Strom viselců

Strom viselců https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369591/bmid_strom-viselcu-aYR-369591.jpg 4 251 47

Policejní konstábl Peter Grant se po prazvláštním dobrodružství na anglickém venkově vrací do Londýna. Netrvá dlouho a v hlavním městě se opět začnou dít věci. Byť zpočátku jen nenápadně... Prostá podezřelá úmrtí obvykle nebývají doménou Rozmaru. Ani když k jednomu takovému dojde na divokém večírku v jednom z nejdražších obytných domů v londýnském centru. Jenže téhle party se účastnila i dcera lady Tyburn, jíž Peter dluží laskavost za jistou dřívější výpomoc. Během chvilky se tak ocitne v neznámém světě superboháčů a zlaté mládeže, v rezidencích s obrovskými suterény a exkluzivními bazény, na místech, kde se čile obchoduje s nebezpečnými a esoterickými materiály. Rozumný mladý policista by se držel zpátky a nevystrkoval hlavu, ale nebyl by to Peter, aby se při vyšetřování nedostal někam hodně daleko. Naskýtá se tak mu jedinečná příležitost ztratit sympatie starých přátel a vytvořit si nové nepřátele ve sféře, kde se mísí svět magie a výsostných práv. Zároveň objevuje nové spojence a dostává se závratně blízko jednomu z velkých hráčů... Nejčerstvější z dobrodružství Petera Granta, kterých se prodalo už přes milion výtisků, je zde.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hanging Tree , 2016

nik077
07.01.2020 5 z 5

Mě se knihy s prvky magie líbí. Ráda si přečtu další knihy od tohoto autora.

Eillen
30.12.2019 4 z 5

Přestože jsem knihu přečetla během dvou dnů a Nightingale měl konečně větší prostor, něco mi tam nesedlo a tak dávám jednu hvězdu dolů.

Co ale musím vystihnout je odhalení totožnosti Muže bez tváře. Pořád jsem si říkala, jak to autor udělá, aby to nepůsobilo rušivě a tady to sedlo dokonale. Muž bez tváře totiž začal dělat chyby. A důvod, proč tomu tak bylo, dával smysl. Navíc ho tak autor ukázal i jako lidskou bytost, co má nějaké emoce. Doteď jsem měla pocit, že je prostě až moc skvělý a bezchybný.

Beltrix
13.08.2019 3 z 5

Velmi solidní pokračování příběhu Petera Granta se vším, co k němu patří - dobrodružství, rozplétání záhad a množství informací o běžné policejní práci a londýnské architektuře. Oproti předchozím dílům mi však chyběl nějaký silný prvek, který by celý díl držel pohromadě, působilo to spíše jako návrat k již známým linkám, které se však nijak nevyřešily a posunuly se jen mírně (aneb totožnost Muže bez tváře je odhalena, ale pomohlo nám to k něčemu?). České vydání navíc kazí extrémní množství stylistických chyb (záměna infinitivu a minulého příčestí, chybějící zvratná zájmena, chybějící/přebývající písmena ve slovech atd.) - na 270 stranách jsem jich napočítala k 50.

mr.Zdenek
20.06.2019 5 z 5

Série o Peteru Grantovi přečtena, na podzim by měl vyjít další díl. Docela se těším.

Tesset
01.05.2019 3 z 5

Děj mi přišel celkem slabý, ale konečně jsme se někam posunuli s Mužem bez tváře a Lesley. I humor mi tentokrát přišel lehce slabý.

missana
19.03.2019 3 z 5

Kdyby mě neustále nerušily nějaké překlepy a uvažování nad tím, že korektor byl asi na dovolené, zřejmě by i hodnocení bylo lepší. Chtělo by to trochu péče... Takhle jsem trochu zklamaná. I když jsme se v ději aspoň trochu posunuli, zase se v nejlepším skončilo. Minulý díl, přestože znamenal přestávku v ději a poněkud mi zkomplikoval návrat do série, se mi zdál mnohem propracovanější a četl se mi svižněji.

Jennkie
05.03.2019 4 z 5

Opět jsem knihu zhltla za 1 den, ale děj byl místy tak propletený, že jsem ztrácela nit.

Forest66
27.02.2019 4 z 5

I po tolika dílech mě série stále baví a dokáže rozesmát a pořád se těším na další díl. Po odbočce v minulém díle jsem ale buď pár důležitých věcí zapomněl, nebo je v příběhu víc myšlenek a postav, které se najednou vynořují odnikud a stejným způsobem se zase ztrácí, než kolik jich je na první pohled patrno. A že jich je.

