Purpurové řeky

Purpurové řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422161/bmid_purpurove-reky-QiI-422161.jpg 4 528 144

Komisař Niémans série

V prostředí skal a ledovců jsou postupně nalezena tři zmučená těla – všechna ve stejné, zvláštní pozici. Rituální vraždy, nebo dílo šílence? Na druhém konci Francie dojde k nevysvětlitelné krádeži dvacet let staré školní kartotéky a podivnému vniknutí do místní hrobky. Vyšetřování vedou nezávisle na sobě dva policisté, maximálně rozdílní, ovšem jen zjevem. Jednotlivé střípky mozaiky do sebe postupně zapadají, napětí nejen neochabuje, ale stále narůstá.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Les rivières pourpres , 1997

kratochwilova
24.04.2018 3 z 5

Ze začátku pěkné, pak zbytečně natahované.Stačilo by 200 stránek, ke konci jsem musela přeskakovat .

katy238
07.03.2018 5 z 5

Příběh děsivý od počátku do samotného konce. Nevypočitatelné postavy, zamotaná minulost a hnusné pohnutky dávají dohromady thriller silný a nebezpečný jako vzteklý policajt. A přesně kolem takového se celá kniha točí. Nepochopím, proč kniha nebyla znovu vydána a je těžké ji sehnat, je to neuvěřitelné čtení.

Jacck
21.01.2018 4 z 5

S hodnocením kriminálek nemám moc zkušenost. Přišlo mi to lepší než Carl Morck, kterému jsem dal 3 hvězdy, tak tomuto dám 4. Od filmu se to dle mého zas tak neliší, a protože jsem film viděl jako první, tak jsem od počátku znal vraha. Niemanse jsem si představoval jako Jeana Reno, zato Karima jsem si nepředstavoval jako Vincenta Cassela. Kniha je napínavě napsaná a dobře se čte.

85098211
22.12.2017 5 z 5

Fakt nevím, jak to ti Francouzi dělají - ale za mě opět pecka! Napětí po celou dobu nepolevuje, od knihy se nedá odtrhnout. Oba vyšetřovatelé Niemans i Karim jsou sympatičtí, i když každý z nich jinak. Příběh je zajímavý a zápletka originální. Abych řekla pravdu, ani zdaleka jsem netušila, co si autor pro čtenáře vymyslel za rozuzlení. A byla jsem příjemně překvapená - pokud se to u knihy tohoto typu dá takhle vůbec napsat. Celý případ se pozvolna rozplétá a závěr (narozdíl od filmu, který jsem kdysi dávno viděla také) není zrovna dobrý...

Atanone
30.04.2017 5 z 5

Nevyhnu se srovnání knihy s filmem a začnu tím,že pro mě (ač opravdu miluju Jeana Reno) jednoznačně kniha lepší,než film,který jsem viděla dřív,než jsem se pustila do knihy. Film pro mě napínavější co se týče finálního rozuzlení-v knize bylo zřejmé už někde v polovině (a to i kdybych film před tím neviděla). Kniha zase napínavější tím,že se děj od filmu docela lišil.
Moc se mi líbila postava Karima a vůbec nechápu,proč tu roli pozměněně ve filmu dali Vincentu Casselovi,toho bych si naopak spíš dokázala představit jako Niemanse. Mimochodem postava Niemanse má v knize mnohem víc poloh a o Karimovi bych si klidně přečetla další knihu.
Příběh je napsaný svižně,ze začátku jde ve dvou rovinách a neztratí na napínavosti,když se ty dvě linie spojí. Navíc díky rozdílnému konci-oproti filmu-jsem nepřišla o svou dávku překvapení.
Purpurové řeky zařadím mezi své oblíbené knihy a určitě se k ní s odstupem času ještě vrátím.
A hodlám se poohlédnout po dalších knihách tohoto autora

intelektuálka
22.02.2017 4 z 5

Já prostě francouzské autory miluji, nejsou povrchní. Tato kniha zajímavá od začátku do konce originální téma.

ArwenAragorn
30.12.2016 5 z 5

Thriller mě nadchnul. Vyšetřování dvou případů a jejich konečné spojení je fascinující. Dokonce mně nevadí dost vykonstruovaná zápletka a hlavně motiv.Neubírám hvězdičku ani za poněkud odfláknutý konec. Kniha je prostě velice čtivá a bavila mě.

invocation11
20.09.2016 3 z 5

Mělo to téma, spád, atmosféru, i prolínání jednotlivých vyšetřování bylo celkem promyšlené, ale ten konec...? Po tak dlouhém napínání mi závěrečné rozuzlení přišlo trochu odfláknuté (a jak vidím, nejsem sama). Jinak souhlas s bh69, při větě: "Jsou to snímky Leniho Riefenstahla o olympijských hrách v roce 1936 v Berlíně," jsem zůstala koukat a pro jistotu si přečetla větu ještě 3×. Ano, Leni opravdu NEBYL muž.

