Ready Player One: Hra začíná

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Strhující dobrodružný thriller z blízké budoucnosti, světa virtuální reality a počítačových her. Bestseller New York Times je celosvětový mezigenerační čtenářský hit. Vychází ve více než třiceti zemích, v USA prodáno přes milion výtisků. Filmovou adaptaci připravuje režisér Steven Spielberg. Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290983/ready-player-one-J6W-290983.jpg 4.51940
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Ready Player One, 2011

Kniha Ready Player One: Hra začíná

LittleK

Přiznám se, že jsem nejprve viděla film a ten mě absolutně nadchnul. Když jsem ho viděla podruhé, tak jsem si řekla, že bych chtěla přečíst předlohu. Chvíli mi ale trvalo, než jsem se ke koupi odhodlala. Bála jsem se, že bude kniha hodně technická (což je, ale i pro "neznaboha" jako já to není nijak zásadní překážka), potom jsem si říkala: co když mi knížka film zkazí a já v něm budu hledat jen nesrovnalosti? (což se naštěstí nestalo) Knížka je naprosto fantastická a hltala jsem každé slovo. Dokonce si myslím, že mi film poskytl jedinečný vhled, abych si originální příběh užila jak se patří. Za mě by si knížka zasloužila mnohem víc než 90% a rozhodně každému doporučuji, aby se do jejího příběhu také ponořil, klidně i jen ve filmu.
P.S Nechápu, jak to mistr Spielberg dokázal, ale podle mě naprosto vystihl ducha knihy i jazyk, jakým je napsán. Klobouk dolů.

kokrokr

Vynikající a velmi zábavné, četl jsem to už 3x a pokaždé si to pěkně užil.

DK197

KNIHA: Zpočátku mě kniha úplně totálně nadchla. Poznámky pod čarou o Hallidayovi byly tak detailní, že jsem chvílemi zapomínala, že čtu fikci a ne o skutečném životě. Svět zajímavě vykreslen. Ale... postupně se to soustředilo hlavně na hledání pokladu a hrdinovy city. Děj samotný mezitím je vykreslen zrychleně, heslovitě, útržkovitě. Ani nestačíte mrknout a z hráče, co neměl nic, je boháč. A jen popisuje, kdy dostal to či ono, vy jste to s ním ale neprožili... Škoda. Ovšem nápad zajímavý, konec napínavý, rozuzlení dobré. Celkem spokojenost.

Marsoa

Ikdyž jsem nejdříve viděl film a až poté poslouchal audioknihu, líbí se mi stále oboje. V knize jsou úkoli řešeny jinak a složitěji, ale stale velmi zábavně. Doporučuji. Jenom jednu poznámku k audioknize. Už jsem si zvykl že občas narazím na překladatelský "oříšek" kotníky na rukou, ale že to někdo zopakuje hned dvakrát v audioknize, mě nejdříve zarazilo a pak i rozesmálo :)

MartinProtschke

Nejsem fanda počítačových her a nikdy jsem nebyl,ale tahle knížka mě moc bavila. Skvělé prolnutí reality se světem Oasis, napínavý příběh a happy end

blackoutzuzi

Ačkoli mě svět videoher totálně minul a nejsem žádný gamer, i přesto mě kniha naprosto pohltila a já si říkala, že takový online svět, jenž Halliday vymyslel, není vůbec špatný. Hrozně mě bavily odkazy na oblíbené Hallidayovy filmy, knihy a kapely ze zlatých osmdesátek, ve kterých jsem našla pár inspirací.
Ready player one je neuvěřitelně propracované dílo. Ač je to fikce, na mě to působilo velmi věrohodně a já chvílemi věřila, že takovýto svět doopravdy existuje a sama sebe jsem si představovala, jak v něm žiji :)

a.r.nick

Bavilo mě to číst, a přišlo mi to lepší než film, takové míň uspěchané. Paradoxně i přesto bych k maximální spokojenosti ubral tomu příběhu tak sto stránek, aby byl ještě čtivější; ty různé historické podrobnosti z Hallidayova života mi tam přišly jaksi navíc. Plus kniha obsahovala až moc odkazů na staré písničky, filmy a hlavně hry, a jelikož jsem jich dobře polovinu vůbec neznal, jsem si jistý, že mi utekla spousta nápověd nebo třeba vtípků.

MichalKal

Kniha i film super. Kniha se samozřejmě ve spoustě detailů liší ale to tak většinou bývá :) doporučuji :)

Dveře do léta
Dveře do léta