Rajská zahrada

Rajská zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5181/bmid_rajska-zahrada-glO-5181.jpg 4 139 23

Román vydaný posmrtně Hemingwayovou ženou, plný autobiografických prvků o mladém spisovateli a jeho netradičním manželství.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Práce

The Garden of Eden , 1986

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Rajskej záhrade nahliadneme do života spisovateľa Davida Bournea a zvláštneho vzťahu medzi ním, jeho ženou a krásnou priateľkou Maritou. Nezvyčajný trojuholník a spätosť týchto ľudí, ponúka pohľad na zaujímavé dielko skúseného autora, ktoré vyšlo až po jeho smrti. Možno aj preto, je v tejto knihe vidieť malú nedokonalosť, a je jasné, že by to Hemingway dokázal napísať krajšie, tak nejak ucelenejšie a možno ešte pútavejšie, než to v skutočnosti je. V každom prípade sa kniha veľmi dobre číta a dokáže zaujať. Jednoznačne odporúčam.

Addie
01.04.2011 3 z 5

Kámenem úrazu asi bylo, že jsem Rajskou zahradu četla dost mladá na to, abych měla pochopení pro (atypické?) milostné životy jiných. I vyjma toho však měla zvláštní, nespecifikovatelný nádech.

gucci4me
17.02.2011 5 z 5

Nádherná kniha! Měla jsem pocit, že jsem součástí celého příběhu a každou 1 minutu jejich poetického trojúhelníku prožívám s nimi!