Remade

Remade https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432042/bmid_remade-Pa8-432042.jpg 4 269 269

Remade série

Leon a jeho mladší sestra Grace se nedávno přestěhovali z New Yorku do Londýna. Zatímco se potýkají s novou školou, ve zprávách se začínají objevovat zvěsti o neidentifikovaném viru z Afriky. Během týdne virus zasáhne Londýn. Lidé se mění v kapalinu před očima obou sourozenců, kteří utíkají, aby si zachránili život. Měsíc poté, co se virus poprvé dotknul zemské atmosféry, mu podléhají všechny organismy. Ale virus zdaleka není jediným nepřítelem, a přežití je jen první krok.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Omega

Remade , 2016

tanecnica
11.07.2020 4 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla úplně náhodou, zaujala mě anotací tady na Databázi, navíc se tak nějak hodila ke koronavirové době. A musím uznat, že jsem mile překvapená. Styl psaní sice odpovídá literatuře pro mladé, občas by se stylistika a volba výrazů dala kritizovat, ale příběh je moc dobře promyšlený, poutavý, potřebujete vědět, co se bude dít dál.
P.S. Při dešti už mě párkrát napadlo se rozhlídnout, zda je to opravdu déšť :-)

Netti
23.06.2020 5 z 5

Tak tohle mě velmi bavilo! Příběh mě vcucl a nepustil :) Jen na tom konci mi něco málo chybělo... Těším se na pokračování.

B.R.
03.06.2020 5 z 5

Knížka překvapila, rozhodně bych neřekla, že je pro děti. Mě při ní rozhodně zamrazilo, ale je možné, že to bylo i současnou situací :) Za mě doporučuju, moc hezké postapo. Těším se na další díl :)

mulderka
31.05.2020 3 z 5

Pohled v knihovně na zadní stranu dílka: aha, další kingovská mutace, prý "upravená pro děti"... Budiž, zkusíme, samozřejmě nejdřív pro sebe.
Po přečtení: No potěš. Takové děti, které by se v tomto vyžívaly, bych snad ani mít nechtěla. Na mém žebříčku horrorového hnusu sice nadále vedou Slimáci, leč Remade /proč to nějak nepřeložili??/ se s vervou drápe na druhou příčku. Ne, díky, lidi roztékající se zaživa v přímém přenosu a jiné, ještě brutálnější scény svým dítkám fakt nehodlám předhodit. Zelená smrt, Věc a několik dalších nechutných klasik horroru a postapo se zde slizovitě mísí v nepříliš originální směsku, z níž občas vyčouhne několik "poučných" kapitolek o evoluci, vývoji a přestavbách DNA atd. Zato těch několik postav, které na konci první části zůstanou naživu, se nestačilo ani pořádně rozvinout v literárně živé bytosti. Mám dojem, že s nimi autor do pokračování moc nepočítá. Uvidíme, až vyjde, zase příliš aktivně se po něm pídit nebudu. Prostě krmná SF, kterou si netřeba nějak zvlášť zapamatovat.
PS. Jakousi šťávu a optimistickou "přidanou hodnotu" tomu paradoxně dodává současná koronakrize. Protože by mohlo a může být daleko hůř...

RaDaR26
30.05.2020 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Nemluvě o tom, že bylo chvílemi až ponuré číst tuto knihu při současné epidemiologické krizi...

misowi84
08.02.2020 5 z 5

Kniha se četla velmi svižně. Pořídil jsem ji na základě doporučení.
Rozhodně nelituji a už teď se těším na další pokračování.
Žrouti vás prostě dostanou :-)
S větou na zadní straně: King pro děti. Tak s tím nesouhlasím.
Jednak si myslím, že kniha není pro děti vhodná.
A za další, Kinga jsem se prostě bohužel nikdy nebál..

Dušanskej
24.01.2020 5 z 5

Super pribeh o viru ktery znicil skoro cele lidstvo . Pribeh je napinavy chytl me od zacatku do konce , tesim se na druhy dil Reborn . Doporucuju tuto knihu vsem

LuCc1211
21.01.2020 5 z 5

Kniha přečtena celkem rychle.

AndulinaU
18.01.2020 4 z 5

Velmi napínavé, knihu jsem přečetla za 4 dny :) pro děti určitě není, na mě už to bylo tak akorát a to čtu horory pořád. Hvězdičku strhávám za takový nedokončený konec, ten mě úplně neuspokojil

uziRM
24.12.2019 4 z 5

Celkem povedené. Zaujal mě postapo námět rychle se učícího viru. Určitě si přečtu další díly, ale na sérii Přechod asi nic nemá :) Pokud někdo víte o provedeném postapo díle, prosím, poraďte. Díky

martin.ves
09.11.2019

Super kniha, velmi chytlavý a neobyčejný děj. Kniha se mi velmi líbila.

invocation11
28.10.2019 4 z 5

Velké překvapení! Původně jsem od knihy neměla žádná očekávání, a o to více mě však dostala. Skvělý nápad, dobře a poutavě napsané, opravdu jsem knihu nechtěla odložit. Na literaturu pro děti a mládež jsou některé scény překvapivě skutečně drsné, věřím, že by s nimi měli kolikrát problém i dospělí... Nicméně já si to užila až do posledního odstavce (pecka!).

