Čaroděj

Čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384429/bmid_reka-bohu-iii-carodej-1kq-384429.jpg 4 844 82

Řeka bohů / Rieka bohov série

Mistrný vypravěč se vrací tímto románem do Egypta. Taita, skrytý v poušti Afriky, se po smrti milované královny Lostris věnuje modlitbám a studiu. Stává se z něho čaroděj znalý nauky prastarých bohů, adept magie a nadpřirozených sil. Odpoví na výzvu ze záhrobí, odejde z pustiny a vrací se do světa lidí. Zde se brzy ocitá v těžkém konfliktu se zlem, které hrozí svrhnout trůn egyptského království a zničit mladého prince Nefera, vnuka královny Lostris.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: ekniha , Alpress

Warlock , 2001

niknikita
18.08.2017 5 z 5

Neuvěřitelný a silný příběh, jako všechny, které tak skvěle vypráví Wilbur Smith.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Naprostá spokojenost. Čte se velmi dobře.

jana5843
07.06.2017

Tak tenhle díl mě s celé serie bavil naprosto nejvíc je to úžasný napínavý záhadný a super co vic dodat 5 hvězdiček

paprika75
07.03.2017 5 z 5

Nečekala jsem nic menšího než další skvělou knihu ... A dostala jsem ji. 5*

papajapa
28.12.2016 5 z 5

Dalsi perfektni roman z Egypta. Do knihy jsem sla s tim, ze se dozvim, kde prisel Taita ke svym schopnostem, ale nevadi. Oproti prvnimu dilu se carodej uz tak nevytahuje. Jen konec mi prisel trochu uspechany.

martin9072
28.07.2016 5 z 5

Taita nám dospěl, zbavil se svého trochu protivného chlubení a rozhodně mu to prospělo. Děj vyprávěný ve třetí osobě se mně osobně četl líp než ich forma. Přidání fantasy prvků příběhu neublížilo. Za mě lepší než jednička.

buchta
20.07.2016 5 z 5

Wilbur Smith je uzasny vypravec s krasnym darem vtahnout do minulosti a nepustit

Evišťátko
20.06.2016 3 z 5

S prvním dílem sice nesrovnatelná, více magie a čar, ale i tak poutavé počtení.

Jido
23.05.2016 4 z 5

Autor opět nezklamal, kniha se četla dobře, jen to čarování mi chvílemi vadilo...

lábuska1
19.05.2016 1 z 5

Třetí díl už nebyl tak čtivý, ale dočetla jsem to...

Janapek
02.04.2016 4 z 5

Pro mě to byl super příběh :-).

Chuan Montaňak
05.01.2016

Vynikající.

k.chilli
02.10.2015 4 z 5

Tady bych to ohodnotila jako lepší průměr....technicky vše v pořádku,ale už to prostě nebylo ono....

Zuziiik
23.06.2015 5 z 5

úžasná kniha, jedna z nejoblíbenějších

kvádr
08.04.2015 4 z 5

Klasika od autora, jen už mi to tím čarodějnictvým přišlo moc scifi a malonko přitažené za vlásky nejen Taity, jedna hvězdička chybí k dokonalosti a dle mě zcela oprávněně..

MissiPippi
20.02.2015 4 z 5

Třetí díl mne bavil z těch tří nejvíce. Je to tím, že jsem si již navykla na autorovo psaní nebo autor již netrpí takovou samolibostí?

U předchozích knih jsem si stěžovala na popisy erot.scén. V třetím díle jsem si povšimla zlepšení. Taita už není tak pyšný a sebemilující, jak v prvním díle, což je další velké plus. Troška fantazie v podobě čarování knize taky neškodí. Kladně hodnotím i smrt jedné z kladných postav, nesmrtelnost postav pomalu ustupuje. Ale to, že každá postava, co se odhalí, má obrovský pyj, to mě zaráží neustále. Obávám se, že Smith se u mě zapíše jako milovník velkých ocasů, když to bude takto pokračovat.

LauraK
28.01.2015

Velice pěkně do detailu zpracovaná kniha. Moc pěkné čtení. Román ze starověkého Egypta mne velice nadchl a pokračuji ve čtení v další knize.

Richie1
18.01.2015 2 z 5

Zpočátku se mi příběh ještě docela líbil, ale postupně jsem byl stále otrávenější. Děj se odehrává opět ve starověku, ale i tentokrát si Smith udělal z historie trhacího panáka. Skutečným historickým událostem neodpovídá v románu vůbec nic a např. dobývání Babylóna Egypťany bylo jedním z největších nesmyslů. Příběh byl zbytečně natahován, až začal nudit. Zápletky byly předvídatelné a někdy jakoby podle kopíráku. Snaha o časté líčení násilí či sexu byla až křečovitá.
Rovněž překlad se Václavu Vanduchovi úplně nepovedl - množství nespisovných slov mi kazilo dojem.
Když si odmyslím historii, byl by to průměrně dobrý román, ale v souvislosti s tak velkým překroucením dějin nemohu knihu hodnotit dobře. 40%

Aniday
10.08.2014 5 z 5

Taitovi jsem naprosto podlehla, takže i když s jedničkou se tato kniha srovnat nedá, pořád jsem nadšená 8)

Modrina
30.05.2014 1 z 5

Dokonalost jedničky tahle podivnost nezmenší, ale fakt lituju, že jsem tomuhle věnovala čas. Se čtyřkou už jsem tu chybu neudělala.