Pusinky

Pusinky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34397/bmid_pusinky-a4C-34397.jpg 4 340 59

Knížka nás zavádí v této době na jeden z mnoha internátů u nás. Hlavní postavu zde vytvořila Lenka, na které autor poukazuje na problémy šestnáctileté dívky. Dan patří mezi ty chlapce, kteří jsou nerozvážní a občas i zalžou. Mezi hlavními postavami (Lenkou a Danem) vznikl velice upřímný vztah. Oba si myslí, že je nic nemůže rozdělit. Mají i stejné záliby. Avšak Dan náhle zradí a Lence nezbývá nic jiného než zamyšlení nad uplynulými dny.... celý text

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Pusinky mám ve své knihovně a četla je několikrát. Za mě ANO.

Hanule77
23.02.2017 5 z 5

Četla jsem ve 12-ti letech. Obálka knížky (vydání r.89) mi přišla strašně šmrncovní a dospělá :) Takže díky čtení téhle knížky jsem si taky připadala dospělá. Hlavní hrdinka řeší zamilování, zradu, učí se na cukrářku... Taky jsem se tady poprvé setkala s popisem lehce sexuálních scén (byly dvě pokud si dobře pamatuji :) Z nostalgie si někdy v létě na dece prečtu znovu...

-Annett-
11.12.2016 1 z 5

Tato kniha se mi vůbec nelíbila. Děj neměl žádnou zajímavou zápletku a hlavní hrdinka mi šla chvílemi hodně na nervy. Byla příliš žárlivá a nedůvěřivá. Přišlo mi to jak nějaká telenovela. Byly spolu, pak rozhádaní a pak zase spolu. Knihu jsem dočetla do konce a opravdu mohu říci, že jsem dlouho nečetla horší knihu.

Znedla
12.10.2016 3 z 5

Pěkná kniha pro puberťačky - i když si nejsem jistá, jestli pro ty dnešní :-).
Svého času to byl opravdu, jak se dnes říká, bestseller.

janik27
18.08.2016 3 z 5

můj první dívčí románek, když mi bylo 11

edith79
20.04.2016 5 z 5

Asi můj nejoblíbenější Rudolf. První milostné vzplanutí, pobláznění, šok, strach i zklamání. Tak to chodí.

angelice
15.02.2016 2 z 5

Ach jo, ,,dítě ze zkumavky" . To vymyslí opravdu jen pan Rudolf. Osobně se mi kniha líbila, nemám ráda děj s dokonalou hrdinkou s ještě dokonalejším přítelem.

barteli
27.09.2015 5 z 5

ta to kniha je moc krásná

Pavouček2
04.03.2015 3 z 5

Moje první čtená kniha o lásce, která ovlivnila mou další četbu :-D

KriKri
09.04.2014 2 z 5

Knihu jsem četla poprvé, když mi bylo tak 12-13 let, tenkrát jsem z ní byla nadšená, i když jsem jí nedočetla. Během let jsem si na ní občas vzpomněla, ale už jsem jí nesehnala, proto jsem neodolala, když jsem jí tady na bazaru za pakatel objevila. No.. s odstupem času nechápu, co se mi na knize tak líbilo. Tentokrát jsem jí sice dočetla, ale hlavní hrdinka mi svým chováním, svojí žárlivostí a sobeckostí těžce lezla na nervy. Ale krásně jsem si na knize ověřila, jak se během let mění vkus čtenáře. Dvě hvězdy snad jen z nostalgie.

terezaeaby
15.03.2014 3 z 5

Hrdinka mi s tou nedůvěrou a žárlivostí šla na nervy

Marčullkas
22.07.2013 3 z 5

Knihu jsem četla v době puberty a byla jsem z ní nadšená, dnes bych volila jinou literaturu, ale to je logické:) Jinak doporučuji

pakoshka
22.05.2013 3 z 5

V pubertě jsem ji četla několikrát, mladým slečnám knihu doporučím rozhodně raději, než Lenku Lanczlovou...

kika 13
25.01.2013 4 z 5

Přiznám se to jsem četla už vícekrát.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Oblíbená kniha mé puberty :-)

Alisce
24.05.2012 3 z 5

Po dlouhé době jsem si přečetla zase nějaký ten román. Dost mě štvalo to jak Lenka pořád žárlila až přehnaně. Taková oddechová knížka. ;)

Šárka5875
08.05.2012 5 z 5

Četla jsem ji jako puberťačka a tenkrát jsem byla z tého knížky absolutně nadšená.

Mikiem
10.02.2012 5 z 5

Četla jsem ji ve 13ti když jsem byla v nemocnici,a líbilo se,doporučuju:o)

Renava
16.12.2011 5 z 5

V časoch môjho dospievania som túto knihu prečítala nespočetne veľa krát. Určite preto, že som s hlavnými hrdinami v tom období zdieľala rovnaké problémy - krásy a záludnosti prvej lásky. Aj keď 5 hviezdičiek z pohľadu kvality literatúry je otáznych, jednoducho ich MUSÍM prideliť za faktor "WAW", ktorý som vnímala z príbehu v období čítania.. A preto má výsostné miesto v mojej knižnici :-)