Ivetaa
26.03.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla "jedním dechem". Děj napínavý, ale konec byl pro mě zklamáním. Jako kdyby už autor sám byl znuděný zbytečným natahováním tématu a rychle ho ukončil.

dexterman
03.03.2016 4 z 5

Fascinující kniha nemám co jiného dodat

Kamil2
30.01.2016 4 z 5

Nebýt mizerného konce, hodnotil bych o hvězdu více. Solidní thriller.

jane1234
10.09.2015 5 z 5

Videla som film, kniha je tiež dobrá, ale niektoré veci sa odlišujú, ale aj tak to bolo zaujímavé čítanie cestou na dovolenku.

mulderka
12.08.2015 4 z 5

Na francouzskou detektivku dost drsné a napínavé čtení. Jen škoda, že postavě komisaře Niémanse chybí propracovanější "background" - např. vůbec jsem nepochopila, proč má fobii ze psů... Ve filmu mi vůbec přišel víc "živější", v knížce tak trochu šustí papírem. Možná taky proto se s ním autor v závěru vypořádal :-( Celé je to mírně překombinované a některé detaily zápletky dost přitažené za vlasy, takže dávám 80-85%, na rozdíl od mnoha komentujících níže mně se víc líbil film.

Pet007
24.04.2015 3 z 5

Hlavní hrdinou filmu je můj oblíbený herec, rozhodla jsem se proto přečíst i stejnojmennou knihu, o které jsem ani nevěděla, že existuje. Příběh je napínavý a zamotaný, sleduje dvě dějové linie, nějak jsem si nemohla vzpomenout, jak to bylo ve filmu. Konec mne ale dost zklamal.

goldiex
09.12.2014 5 z 5

Parádní čtení, i když rozjezd mi přišel trochu pomalejší. Film, který jsem viděla před lety a vím, že se mi líbil, si už prakticky nepamatuji, a mám velkou chuť si ho pustit znovu pro srovnání. Předem je mi ale jasné, že knížka vyjde jako vítěz :-)

Tanaka T.
13.11.2014 4 z 5

Začala jsem číst ze jenom zvědavosti, protože jsem si vzpomněla, že jsem kdysi viděla film, na který si už vůbec nepamatuji. Ovšem zakousla jsem se do napínavého příběhu tak, že jsem knihu dočetla za dva dny! Ovšem ten překobinovaný a také překotný závěr to původní napětí, kdy střípky skládačky začínají do sebe zapadat, sráží na kolena. Detektivky sice nejsou šálek mého Earl Greye, ale tuhle jsem si si docela dobře užila, takže s odřenýma ušima nakonec dávám čtyři hvězdy.

rose
15.06.2014 4 z 5

Dosti drsná detektivka, ale dobré čtení. Oba hlavní kriminalisté jsou skvělí týpci. Některé detaily jsou hodně krvavé, ale všechno k sobě dobře zapadá. Jen ten konec mi připadal takový už hodně spletený dohromady a úplné zakončení mě trochu nechalo v nejistotě...

Scathia
25.03.2014 5 z 5

Opravdu napínavá četba až do konce, film jsem nikdy nedokoukala celý, od knížky jsem se ale nemohla odtrhnout! :-)

bh69
05.03.2014 3 z 5

Zpočátku celkem slušně napsaná drsnější detektivka, která ale bohužel dospěje do slabého, nelogického a za vlasy přitaženého konce ... Číst se to dá, ale žádná velká literatura (ani v kontextu detektivního žánru) to není. Překlad ujde, jen je občas kostrbatější a paní překladatelka si neohlídala drobné excesy - např. Leni Riefenstahl skutečně nebyl muž. Nebo obraty, že "budík quartz ukazoval 7:00" nebo "Hřmění vrtule (vrtulníku)" ...

reccal
10.02.2014 5 z 5

Jednou větou úžasná a propracovaná kniha a pořád se nemůžu rozhodnout, jestli se mi víc líbí kniha, nebo film. Zatím se lehce kloním k filmu, neb mám ráda happyendy:)