Remade

Remade https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432042/bmid_remade-Pa8-432042.jpg 4 269 269

Remade série

Leon a jeho mladší sestra Grace se nedávno přestěhovali z New Yorku do Londýna. Zatímco se potýkají s novou školou, ve zprávách se začínají objevovat zvěsti o neidentifikovaném viru z Afriky. Během týdne virus zasáhne Londýn. Lidé se mění v kapalinu před očima obou sourozenců, kteří utíkají, aby si zachránili život. Měsíc poté, co se virus poprvé dotknul zemské atmosféry, mu podléhají všechny organismy. Ale virus zdaleka není jediným nepřítelem, a přežití je jen první krok.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Omega

Remade , 2016

HYPNOS88
23.02.2022 4 z 5

Poměrně solidní příběh a nápad. Takové drámo samo o sobě v knize to není. Ale čtivé a napínavé to je. Rozhodně povedená tématická linka s virem.

ZuzikBubu
21.02.2022 5 z 5

Velmi zajímavé, znepokojivé, čtivé, dobrodružné, nechutné, nápadité a pomalu se rozkrývající. Asi tak bych označila první díl této trilogie.
První kapitoly vcelku nezáživné, ale pro uvedení nutné a za mě tak akorát krátké. Zápletka rychle nabírá obrátky a musím říct, že ač toto neberu za nějaké mistrovské dílo, tak knihu jsem nemohla odložit, a další stránky hltala víc a víc.
Oceňuji, že při vyprávění z pohledu viru se autor (nebo překladatel?) snažil změnit jazyk za takový více metaforický, čímž tyto části knihy odlišil od těch klasicky vyprávěných pohledem hlavních hrdinů.
Vytknu velké množství slova "zlato", jako by autor (nebo opět překladatel) neznali jiná synonyma pro stejné vyjádření.

ZuzanaZ83
31.01.2022 4 z 5

Na Zemi se snesou podivné částečky velikosti vloček. Po kontaktu dojde k rychlému a brutálnímu rozpuštění zvířete i člověka. Šestnáctiletý Leon, jeho mladší sestra Grace a jejich matka se zdají být imunní a po děsivé cestě vlakem se dostanou do zdánlivě bezpečí. Ale podivné vločky sílí, mění se a učí....
Na YA dost drsný příběh, ale mě bavil. Kniha má otevřený konec, takže rychle na Reborn. ;-)

stanislav0373
13.01.2022 4 z 5

Vskutku zajímavé postapo. Přiznám se, že jsem čekal něco jiného, nicméně první díl této trilogie mě skutečně navnadil k četbě dalších pokračování. Neotřelé zpracování, příjemné střídání pohledu, kdy jen čtenář ví (tuší), co jak funguje je příjemným zpestřením na sychravé večery. Sice trošku bojuji s hlavními hrdiny, ale i to se myslím vyřeší...stačí fandit těm zlým!

EDIT: po přečtení celé série musím milovníkům postapo doporučit. nebojte se, YA z toho zas tak moc nekouká...

Christo
11.01.2022 2 z 5

Za mě podprůměrné postapo,který postrádá hutnou atmosféru a místo toho nabízí krvavé scény a tím podtrhují skutečnost, že je to brak. Btw mám další díly, které z výše uvedeného důvodu nehodlám číst, tak je nabízím k prodeji.

Alena_S
30.11.2021 4 z 5

Docela dobrý čtenářský zážitek. Napínavé, čte se samo. Ale "Pro děti", cože? Jenom při představě, že bych to byla četla jako robátko při lampičce, mi stojí vlasy! Ale dobře:
Takže, milé děti, to, co vám tu nabízejí jako příběh pro vás, je ve skutečnosti masíčko o konci světa rukou viru. (To už známe ze zpráv, že ano.) Virus je to pořádně nechutný, je to fičák a je chytrý. Ano. Tak chytrý, že ze závěru to vypadá, že má snad i vlastní seznam zlobivých.
(Tady trochu hapruje věrohodnost, ale oukej. Je to přece pohádka, že jo.)
Jestli se ani teď nebojíte, zkuste to. Ale dojezte, než začnete číst. Není zač.

MonaR0se
23.11.2021 4 z 5

Remade som dlhšie odkladala, pretože ma prvé strany veľmi nechytili. Myslela som si, že to asi nebude knižka pre mňa. Trochu ma nudila a nedokázala som sa do nej poriadne začítať. Keď som sa však prehrýzla cez prvých cca 20 strán, tak príbeh nabral poriadny spád a už som ho nechcela pustiť z rúk.

