Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5340 5340

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

nikola3989
04.12.2021 5 z 5

Tohle byla moje první audio kniha - a musím říct, že to byla pecka! S Hartlem jsem se počínaje touhle knížkou setkala poprvé a určitě to není naposled! Vtipné, zajímavé, ze života. Fakt! Skvělý!

katynka78
29.11.2021 5 z 5

Vím, že svůj komentář píši v době, kdy je znám již film a hodně se o tom mluví. Ale já tu knihu četla dávno předtím než film vznikl a až teď uzrála chuť k tomu něco napsat.
Tato kniha mi přivedla do mého seznamu spisovatelů pana Patrika Hartla. Na základě této knihy jsem skoupila pak všechny ostatní knihy, protože jsem je zkrátka potřebovala mít v knihovně.
Stala jsem se fanynkou tohoto autora, protože mi sedí jeho povaha, jeho smích - ten mě vždy dostane, no a hlavně mi sedí jeho styl psaní.
Má perfektní vyjadřování, které sedne jak zadek na hrnec. Rozumí tomu všichni. Je to jako by byl vedle vás a ty historky hlavních hrdinů vykládal. Čte se to rychle, plyne to, žádné dlouhé popisky okolí, prostě rovnou na věc.
Je to mistr vyjadřování jak mužského, tak ženského světa a to mě baví. Když píše o ženách, tak jim snad vidí do hlavy či co. I když toto svoje umění pravda rozjel více až v dalších knihách. Ale tady to bylo poznat. Vůbec jsem neměla pocit, že by z žen dělal trdla, jak to někdo naznačoval.

4 kámoši, naprosto každý jiný, v jiném svém světě a ten je naprosto dokonale vysvětlen. Bavila jsem se, smála jsem se, dojímala jsem se, chápala jsem je a velice mne bavilo, že díky této knize mě pan Hartl pozval do chlapské duše. Paráda!

P.S. filmové zpracování mé nadšení z této knihy ještě více vynesl do výšin.

Další doplnění 23.1.2024
Knihu jsem dala jako audio a bylo to perfektní!
Akorát jsem si všímala víc, co je ve filmu jinak, ale nic z toho mi nevadilo.
Tato kniha je u mě top a zvládla jsem ji ve všech variantách.

Eicherik
27.11.2021 5 z 5

Tenhle román přináší humor podle mého gusta. Čtveřice kamarádů prožívá krizi středního věku. Někdo tuhle knihu popsal jako Sex ve městě z mužského pohledu, s čímž naprosto souhlasím. Velmi se mi líbilo, jak Prvok nazýval své malé dcery harpyjemi. Tohle je moje třetí kniha Patrika Hartla, opět dávám plný počet hvězd a autora si dávám do oblíbených.
Citace: "Já muzikály miluju. A na divadle ještě víc, než ve filmu. Máte rád muzikály, Pavle?"
Tečka vzhlédl od talíře.
"Ne."
Irenu to znejistilo ještě víc.
"Ne? A proč?"
"Nevím. Připadají mi debilní."

Jiparis
27.11.2021 5 z 5

Zajímavý pohled na to, co muži ve středním věku mohou prožívat. Je to vtipné, výstižné a poučné. Co udělat se životem, aby nám jen neprotekl mezi prsty. Chtěla bych vidět i film.

tyna_01
25.11.2021 5 z 5

Plný počet hvězdiček si tato knížka podle mne zaslouží. Jako předešlé knihy od Hartla se četla úplně sama, bavila mne. Těším na filmové zpracování.

Tirisa
25.11.2021 3 z 5

Pro mě první Hartlovka a myslím si, že ani ne poslední...I přesto jsem tři hvězdičky dala proto, že tahle kniha má tak neuvěřitelnou reklamu, že jsem prostě čekala víc...což samozřejmě není chyba knihy, ale...Nějak jsem čekala, že se budu víc smát a já se jen občas pousmála...navíc mi vyprávění někdy přišlo tak nějak mechanické. Každopádně příběh mě bavil moc a čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc jsem si čtení užívala a na film se těším moc...

Majký_
22.11.2021 5 z 5

Vydařená oddychovka, která velmi lehce plyne a výborně pobaví. Láká mě teď začít používat příměr ,,jako lízátko do pr*ele" :D Audioverze v podání Martina Hofmanna jednoznačně na plný počet.

Amneris
21.11.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na základě shlédnutí stejnojmenného filmu, který mě moc bavil. A kniha dopadla stejně. Sice jsem si při čtení představovala jednotlivé herce, ale to mi vlastně nevadilo. Autorův styl psaní mi byl sympatický, určitě si přečtu i další jeho knihy.