Finn69
25.02.2019 4 z 5

Peter se po stresujícím výletu na venkov rychle vrátil zpátky do Londýna a Strom viselců je tedy opět taková klasická "Rozmarovka". Čili daleko větší prostor pro Nightingala, na scénu se nám vrací Muž bez tváře a Lesley, dokonce to vypadá, že nám v dalších dílech něco zásadního opět předvede i Punch.
Je to pořád zábavné a vtipné a dobře se to čte, i když tentokrát v nakladatelství poněkud odflákli korektury...
Hned bych si dal další díl.

Denisa153
09.01.2019 4 z 5

Pro mě je to zatím nejslabší díl. Zápletka nic moc a věc s mužem bez tváře se taky nikam neposouvá.

Briv
06.01.2019 4 z 5

Ač mě celá řada od Aaronovitche doteď fakt bavila, Strom viselců byl pro mě zklamáním. Nějak jsem se prostě nedokázala začíst. Hlavní zápletka mě bohužel nechytla a celá kniha mi přišla docela dost roztahaná. Uvidíme, jaký bude další díl. Třeba mě chytne víc. Až je mi to vůči Peterovi a Nightingalovi líto. Trochu to přisuzuji tomu, že jsem se teď pustila do jiné série, která mě bere natolik, že tomu asi nic jiného prostě konkurovat nemůže :).

jmn7053
27.12.2018 5 z 5

V tomto díle se konečně dostáváme na kobylku Muže bez tváře, díky čemuž je příběh ještě více akční než obvykle. (Ale těšila jsem se, že se Nightingale pořádně předvede, tak snad příště!)
Lesley Mayová se vrací v plné kráse (doslova!) a mé sympatie k ní jen rostou s každou další přečtenou stránkou.
A hurá na další díl! :)

Okoslav
24.12.2018 4 z 5

Na první pohled vás to asi netrkne, ale tenhle díl se od těch předchozích vlastně dost liší. Zatímco každý z předchozích dílů se točil kolem jiného aspektu „magického“ Londýna a okolí (řeky, divadla, podzemí, život na sídlišti :-) a nakonec britský venkov), šestý díl přestává objevovat a začíná jít mnohem víc na dřeň hlavní dějové lince. Totiž na stopu Muže bez tváře, což, přiznejme si, nás baví stejně nejvíc.

E.lisabeth
21.10.2018 4 z 5

Dalsi klasicka ctyrhvezdickova Grantovka. Pomalejsi rozjezd, pak nas kniha vtahne do deje a najednou je zas konec. A jak je u me zvykem, driv nez se dostanu k posledni vydane, vyda nam Aaronovich dalsi dil. Nastesti tentokrat je dalsi kus slaboucky a ja mam chut pokracovat, takze hura na to.

LadyHip
28.09.2018 4 z 5

Peterovi příběhy mám čím dál raději. Stejně tak jako způsob vyprávění a specifický humor a nenápadné poznámky a odkazy. Tenhle díl se moc povedl. Jen doufám, že v tom příštím dostane Molly víc prostoru, protože tentokrát mi chyběla.

tyna4828
12.09.2018 4 z 5

Celá série si pro mne udržuje příjemně napínavý tón. Je to super oddychové čtení s prvky fantasy a krimi. Pro mě osobně je to kombinace snů! :) Jediné co bych vytkla jsou občas dost vágní odkazy na předchozí díly, takže mi pak dlouho trvá, než si vzpomenu, o co šlo.

MayB2
06.09.2018 2 z 5

V tomto dílu byla snaha posunout základní děj, ale nakonec se zase neposunul. Bohužel si vůbec nepamatuji, co se dělo v předchozích částech. Možná je to tím neuchopitelným, rozbředlým záporákem. U série mě drží jen ten vtipný styl vyprávění, ale nevím, jak dlouho to ještě vydržím.

mikika
03.09.2018 5 z 5

souhlas s níže: špatná korektura, zmatek v ději. je to už bůhvíkolikátý díl a všechno na sebe tak nějak odkazuje, i když už jsme to zapomněli. co se sakra stalo ve fontáně? ale na druhou stranu, pořád hafo úžasně vtipných hlášek a policejního humoru, který mě stále dostává...
P.S: Peter zase zničil další dům!

chip
02.09.2018 3 z 5

Tak pro mě nejslabší díl. Dočetla jsem, protože mě zajímal děj. Moc tězko se mi kniha četla. Těžký slovosled. Několikrát jsem se musela vracet, abych pochopila děj. Možná je to překladem.

Selfinka
27.08.2018 5 z 5

Další skvělý díl! Od prvního dílu mi přijde, že je to lepší a lepší. Už jsem si zvykla na autorův styl a tím se mi ty knížky a příběhy líbí víc a víc. No, při pátrání po MUBT jsme se kousek posunuli, nicméně, pořád nám uniká mezi prsty ;)

Ben Aaronovitch
anglická, 1964