Je to dosť originálne postapo v ktorom neznámy vírus začne skvapalňovať ľudí. Oficiálne sa radí do young adult žánru, no autor svojich čitateľov naozaj vôbec nešetrí. Ľudia sa tu doslova rozpúšťajú a tie opisy sú "necenzurované", brutálne a jednoducho nechutné, takže by som to tým najmladším čitateľom, ktorí už svojim vekom "zapadajú" do young adult žánru asi veľmi neodporučila. Ak vám však brutálnejšie opisy nevadia, tak jednoznačne poďte do toho. Aspoň ja som sa bavila.

Autor v prvej polovici knihy veľmi zaujímavo opísal, ako vírus postupne zničil celý svet a navyše píše jednoducho, takže sa kniha číta ľahko aj napriek tomu, že popisuje nepredstaviteľné veci. Hlavní hrdinovia mi boli sympatickí a tak bolo pre mňa pomerne jednoduché vcítiť sa do ich neľahkej situácie. Avšak občas som mala pocit, že sú vykreslení bez akejsi hĺbky (presnejšie povedané, niečo mi pri vykreslení ich pováh chýbalo).

Dej je ale rozhodne premyslený a obsahuje celkom slušné zvraty (väčšina z nich sa síce dá dopredu odhadnúť ak už máte čo-to z postapa načítané alebo napozerané, no aj tak sú na pomerne vysokej úrovni). Kniha je teda napínavá, plná akcie a brutálnych scén, ktoré ma nútili prevracať stránky raketovou rýchlosťou.

Remade je prvý diel postapo trilógie a ja sa rovno vrhám aj na jeho pokračovanie s názvom Reborn, pretože záver bol výborne vygradovaný a skončil otvorene. Ak obľubujete postapokalyptické príbehy, tak Reborn je určite veľmi zaujímavý knižný počin, ktorý by ste nemali vynechať :).

Pixx-73
21.10.2021 5 z 5

Velmi čtivě napsané postapo, s poměrně originálním nápadem, které mi vzhledem k drsným scénám moc pro mládež nepřipadá. Hned si dám další díl...

Ticiana
30.09.2021 4 z 5

Prvni cast knihy je vyslovene hruzyplna, desiva ale taky hodne ctiva. Jen jsem si neni uplne jista, kam to smeruje... Napad skvely, uvidime s dalsimi knihami, jestli se to udrzi.

Lethania
30.08.2021 4 z 5

Celkem povedený apokalyptický příběh, který je podán dost realisticky, kromě teda způsobu úmrtí nakažených jedinců. A imunita vůči viru se mi zdá odfláknutá, jakoby autor byl líný vymyslet něco originálního.
Jinak se mi kniha četla dobře, vše do sebe krásně zapadlo, postavy mi byli sympatické. Za jediný večer nebylo co řešit. Jsem zvědavá na pokračování.

Schary
26.07.2021 4 z 5

Docela originální apokalypsa a zajímavé pojetí mimozemské invaze. Přečtené za pár dní, místy překvapivé a realisticky vylíčené.

Maki21
02.06.2021 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Já bych jí osobně nenazvala jako Stephen King pro děti, to mi přijde lehce přitažení za vlasy ale jinak se kniha dá přečíst jedním dechem. Postapokalyptické prostředí mám moc ráda a těším se až si přečtu další díl.

knihomolkajanca
25.05.2021 4 z 5

Literatura věnující se postapokalyptickým námětům je pro mě velmi lákavá, avšak ne každá kniha mi sedne. U Remade je ústředním tématem virus, který zamoří celou planetu. Že vám to něco připomíná? Samozřejmě, zrovna si jednou pandemií procházíme. Kdo by se nad tím tedy alespoň na chvíli nepozastavil.
Mně nezbývá než jen říct, že po přečtení Remade jsem ráda, že nás ve skutečnosti sužuje „jen“ koronavirus, protože to, s tím se člověk setká v knize, je daleko daleko horší.

Příběh začíná docela nevinně. Alex se s mámou a sestrou Grace po rozvodu rodičů přestěhuje z NY do Londýna a jako správný puberťák to nenese úplně dobře. Oproti tomu je Grace oblíbená a ihned do kolektivu zapadne. A zatímco se sžívají s novým prostředím, ve zprávách se nenápadně začnou objevovat zmínky o nebezpečném viru s ohniskem v Africe. Během týdne se virus dostane až do Londýna a tady se teprve příběh pořádně rozjede.