Hermiona419
21.11.2021 5 z 5

Má první Hartlovka!
Doporučuji!!!

LenkaMacak
20.11.2021 5 z 5

Můj první Hartl, kniha byla příjemným překvapením, přečteno jedním dechem Parádní oddechová kniha, ke které se určitě ráda vrátím.

sweeney
19.11.2021 5 z 5

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím filmu, který se mi i přes to, že novodobé české filmové tvorbě moc nefandim, velmi líbil :) Ačkoli je knížka oproti filmu v lecčem odlišná, čtení je pohodové, vtipné, přesně v takovém tónu, který alespoň já v téhle určitě pro všechny těžké době, ráda uvítám. Za mě super :)

kaja77
03.11.2021 5 z 5

Tak pobavilo :) velmi odpočinkové čtení, kde můžete úspěšně vypnout hlavu a jen se nechat bavit

Damato
03.11.2021 5 z 5

"Přečteno" v audio verzi a za mě je to na plný počet. Je pravda, že u čtené knihy využíváte svou fantazii na maximum, v audio podobě za vás spoustu vjemů zpracuje právě čitatel. Ale v době, kdy se snažím fungovat a mobil mi dovolí v každé volné chvíli "číst" a odreagovat se a přitom netahat s nákupy v kabelce ještě knihu, jsem tuhle příležitost využila a byla spokojená. Nejen, že u "čtení" mohu cestovat, ale i uklízet, žehlit......obzvláště u žehlení je audiokniha velké plus. A kniha samotná- nenáročné čtení pro odpočinek, stanete se součástí příběhu, který můžete jen z povzdálí sledovat aniž byste se museli aktivně zapojovat do řešených problémů, o kterých vy osobně víte a třeba jste je taky řešili- i když ne až tak s humorem. Pan Hartl tady píše o životě, jaký je, někdy k popukání, někdy k pláči, ale ve finále jsme všichni rádi, že ho můžeme žít.

milkara
31.10.2021 5 z 5

Těžko říct co se mi líbilo víc, jestli kniha nebo film. Každopádně zajímavé téma, a i když malá knížečka přečtená za jeden den, hodně mě pobavila. A když si vzpomenu na autorův specifický smích, směju se i ted´. Patriku Hartle dávám 5hvězdiček!

Mabie
29.10.2021 5 z 5

Krizi středního věku a syndrom vyhoření dokázal autor popsat s takovou nadsázkou a tak vtipně, čtivě a výstižně, že si až po chvíli člověk uvědomí, ze je to také příběh o vztazích mezi lidmi, špatné komunikaci a osobních hodnotách. Samozřejmě vše je trochu přehnané, ale občas tak život funguje.
Mám ráda mužský humor, proto mne nepobuřovaly ani vulgární výrazy, nespisovný jazyk nebo téma. Některé scény považuji za naprosto geniální a i po dočtení knihy si stále živě představuji Karla v rouše Adamově na schůzce s americkými kupci, Prvoka jako úchyla v mateřské škole na pohovoru nebo nahatého Tečku při tréninku studentů…
Knihu doporučuji všem, kdo se potřebují trochu odreagovat, těm, kteří procházejí osobní krizí, i všem těm, kteří kromě inteligentního ulítlého humoru ocení lehce hlubší poselství.

hanča34
29.10.2021

Málokdy se stane, že mně kniha vůbec nezaujala a tato k nim patří. Tolik času v životě už nemám.

stanza
28.10.2021 4 z 5

Oddechové, odlehčené čtení, nic těžkého na uvolnění super, bylo to fajn a bylo to třeba.

Květ
28.10.2021 5 z 5

Film jsem ještě neviděla, ale knížku jsem "zhltla" za jediný den. Autorův styl jednoduchých a krátkých vět mi vyhovuje a dobře se mi čte. Je to čtení odpočinkové, úsměvné, okořeněné jadrnou češtinou, Hartl dovede i těžké životní situace podat s humorem jemu vlastním a to mě baví. Prvok, Šampón, Tečka a Karel je takový hořkosladký román a mě se líbil moc.

Kytiii
22.10.2021 5 z 5

I když se budete smát (hodně), tak spousta situací vlastně vtipná není a to smutno poznáte ve spoustě postav i událostí. Za mě plný počet a nemám co vytknout. Nejen proto, že jsem měla při každém vynuceném odložení pocit, že čekání na pokračování nevydržím.

ctuacturad
20.10.2021 4 z 5

Oddechovka, čte se snadno, není to žádný velký literární počin, ale pohodička. Jako pozorovat a odposlouchávat skupinu puberťáků u piva...