Jak zkrotit svůdníka

Jak zkrotit svůdníka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492237/bmid_jak-zkrotit-svudnika-OsA-492237.jpg 4 289 70

Rebelky z Oxfordu série

V srdci Londýna se schyluje k bitvě mezi rozumem a citem. Lady Lucie zuří. S pomocí skupinky oxfordských sufražetek se jí konečně podařilo nashromáždit dostatek jmění, aby mohla ovládnout jedno z hlavních londýnských nakladatelství, a to s jediným cílem: využít ho ke vzpouře proti parlamentu. Kdo by však mohl tušit, že jedinou osobou, která stojí v cestě úspěchu, je její dávný nepřítel lord Ballentine? Tristan je ochoten předat jí většinový podíl v nakladatelství, ale jen za nehoráznou cenu – za noc v jeho posteli. Lucie přitahuje Tristana jako žádná jiná žena. Spaluje ho svou prudkostí a odhodláním pokaždé, když se střetnou. Jejich souboj rozdmýchává plameny náklonnosti a výřečný svůdník riskuje, že se chytí do vlastní pasti. Zatímco se Lucie snaží Tristana přelstít na všech frontách, v nakladatelství i v ložnici, brzy zjistí, že platí známé tvrzení: ve válce a v lásce je dovoleno všechno...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Rogue of One's Own , 2020

PrincaListicka
06.07.2022 5 z 5

Z prvního dílu téhle historické romantické série jsem byla naprosto unešená, ústřední dvojici jsem si absolutně zamilovala. Když jsem pak zjistila, že druhý díl nebude o mé oblíbené Annabelle, ale o její kamarádce Lucii, trochu jsem znejistěla. Bude i druhý díl tak skvělý? Co když mi Lucie jako hlavní hrdinka nebude sympatická? Nicméně již po pár stránkách bylo jisté, že takové zklamání se nekoná. Lady Lucie si mě totiž svou nezkrotnou povahou a ochotou udělat pro svou věc prakticky cokoliv ihned omotala kolem prstu. Díky vzájemné přitažlivosti a chemii mezi Lucií a Tristanem dostáváme bezpočet kouzelných situací, kterých prostě nikdy není dost. Po několika přečtených kapitolách jsem měla ohromnou radost, že je druhý díl delší než první, i přesto mi však trvalo pouhé dva dny ho přečíst.

Přišlo mi také, že je tento díl o dost odvážnější než byl díl první, což není vůbec na škodu. Erotické scény jsou velmi dobře napsané, nepůsobí trapně ani nechutně, opravdu jsem si je užívala. Nenechte se však zmýlit - kniha není jen prostoduchým erotickým dobrodružstvím. Je plný chytrých diskusí a inteligentních nápadů, zabývá se důležitými otázkami dané doby a každý si v ní jistě najde to své. To, že má Lucie jako domácího mazlíčka kočku Boudiccu je jen třešničkou na dortu pro každého kočkomila.

Děj ubíhá nesmírně rychle. Rebelky z Oxfordu jsou přesně tím typem knihy, kterou prostě nejde odložit, a budete ji chtít číst dál a dál i navzdory spánku, práci či jiným povinnostem, dokud se nedozvíte, jak to celé dopadne. Autorka mě po přečtení druhého dílu, který byl dle mého názoru ještě lepší než ten první, pouze utvrdila v tom, že je brilantní spisovatelkou, a že budu netrpělivě vyčkávat každou další knihu z její tvorby.

Adris
05.07.2022 5 z 5

První díl Rebelek se mi hodně líbil, připadal mi jako hřejivá směska Pýchy a předsudku s vtipem Bridgertonů. Ale druhý díl ten první předčil.

Jelikož jde o ženský román, je všem jasné, jak se bude vyvíjet. Proto je důležité příběhu vetknout buď poselství nebo jinou přidanou hodnotu. V této sérii by to měl být boj za rovnoprávnost, kterému jsem v prvním díle úplně tak nevěřila. Druhý díl se tomuto tématu ale věnuje rovnocenně, jako romantické zápletce, a má mnohem víc co nabídnout. Čtenář si může vychutnat populární hate to love (od nenávisti k lásce) i se zamyslet (či v mém případě naštvat) nad (ne)právy žen v 19. století, z nichž některá platí dodnes - Británie má stále v platnosti zákon o majetku, který je čas od času novelizován (v minulosti pro ženu znamenal, že po svatbě její jmění propadá manželovi).

Vyzdvihuji autorčinu poznámku, kde zmiňuje historické poznatky a osoby, které v příběhu využila. Zmínila i některé básně, jimiž příběh opředla. Líbí se mi, že autorka v knize pracuje s historickou skutečností, ač občas pro potřeby příběhu předběhne dobu. Za mě velké doporučení a již vyhlížím třetí díl!

