Řekni vlkům, že jsem doma

Řekni vlkům, že jsem doma https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202018/bmid_rekni-vlkum-ze-jsem-doma-Vke-202018.jpg 4 621 188

Píše se rok 1987 a June Elbusové je čtrnáct let. Je uzavřená a nedůvěřivá, těžko se jen tak s někým spřátelí, nedokáže vyjít ani se svou starší sestrou. Na celém světě existuje pouze jediný člověk, který jí opravdu rozumí – strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno Juneina matka dokáže vyslovit jen šeptem, a dívčin svět se převrátí vzhůru nohama. Román je především příběhem o tom, jak dospět, najít vlastní identitu a vyrovnat se nejen s nejrůznějšími nečekanými situacemi, ale i bolestí a ztrátami, které přináší život. Přečtěte si, co se stane, když se zamilujete do někoho, do koho byste se zamilovat neměli. Pochopíte, že žárlivost a pocity viny dokáží zničit i to nejpevnější přátelství a někdy mají ty nejtragičtější následky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Tell the Wolves I’m Home , 2012

makovapanenka
10.05.2015 5 z 5

Zajímavá knížka, zaujala mě i v "době nadpřirozena" - máme spousty knih o budoucnosti, knih o upírech... I o minulosti. V této knize nejde o senzaci, nejde o to "young adult". Myslím, že šlo o to, dívat se na svět takový, jaký je tady a teď. Neřekla bych, že je to psychologická kniha apod., ale stejně jako Hvězdy nám nepřály(John Green) mne donutila k zamyšlení. A to dokáže mmálokterá knížka.

Jenom, zhruba po půlce mi čtení (nepřestalo bavit, ale )šlo to tak nějak pomaleji(karamel). I přesto kniha byla skvělá. SIlný příběh a skvělý styl psaní.

book737373
09.05.2015

Nejlepší kniha co jsem kdy četla! Silný příběh, při kterém se na žádné straně nenudíte. Autorka se velice vyznamenala. Je o dvou lidech (dítěti June a dospělém muži Tobym), které spojuje smrt jejich nejbližšího člověka.

Skřítek77
27.04.2015 3 z 5

Příběh zajímavý, ale moc mi nesedly hlavní postavy a hlavně na mě v knize bylo příliš sentimentu a melancholie.

VČJKR
19.03.2015 4 z 5

Velice zajímavá kniha, snad nikdy jsem nic podobného nečetla...

Wichita
15.03.2015 4 z 5

Marně hledám slova, kterými bych román vystihla.

PrincessAgnes
18.02.2015 5 z 5

Tahle knížka se nedá popsat, možná si ani nějaké popisy nezasloží, protože každému zahraje na jinou vnitřní strunu a každého se dotkne někde jinde. Nicméně musím souhlasit, že je zváštní, nezapomenutelná, krásná a podněcující fantazii. Už na prvních několika stranách jsem si k ní vytvořila vztah a zamotala jsem se do všech těch tónů a barev a až do konce jsem v nich po špičkách tančila a měla jsem z toho všeho neskutečnou radost.

Terezk-a
12.02.2015 4 z 5

Velmi pěkný román u kterého se zamyslíte nad významem slova láska.
Je to citlivý příběh, plný naděje, tajemství ale hlavně té lásky.

Antoaneta
02.02.2015 3 z 5

Velmi zvláštní kniha pro někoho možná nudná ale mně se celkem líbila.Je to zajímavá sonda do duše mladé dívky,jak se vyrovnává se smrtí strýce i s dalšími situacemi které život přináší. Kniha se mi četla dobře je psaná čtivou formou, a ač její téma není zrovna veselé, je to hezká milá kniha,která stojí za přečtení.

fruitbueno
30.01.2015 3 z 5

Abnormálně divná knížka...

Lucie Pfeifer.
25.01.2015 5 z 5

Taky se Vám tak moc bude stýskat po Tobym?

-,,On byl naše první láska, June.Nás obou."

Pett
12.01.2015 5 z 5

Líbilo se mi to nebo se příběh jen ocitl v ten správný čas v té správné melancholické mysli... chvíli jsem nemohla vystát June, pak Tobyho, pak Gretu, pak mámu, tátu a zase June...ale... zhruba v půlce mi něco spadlo do oka, pak do druhého a už jsem se vezla... i když je pravda, že ke konci jsem měla chuť celou knížku pověsit za stránky do průvanu... jaký vztek mnou cloumal...
Vyprávěno s citem, láskou a péčí všem poraněným a bolavým duším, které vzpomínají... takže ano, mé melancholické já zaplesalo...

simlenka
04.01.2015 5 z 5

Nádherná citlivá kniha . Někdo tu psal, že je spíš pro mladší ctenarky, no je mi 30 a přesto mě okouzlila! Vtahla mě do děje od pravní strany a nemohla jsem se odtrhnout. To nejlepší na ní jsou vztahy - dokonale vykreslení postav, všemu jsem věřila, cítila s nimi se všemi, jako bych byla součástí příběhu. Doporučuju všemi deseti, nechte se okouzlit a dojmout :-)

Lenny33
02.01.2015 5 z 5

Opravdu nemám slov. Naprosto úžasná kniha, na kterou jen tak nezapomenu. Nasála jsem z ní tolik různých rozporuplných dojmů a nějak nevím co s nimi.
(Taky jste si naprosto zamilovali Tobyho?)
K Junie jsem měla taky velmi blízko, i když občas se chovala ... hloupě. Ale v jejím věku? Kdo se tak nechoval, že? :)
Velmi mě zde zaujalo téma AIDS. Kolik bezpráví se kolem něj vyskytuje.
Celkově v tomto příběhu autorka zpracovala mnoho témat a se všemi si poradila bravurně.
/Nechci spoilerovat, ale jsem jediná komu se nelíbilo, co na konci knihy provedli s obrazem?/

Řekni vlkům, že jsem doma se zajisté řadí mezi TOP knihy!! Mám chuť jí číst ihned znova a zároveň se bojím jí ještě někdy otevřít. Nevím, jestli bych ten nápor emocí znova rozdýchala. :) 5*! Moc doporučuji!

