprávami o záhadném viru až po útěk z města v domnění, že budete spaseni. V průběhu knihy si říkáte, co byste dělali, kdyby se toto skutečně stalo? Jak bychom se zachovali? Byli bychom schopni si udržet nějakou kladnou stránku svého bytí a pomáhali ostatním přeživším nebo by se z nás stala zvířata, která se ničeho neštítí, chtějí se chopit moci a vládnout slabým? Co se týče zápletky a samotného příběhu, nápad je sice tak trochu ohraný, ale autor je výborný vypravěč, což se mu musí nechat. Když tuhle knihu čtete, okamžitě si v některých pasážích vybavíte podobnost s Já, robot, v dalších částech to hrozně připomíná Resident Evil a dokonce jsem zaregistrovala i podobu s The Walking Dead, což je za mě hodně povedený seriál, který s oblibou sleduji. Za mě výborné čtení.

Chytuš
08.06.2019 4 z 5

Téhle knížce se nedá upřít čtivost a slušné tempo, což je přesně to, co mladí čtenáři vyhledávají. Na druhou stranu tohle bych svým dětem rozhodně ke čtení nedala - ještě pořád mám v živé paměti noční návštěvy u nás v ložnici s tichounkým "Mami, já se bojím..." Zaplaťpánbu je tohle období už za námi a já rozhodně nemám chuť ho jakkoli vracet zpět... Ani já nejsem nějaký milovník hororů a nechuťáren, takže to bylo místy dost i na mě... Pokud by tedy mělo padnout do rukou dětem, tak jen dosti otrlým...
Každopádně příběh zajímavý, jen mě trochu zaskočil otevřený konec, teprve pak jsem si přečetla, že REMADE je prvním dílem chystané trilogie. Tak snad nás vydavatel nezklame a dotlačí i další dvě knihy!

robinoza
20.05.2019 5 z 5

Dobre postapo. Určitě zkusim další díl.

4761
17.05.2019 5 z 5

Říkala jsem si, že jsem na tyto young postapokalyptické romány stará, ale tato se mi opravdu líbila. Pravda občas to bylo roztahané a některé kapitoly bych asi já osobně vypustila, nicméně se mi i tak velmi líbila. Těším se na další díly!

Jaehyun
02.05.2019 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou v knihovně, a zaujala mě hlavně svou obálkou a obsahem. Po přečtení mohu jek říct že je to kniha kterou nelituji že jsem si koupila!! Hned po přečtení pár stran si získala čestné místo v mé knihovně. Je to úžasně zpracovaný příběh o apokalypse!! Rozhodně pokud se někdo na tuhle knihu chystáte tak ji mohu jen doporučit! ????

Sandruš
22.04.2019 5 z 5

K přečtení této knihy jsem se rozhodla, díky recenzím zde.. No a vůbec nelituji, spíš naopak, bylo to hodně zajímavé. Na další díly se těším.

veronika0382
05.04.2019 5 z 5

Pokud máte rádi postapokalyptické sci-fi romány, pak určitě neváhejte. Remade je jeden z nejlepších, co jsem četla! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

CJakub
05.04.2019 5 z 5

Woohoo tak tohle byla jízda. Nejdřív jsem se těšil, kdy dorazí ten boom a vypukne ta děsivá apokalypsa. A ejhle, zrovna sedím ve vlaku, kdy ve stejné scéně ve mě paranoia vyvolala zvláštní pocity, a čekal kdy se něco neočekávaného přihodí.... přesně tak, takhle kniha je v mnoha ohledech nepředvídatelná a obsahuje tolik dobrodružství a poznávání, že nemůžete přestat číst. No a pak čtu dál a dál a z některých nechutných představ se mi opravdu zvedá žaludek. A těch nechutnotí je tam opravdu mnoho, fuj.... každopádně se mi líbí, že to má hodně hororovej nádech. Až vyjde další díl si, hned si ho koupím.

buldozer5
26.03.2019 5 z 5

No, tak tohle bylo něco. Po dlouhé době apokalypitcké sci-fi, které mě opravdu bavilo a jehož příběhem jsem se rychle nechal strhnout. Už od samého začátku se kniha čte dobře, žádná hluchá místa tam prostě nejsou a člověk musí číst dál a dál, aby věděl, jak to bude pokračovat.
Námět se mi taky líbil, cením, jak celý průběh řádění viru gradoval až do konce, který jasně říká, že bude minimálně další díl téhle série.
Jen jedna malá připomínka, nepřipadá mi, že by kniha měla být určená pro děti, jak o sobě prohlašuje. Obsahuje tolik násilí a nechutných scének, že by se dítě, které s tímhle žánrem není úplně obeznámeno, opravdu mohlo docela... vyděsit. :D