Verulesa
05.07.2022 5 z 5

Ještě lepší jak první díl. Skvělý hlavní postavy, žádný “hluchý místa”, děj svižně plyne. Mám pocit, že je tu konečně autorka, která se vyrovná kvalitám Lisy Kleypas.

Jenny46
01.07.2022 5 z 5

Pokračování nezklamalo...
Nádherné letní odpočinkové čtení, které jsem si užila. Doporučuji a potřebují další díl

Kizuizi
24.06.2022 5 z 5

Musím podotknout, že jsem ke knize přistupovala velmi opatrně, protože jak je známo, když se na něco hodně těšíte, přichází zklamání... ale! To naštěstí není tento případ! Jak zkrotit svůdníka má nejen více stran, ale je ještě lepší, než předchozí díl.
Inteligentní humor, intriky, touha po pomstě, ale i spalující vášeň. Tohle je skvělá, výborná kniha! A rovnou upozorňuji, že pokud chcete číst jen kvůli prostředí, na Londýn zapomeňte. Lucie a Tristan si totiž získají Vaši pozornost jen pro sebe.

nada3314
23.06.2022 5 z 5

Znáte to, když uměle natahujete dočtení knihy? Zrovna musíte jít dát do pračky nebo něco poklidit, klidně knihu odložíte, ale myšlenky máte stejně u ní a prostě se to ve Vás bije? Chcete vědět, co bude dál, ale zároveň nechcete, aby to skončilo?  Tak tohle je přesně ta kniha, kdy se mi tohle stalo několikrát.

Na toto pokračování jsem se velmi těšila a hned jak mi kniha dorazila domů, tak jsem ji rozečetla a strávila s ní pár krásných dní. Za mě první díl byl excelentní a druhý byl, světe div se, ještě o něco malilinko lepší.
Klidně by kniha mohla mít 1000 stran a já ten příběh budu hltat. Jendá se o skvělý román s přesahem. Parádní hlavní postavy a celkově je příběh tak nějak v rovnováze. Romantická linka nemá chybu, Lucie a Tristan se toho prostě nebojí a šíleně to mezi nimi jiskří.

Je to odpočinková série, ale tak chytře návyková, že nejde prostě odolat. A teď když vím, že vyjde i 3. díl a jako hlavní hrdinka se nám představí Hattie, jsem trochu ukolébaná a není mi až tak smutno, jen to čekání, no…musím být trpělivá  Určitě moooc doporučuji, klidně i jako čtení na dovolenou. A v knihovně díky svým krásným obálkám vypadá taky nádherně.

Hatshepsut
17.06.2022 4 z 5

Po přečtení prvního dílu Rebelek jsem věděla do čeho jdu a proto mám pocit, že se mi tento díl líbil o trochu více. Určitě je pro nás dnes nepředstavitelné s čím se musely ženy ještě v minulém století potýkat. A jak těžké bylo bojovat za svá práva a za svobodu. V této době musely skrývat svou inteligenci, a vůbec se chovat v tehdejší společnosti tak, aby se nedotkly mužské ješitnosti. Nakonec byly i proti svým matkám a ženám, které tomuto společenskému uspořádání věřily, jelikož tak byly vychovány. Klobouk dolů! Velmi zdařilé romanticko-historické čtení. Těším se na další díly rebelek.

lena.o.knihach
12.06.2022 5 z 5

Na pokračování Rebelek z Oxfordu jsem se moc těšila, protože postavy, které v tomto díle hrají hlavní roli, mě zaujaly už v Jak svrhnout vévodu a musím přiznat, že tohle byla naprosto skvělá záležitost.

Lucie je vůdkyně hnutí za volební právo žen a usiluje o koupi nakladatelství. Polovinu firmy ale vlastní lord Ballentine, který se otočí za každou sukní a Lucie ho už od dětství, kdy ji prováděl všelijaké naschvály, nenávidí.

Romantická linka byla úžasná. Moc se mi líbilo jejich dohadování, jak se ten vztah postupně měnil a ta chemie mezi nimi! Ta byla neskutečná.

Nedokázala jsem přestat číst, a i když má kniha přes 450 stran, hned druhý den jsem se ocitla na poslední straně. Jak zkrotit svůdníka se mi líbilo mnohem víc než začátek série a jsem zvědavá na Hattie, o které bude následující díl.

Banni37
06.06.2022 5 z 5

Moc ráda jsem se vrátila do toho kouzelného prostředí za skvělými postavami! Takový příběh prostě slupnete jak malinu!
“Když se na mě díváš, vím, že se díváš přímo do mě, protože to přesně děláš - díváš se mi až do samé duše.”

zuzak82
04.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl byl slabší než první. Asi do půlky jsem si říkala, že to je průměr. Jakmile se však změnil vztah mezi hrdiny na milenecký, tak konečně bylo cítit z knihy více emocí. Celkově bych dala 75 %.

feminismus romantika sufražetky

Evie Dunmore