Mánička178
27.12.2014 5 z 5

Pro mě opravdu nezapomenutelná kniha řešící mezilidské vztahy v několika rovinách, které autorka mistrně zakomponovala do sebe navzájem...

Originální příběh, který odráží úskalí vztahů mezi sourozenci, mezi rodiči a dětmi, mezi dospívajícím a okolním konformním světem, resp. tím jak do něj člověk nezapadá, mezi milujícím a milovaným... Až potud se jedná o látku, kterou řeší každý román pro dospívající dívky.

"Řekni vlkům, že jsem doma" však v sobě nese mnohem více. Popisuje vnitřní svět dívky, která se vypořádává s otázkami, které neřešil leckterý dospělý člověk:
Jaké to je vyrovnat se se smrtí blízkého člověka? Se smrtí někoho, koho by člověk vůbec milovat neměl, protože ostatní svět by tuto lásku odsoudil a nepochopil? Se smrtí lidí trpícími nemocí, která tehdejší společnosti nahání až panický strach?

S "malou" June bude jistě sympatizovat leckterý introvert, který nemá mnoho přátel, leckterý samotářský Krokodýl, který na okolí působí podivínsky :), lidi, kteří vědí jaké to je milovat toho nesprávného člověka a kteří se se smrtí už někdy v životě museli vypořádat... za mě pět hvězd...

Wolfinéria
17.12.2014 5 z 5

Já ani nevím, co na to říct..

kikies
11.12.2014 5 z 5

Silný a dojemný příběh, krásná kniha :-) Během čtení jsem pořád nevěděla, co si o knížce mám myslet. Nebylo to o pohlcení, neuvěřitelném napětí a nemožnosti se odtrhnout, ale spíše o zalíbení, čtení s úsměvem a pochopením pro naprosto lidský a ryzí příběh. Mě osobně nejvíce zaujal pohled na sesterský vztah a jeho vývoj, nějak jsem se v něm našla. :-)

bookemma
23.11.2014 5 z 5

"A tak jsme portrét pověsili znovu nad krb. Zpátky tam, kam patřil. Zpočátku jsme na něj všichni koukali, kdykoli jsme prošli kolem něj, ale postupně splynul se zbytkem našeho domu. S našimi životy."

Neuvěřitelně silný příběh o tom, že často nevíme, koho máme a jak moc ho milujeme, dokud ho neztratíme. O tom, že vše jednou zevšední, ale na některé věci se nikdy nezapomíná. O tom, jak těžké může být někoho moc milovat. A o tom, kolik to s sebou často přináší problémů.

"Jsem zlodějka minut. Ukradla jsem je Tobymu a ukradla jsem je i sobě."

vyvodka
21.11.2014 3 z 5

Původně jsem neměla v úmyslu knížku komentovat, snad proto, že tenhle žánr není tak úplně můj šálek kávy. Obálka knížky a kladné ohlasy tady v databázi byly lákavé, že jsem neodolala. Knížka je opravdu dojemná a napsaná pěkným jazykem, prostě z tohoto pohledu: radost číst. Děj je neotřelý, zajímavý pohled na svět očima 14 leté slečny, občas trošku napětí a nečekaných odhalení. Z druhé strany, knížka mohla mít o pár desítek stran méně. Hlavní hrdinka mi připadala nezajímavá, nezískala si mé sympatie. Vlastně si je u mě nezískala ani jedna z postav. Knížku nezatracuji. Určitě bude více těch čtenářů, kteří budou knížkou nadšeni než těch zklamaných. Pěkné počtení.

HanaBambi
04.11.2014 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma je jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla a které nejspíš kdy vůbec budu číst. Na těch čtyř stech stránkách je tolik skutečné lásky, naděje a krátkých příběhů o každém z nás, že máte pocit, že vám ta kniha musí zákonitě explodovat v ruce. Otáčíte stránku za stránkou a víte, že někde tam čekají i vaši vlci..

Maragad
26.10.2014 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma je velmi silný a dojemný příběh, který budete prožívat od první do poslední stránky. Nutí nás přemýšlet jak o životě a o smrti, tak i o předsudcích. Každý by se měl zamyslet nad tím, jestli někomu zbytečně nekřivdí, protože život bychom měli hlavně žít a ne jen přežívat. Jakákoliv nespravedlnost nás zbytečně tíží a kdo ví, kdy nám dohoří naše pomyslná svíčka.

přátelství homosexualita New York smrt výtvarné umění 80. léta 20. století sourozenci AIDS žárlivost LGBT, queer, LGBT+

Autorovy knížky

Carol Rifka Brunt
americká, 1970
2014  86%Řekni vlkům, že jsem doma

Kniha Řekni vlkům, že jsem doma je v