Bůh pouště

Bůh pouště https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221537/bmid_reka-bohu-buh-pouste-7BF-221537.jpg 4 306 67

Řeka bohů / Rieka bohov série

S Tehuti a Bekatou, dcerami královny Lostris, putuje Taita na Krétu, kde se princezny mají v zájmu Egypta vdát za Nejvyššího Mínose, tajemného krále, jehož podobu nikdo nezná, protože stále nosí masku posvátného býka. Když na Krétě vybuchne sopka, čeká Taitu a jeho přátele těžký úkol: obě dívky mají být obětovány k usmíření bohů. Román navazuje na Řeku bohů 1.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Desert God , 2014

jan6775
18.10.2017 3 z 5

oddechová četba, příběh je čtivý a dynamický.

Pedro69
04.09.2017 2 z 5

Stejně jako čtvrtý díl nenadchnul, to samé platí o této knize. Pokud se v budoucnu vrátím k Taitovi, tak pouze k prvním třem dílům které byly skvělé. Na podzim vyjde šestka s názvem Faraon, tak jsem zvědav.

ufounek17
29.08.2017 5 z 5

Mám knížku půjčenou,začala jsem číst a nemohla se odtrhnout. Ikdyz je to pátý díl...už jsem si sehnala všechny předchozí a jdu do toho. Velmi čtivé...mě se to moc líbilo. Už jdu na první díl,na nějž ta pětka navazuje.

Hana86
25.08.2017 4 z 5

Protože tato knížka byla mou prvotinou tohoto autora, nemohu posoudit, zda první díl, na který navazuje byl lepší. Dávám 4 hvězdy, jsem s knihou spokojená. Děj byl poutavý, nemohla jsem knížku odložit, dokud jsem ji nepřečetla. Takže za mě spokojenost. Určitě si přečtu i tolik opěvovaný první díl, jsem na něj moc zvědavá...

jana5843
07.06.2017

Doufala jsem že to bude pokračování po 3 ale to ne, no nic jinak celkem podařené ale ostatní díly jsou lepší

Jack Bauer
23.03.2017 4 z 5

Jelikož pátá kniha navazuje na první díl a nejsou v ní prvky fantasy jako u třetího a čtvrtého dílu což mě od těchto dílů odradilo, zkusil jsem i přes nechvalné recenze, že je to nejslabší díl z celé dosavadní a snad už konečné série si ji přečíst. Hned od začátku mě vtáhla do děje a přečetl jsem ji za víkend.I když je to opět velmi poutavé čtení, nadále pro mě zůstane nepřekonatelný první a druhý díl. Možná si nakonec někdy přečtu i trojku a čtverku i když ty prvky fantasy mě tam budou dost štvát, ale Wilbur je vynikající vypravěč, tak to budu brát jako pohádku. Uvidíme.

paprika75
07.03.2017 3 z 5

Nějak se tím nemůžu prokousat. V půlce jsem ji odložila a nemůžu se k ní nějak vrátit ... a to jsem předchozí díly téměř vdechla. Že bych už měla dost toho překrásného neomylného nafoukaného Taity ??? Nevím ...

LucyJec
05.03.2017 4 z 5

Na sérii řeky bohů nedám dopustit a proto jsem se neskutečně těšila na pokračování. Bohužel jsem čekala trochu zajímavější děj. Do příběhu jsem se okamžitě začetla a i přes tloušťku ji měla za pár dní přečtenou. Přišlo mi, že konec byl děsně uspěchaný. Jako kdyby ho už chtěl autor mít za sebou. Celou knihu jsem se těšila nakonec a ten mne bohužel dost zklamal. Možná, že po přečtení předchozích dílů jsem čekala něco mnohem více.... zajímavějšího.

karamelka33
02.03.2017 3 z 5

Za mně nic moc.... Řeka bohu1 byla mnohem lepší.

Jido
09.02.2017 3 z 5

Zklamání - nejhorší díl z celé série.

