Purpurové řeky

Purpurové řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422161/bmid_purpurove-reky-QiI-422161.jpg 4 528 144

Komisař Niémans série

V prostředí skal a ledovců jsou postupně nalezena tři zmučená těla – všechna ve stejné, zvláštní pozici. Rituální vraždy, nebo dílo šílence? Na druhém konci Francie dojde k nevysvětlitelné krádeži dvacet let staré školní kartotéky a podivnému vniknutí do místní hrobky. Vyšetřování vedou nezávisle na sobě dva policisté, maximálně rozdílní, ovšem jen zjevem. Jednotlivé střípky mozaiky do sebe postupně zapadají, napětí nejen neochabuje, ale stále narůstá.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Les rivières pourpres , 1997

Vesmich
14.06.2020 5 z 5

Film je něco tak dokonalého, že mě ani nenapadlo si to někdy číst. Až teď. Ve světle knihy je film vlastně laskavý a umírněný. Příběh je to parádní, všechny postavy a to bez výjimky, famózní, zápletka originální, kulisy úchvatné a celé ladění mi vlastně víc připomnělo film Sedm, než Purpurové řeky. Od začátku až do konce velká jízda!

RADOST
30.05.2020 3 z 5

Podstata příběhu mě zaujala, ale rozvláčnost i určitá morbidnost a překombinovanost mě nakonec odpuzovala a unavovala. Určitě dobrá kniha, ale ne úplně pro mne.

pavels36
27.05.2020 3 z 5

Kniha byla zajímavá. Příběh taktéž, styl psaní byl vyhovující. Avšak znám spousty jiných autorů detektivních příběhů. Na plný počet to bohužel není, neboť od poloviny knihy už víte kdo byl zločinec. Snad jiná kniha od autora bude lepší. Děkuji

Maki7
26.05.2020 3 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, ale nebýt fanouškem filmu, tak bych čistě jen z knihy hodně nepochytila a bylo by to pro mě asi hodně zmatené :-(

Mates84
20.05.2020 5 z 5

Kniha vyborna.Ctiva a napinava.

m_martina
16.05.2020 5 z 5

Francouzské detektivky jsou úplně jiné než severské, ale často stejně drastické. To je i tento případ. Kniha je však výborná a dobře se čte.

sbijecka
13.04.2020 3 z 5

Začátek dobrý. Konec děravý jak cedník.

Haduwig
31.03.2020 5 z 5

Velmi povedený detektivní příběh, v němž se střetne jak vyšetřování tří brutálních vražd, tak vloupání do školní kartotéky a jedné hrobky. Velmi dobře napsané, napínavé a příjemné čtení občas proložené krásnými lyrickými popisy krajiny. Film jsem neviděla, tak nemohu soudit.

bydžounek
30.03.2020

Tak nevím, nejdříve jsem četla knížku a nyní viděla i film a musím konstatovat, že knížka je o hodně lepší. Poskytne Vám víc informací a víc detailů. Takže pro mě určitě bylo lepší nejdřív přečíst a pak až vidět:,-)

Tabby
28.03.2020 4 z 5

Film si až tak moc nepamatuji, tudíž jsem si mohla knihu vychutnat.
Bylo to napínavé, tajemné a plné akce a tím se skvěle a rychle četla.
Dvě dějové linky, které se v závěru knihy brilantně spojili dohromady. Charismatický hlavní vyšetřovatelé.
A už si jen na porovnání znovu pustit film. :)

Knihomol2108
09.03.2020 1 z 5

Já budu asi nejmenovaná, ale mě se kniha nelíbila. Viděla jsem i film a ačkoliv kniha je vždy lepší než filmové zpracování, tak alespoň dle mého to v tomto případě neplatí.

Ládja
26.02.2020 4 z 5

O hvězdičku méně za ten až moc vykládací konec. Jinak to byla skvělá jízda, jen škoda, že ten kdo viděl film ví o čem to celé je:( Ale určitě lepší než film a zábavnější...

Ella_85
13.02.2020 5 z 5

Teeeeda!
Film je mnohem vic drsnejsi nez knizka, konci jinak nez knizka, je vic zamotany nez knizka.
Jsem rada, ze jsem si ji precetla, velmi zvolna postupne. Kapitoly byly kratke, ale dej v nich tak moc „naplneny“, ze mi neslo cist vic a rychleji, musela jsem prectene nejdriv vstrebat. Za me paradni thriller, jen ten konec me rozesmutnil, Jean Reno prece neumira :-)

Lucy2211
10.02.2020 5 z 5

Kdybych měla zhodnotit tuto knihu jedním slovem bylo by to: WOW! Jednoduše brilantní, úžasný a od samotného počátku dech beroucí thriller, od kterého jsem neměla bůhví jaké očekávání, ale nakonec jsem velice příjemně překvapena. Od tohoto autora to byla má první kniha a rozhodně mám v plánu si přečíst i jiné jeho knihy.
Příběh je temný od samotného začátku, kdy je nalezeno tělo univerzitního knihovníka v dost bídném stavu. Komisař Pierre Niémans se dá do vyšetřování a čím více je blíž k rozluštění mrazivé záhady, tím více přibývá obětí. Čas běží...
Na druhé straně vyšetřuje běžný případ vloupání se do školního archivu nezávislý policista Karim Abdouf. Mají tyto dva případy něco společného? Kde zasáhne vrah příště?
Pokud patříte mezi fanoušky tohoto autora, detektivních příběhů a thrillerů, rozhodně by vám tato kniha neměla uniknout. Jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst a s odstupem času si ji přečtu ráda znovu. Mrazivá atmosféra, kterou kniha představuje nejen úžasně vypadající obálkou, ale také obsahem, vás bude provázet neustále.
Večer mám v plánu si pustit film, tak jsem zvědavá, jak se mi bude líbit.
I když má kniha 422 stran, příběh je tak plný napětí, že vám budou ubíhat pod rukama.
Purpurové řeky jsou pro mě nejlepší knihou, jakou jsem v roce 2019 přečetla. Ještě dlouho bude v mé mysli. Jen tak na ni nezapomenu.

d.a.s.a
26.01.2020 3 z 5

Začátek lepší než konec.

CafeMan
27.08.2019 4 z 5

Dobré čtení, ale zfilmováno lépe (jsem milovníkem Jeana Reno :-)). Na konci trochu nastavovaná kaše.

intelektuálka
31.05.2019 4 z 5

Opět návrat k mé oblíbené knize - a znovu napínavé čtení od začátku do konce ...

Dvě vyšetřovací linie s charismatickými představiteli - francouz Pierre Niémans a policejní důstojník Karim Abduf arabského původu...

A oni nás zdárně dovedou ke překvapivému rozuzlení - s tématem zušlechtění lidské rasy ...a seznámí s prostředím ledovců ...

To je výborné čtení - doporučím.

Babo
09.01.2019 3 z 5

Co napsat ? Kniha měla spád ,dobře se četla a přece mi na ní něco nesedělo . Možná přílišná překombinovanost a neuvěřitelnost ? Skoro bych napsala slátanina.
Ale do tramvaje dobrý .

lugh
29.10.2018 4 z 5

Oproti filmu má kniha spád, ale zvláštní ponurý konec. Ale po celou dobu četby udržuje čtenáře v napětí. Zkusím další knihy. Vzhledem k tomu, že kriminálky nejsou mým oblíbeným tématem uvidím k čemu se dopracuji.

Lucek
10.06.2018 3 z 5

Zdlouhavé. Více mě bavily pasáže s Karimem, měly větší švih, byly napínavější.