V rámci post-apo, které jsem měla možnost tento rok číst, rozhodně to nejlepší – Krvavá zima (blbost), Apokalypsa (zpočátku ok, dál už trochu nudí, takový průměr), Napětí (skvělý nápad, ale nevyužitý a zbytečně moc jednostranně feministicky laděný). S čistým svědomím dávám 4 a jsem zvědavá na další díly.

Hels
27.10.2019 4 z 5

Velmi dobré. Pár knih s postapokaliptickou tématikou jsem četla a zrovna tahle mě velmi příjemně překvapila. Za mě velmi originální uchopení viru a nemoci. Opravdu super. Napětí mě provázelo celou knihou a nedokázala jsem se od příběhu odtrhnout.
Jen zopakuji co bylo napsáno už v několika komentářích. Opravdu to není kniha pro děti. Je to horor s mnoha nepěknými a velmi živě popsanými scénami. Mě to nevadí, ale jsem si jistá, žei někteří dospělí by měli co dělat.
Nedala jsem 5 hvězdiček jen protože čekám jestli mě další díly nenadchnou ještě víc

oněg_evženin
10.10.2019 3 z 5

Pro mě první kniha tohoto autora a určitě ne poslední. Podle anotace se dá předpokládat, že půjde o post-apo ve stylu střetů mezi skupinami zachovávajícími "staré pořádky" a mezi nově vzniklými "nájezdníky. Děj se však ubírá jiným, velmi zajímavým a neotřelým směrem a dochází k několika nečekaným zvratům, které čtenáře jen tak nepustí. Nepochybně nadstandard v žánru young adult. Bývalé povolání Alexe Scarrowa, coby herního designéra se projevuje vtipnými a trefnými referencemi na herní kulturu. Nenáročná četba, která umí zaujmout a pobavit. Jedinou výtkou je snad evergreen všech výhrad čtenářů, a to délka a rozvláčnost, ale zkušený čtenář už si na tento jev jistě dávno zvykl.

Seabeast
03.09.2019 5 z 5

Apokalyptický sci-fi román z pera Alexe Scarrowa byla teda řádná jízda! Pojednává o velmi zákeřném viru z Afriky, který zasáhne celý svět. Řadí se prý do dětské literatury, ale po přečtení mám pocit, že je pro děti zcela nevhodný. Proč? Protože docela explicitně popisuje působení viru na jedince a obsahuje docela drsné a smutné scény. Téměř 400 stránkový rozsah je ale dost čtivý, napínavý a má odsýpající tempo. Konec by možná někomu přišel useknutý, ale pravda je taková, že se jedná teprve o první díl ze série a další překlady se teprve chystají. Ehm, pokud bude tedy prodejnost uspokojivá. Tak jako tak, budu se těšit na další!

kikikrat
31.08.2019 3 z 5

3.5*/5* Jsem pořád taková zmatená. Nejdřív to pozitivní. Kniha se vážně skvěle čte, je určená mladším čtenářům a tak je i ten text trochu jednodušší. Kapitoly jsou krátké a to mi vyhovuje. Líbila se mi první část knihy kde je popisováno jak vše začínalo. Pořád se tam něco děje a celé je to skvěle vymyšlené a dává to smysl.
To negativní vidím v tom že bych to dětem přečíst nedala, i já jsem měla co dělat.. místy to bylo opravdu děsivé. Navíc jsem si nějak nedokázala oblíbit hlavní postavy. Nakonec mi nejvíc dělalo problém ( a je možné že je to jen můj problém) ale zdálo se mi tam toho tak nějak moc. Víte takové překombinované. Celkově ale nelituji přečtení. Stojí za to a pokud nemáte načteno tolik postapa jako já učitě vás ohromí!

any37
17.08.2019 5 z 5

Tohle není žádné přelomové dílo, ale neskutečně jsem si to užila. Ten děj a hlavně těch posledních 100 stránek - co to bylo? Neskutečně napínavý a nepředvídatelný děj!

bagel
18.07.2019 4 z 5

V tomto žánru toho nemám příliš načteno, ale mně se to hodně líbilo. Děj měl spád a jsem moc zvědavá na další dva díly. Že bych se konečně dala na čtení v angličtině?

skyline
26.06.2019 3 z 5

A to je vše....?

pazdy15
23.06.2019 5 z 5

A já si hned dovolím oponovat názorům, že tato kniha je určena spíše mladistvým ;) Narovinu - nepřišlo mi to moc košer pro např. 12 letou dívku :D I když v dnešní době... Každopádně se držme hodnocení knihy jako takové. Skvěle vypracovaný děj, MÁ TO SPÁD a vcelku je to parádní akční čtení. Místama se přiznám, že to byl docela masakr. Ale zase příjemná změna a takové jednodušší čtení, narozdíl třeba od Kinga co čtu pořád :) Rozhodně pěkný nápad co stojí za to přečíst ;) 5 z 5