Tchumatchek
31.01.2017 3 z 5

Přiznám, že z celé řady mě asi zaujala nejméně. Očekávání hold bylo veliké a tendence srovnávat s předchozími díly se nevyhneme.

papajapa
22.01.2017 4 z 5

Saga Reky bohu je doctena. Nektere dily byly lepsi, jine horsi, ale vsechny jsem si je uzila. Co se Taity tyka tak pri jeho tradicnim vychloubani se uz jen pousmeji.

niknikita
01.12.2016 5 z 5

K této knize jsem, asi díky komentářům přistupovala s nedůvěrou, ale po pár stránkách bylo všechno jinak. Skvěle se četla a nerada jsem se s ní loučila. To jsem zvědavá jak budu hodnotit až si přečtu tolik opěvovaný první díl?

Neopol
07.10.2016 3 z 5

Pro mě obrovské zklamání-určitě nejslabší díl z série!

TheSarcasm
30.07.2016 4 z 5

Tak jasně, nebyla to žádná bomba, ale zase nějaký hrozný průšvih taky ne. Na Wilburu Smithovi je prostě vidět, že stárne a téma je už taky hodně protřepané. Taky mě trochu štvala Taitova sebestřednost, což přičítám především tomu, že WS nedokáže udržet odstup od své oblíbené postavy a částečně se s ní ztotožňuje. Jinak, ale řekl bych klasika, trochu fantasy, krásné děvy, chrabří hrdinové, zrádní padouši, vše co od této série všichni čekáme. Smiřme se s tím, že první Řeka bohů už překonána nebude a užívejme si kulisy a atmosféru starověkého Egypta a Kréty, je to docela příjemné čtení.

martin9072
28.07.2016 3 z 5

Zatímco v jedničce byl Taita jako otrok jen roztomile namyšlený, v pětce je Taita jako pán místy vyloženě nesnesitelný a nafoukaný i když se z něj vyklube [cenzurováno, přečtěte si to sami ;)]. Pěkně mu to stouplo do hlavy. Děj je jinak perfektní, zvraty dějové lince mile překvapily a celkově se knížka čte dobře, ale jednička byla přece jen lepší - Taito, vrať se na zem :)
Jo a autore, s koncem jste si mohl dát víc práce... ta zkratka na posledních pár stránkách mě mirně namíchla ;)

jardass
26.07.2016 4 z 5

Asi bych tomu dal tak 75%, kdyby to tady šlo. Příběh mi přišel zajímavý, napsané to bylo jak je u tohoto autora obvyklé - přibližně každých 50 stránek změna dějové linie a její posunutí k další epizodě. Divím se, že knihu nerozdělil autor do kapitol - tady by to docela šlo udělat. Ale tohle Smith nemá ve zvyku. 75% bych dal hlavně proto, že kniha, na kterou navazuje, tuhle výrazně převyšuje. A taky za to lehké nadpřirozeno, které si mohl Smith trochu odpustit, protože o to méně autenticky to na mě pak působilo.
Po přečtení prvního dílu jsem byl ochoten uvěřit, že se všechno, co v knize popisuje, opravdu kdysi před 3500 lety (nebo kolik to přesně je) stalo. Tady po tomto dílu tyto pocity nemám, takže to pro mě sklouzlo z historické (připouštím, že možná fiktivní, nicméně snadno uvěřitelné) Řeky Bohů I tak trochu do žánru fantasy.
Že by Taita stále pobíhal tady někde mezi námi? :)

Endy17
17.07.2016 3 z 5

Ačkoliv je kniha celkem dobře čtivá, brzy začne být otravný Taitův všudypřítomný narcismus. Celkově se nedá mluvit o historickém románu, ale spíš o fantasy zasazenou do historických reálií - místy poněkud nepřesných. Jako oddechovka na dovolenou asi dobrá, ale nic víc nečekejte.

Evišťátko
27.06.2016 3 z 5

Docela dobře se četla, nicméně nedosáhla kvalit prvního dílu.

Aniday
16.06.2016 5 z 5

pravda, s prvním dílem se to srovnat nedá... ale ať si říká kdo chce, co chce, příběhy o Taitovi jsou všechny super a rozhodně jsem četla několik braků, co si opravdu zaslouží max. dvě hvězdy a ty se zas nedají srovnat s tímhle...

dobrodružství starověký Egypt

Wilbur Smith