Ač se prvních pár stran Remade jeví docela poklidně, autor střídá kapitoly věnující se našim hlavním postavám s těmi, které se odehrávají na „místě činu“, tedy tam, kde virus propukl. Kapitoly jsou kraťoučké, takže vás to samozřejmě neustále nutí číst dál, protože potřebujete vědět, co se to tam děje. Scarrow na to ale jde chytře. Vždy poodhalí kousek a zase honem zpět za našimi hrdiny.

Knize by se určitě měly vyhnout čtenáři slabší povahy a osobně mě zarazilo, že jsem knihu několikrát zahlédla v kategorii „pro děti a mládež“. To tedy budou muset být velmi otrlé děti a rodiče by se měli připravit na následné noční můry svých ratolestí. Popis samotný není záměrně nechutný, to není potřeba. Ona postačí lidská představivost.

Autor se s hlavními postavami nemazlí. Svižné tempo si Remade udržuje po celou dobu a není nouze o zvraty i překvapení. Nakonec se z něj díky extrémní čtivosti vyklubala téměř jednohubka, a to má přitom přes 350 stran. Osobně by se mi líbilo trochu více poznat hlavní hrdiny a pár věcí nebylo moc realistických, ale to mi celkový dojem nezkazilo. Na další díl se moc těším.

Hodnocení: 85%

nikatus
03.05.2021 4 z 5

První díl - zajímavá zápletka. Nemám komu fandit.

vlkove
10.04.2021 4 z 5

Bála jsem se aby kniha nebyla až moc dětská a jsem moc ráda, že tomu tak nebylo. První polovina mě bavila více, druhá polovina rozehrává události pro zbývající díly. Beru to jako takové příjemné postapo, bez nějakého hlubšího rozměru.

Atlantis
03.04.2021 4 z 5

Remade se často vyskytuje v různých slevových akcích za pár korun, což často nesvědčí o kvalitě dané knihy. A tak jsem byl téměř šokován, když zhruba do poloviny knihy jsem četl podle mne pětihvězdičkovou záležitost. Autor se nebojí být drsný, postup viru je uvěřitelný a hlavně nepředvídatelný. Postavy mne bavily a četl jsem jedním dechem.
Jenže jsou zde malé náznaky, do kterých se zde nebudu pouštět, ať nespoileruji, a já si říkal, jen ať se to proboha nezvrhne tímto směrem. Ale stalo se a kniha tím u mne ve svojí druhé lehce spadla.
Možná jde jen o moje preference, ale byl bych spokojenější, kdyby šlo o pouhý "virus". Každopádně se tohle ale hodně povedlo. I když young adult, je zde řada událostí, které jsou hodně drsné a hlavně nečekané. Byl jsem spokojený, ale bojím se, kam se další díly pohrnou.

Gabetka
01.04.2021 4 z 5

Zařadit knihu pro děti a mládež lze možná pro styl psaní, který je lehčí a dobře čtivý, ale obsah je tedy pro silné povahy. Musím přiznat, že při čtení toho, co virus způsobuje (popsáno velmi detailně), se mi dělalo špatně a fakt jsem se bála. Kam se hrabe covid... Jsem zvědavá na pokračování.

viliam9617
18.02.2021 5 z 5

Naprosto famozní a čtivá kniha, nejem pro mé děti, ale i pro mě. Víc podobných knížek a budu happy.

hankapimi
14.02.2021 2 z 5

Já jsem se fakt snažila představit si, jak virus mění všechno živé na krvavou polévku a z ní vytváří kopie krav, koní i lidí... Sveřepě jsem se s tím poprala až do konce, ale evidentně nejsem cílová čtenářka pro toto dílko. Jestli budou další díly, tak se bez nich docela dobře obejdu, byť se mi Poslední světlo od tohoto autora líbilo a bylo pro mne uvěřitelné... Ale pro dětské čtenáře ani omylem !

Erlif
08.02.2021 5 z 5

Tady se opravdu zaspala propagace a nějaká ta nálepka "horor", protože víc než sci-fi či cokoliv je tohle horor jak má být a úplně vidím zfilmovanou verzi a jsem první, kdo si koupí lístek do nejlepší řady :)
Kniha je akční, už od první kapitoly, která je na nějakou stránku nebo dvě jsem tušila, že tohle se mi bude líbit a no líbilo! Klobouk dolů. Rozhodně bych knihu nezařadila "pro děti a mládež". Vše je velmi barvitě popsáno, člověk s představivostí si přijde na své. Vše je vysvětleno a člověk si jen "kouše nehty" a čeká, co bude dál. Kniha se špatně odkládá z ruky a už po třetí kapitole si objednávám i ten druhý díl... za mě naprostá pecka a po dlouhé době jedna z nejlepších hororových knih, co se mi dostala do rukou.