První opravdový polibek

První opravdový polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418843/bmid_prvni-opravdovy-polibek-ZQh-418843.jpg 4 308 79

Lacey odjakživa snila o tom, že bude hrát ve filmu. Ale rozhodně si nepředstavovala, že její velký průlom na filmovém poli přijde ve stejnou dobu jako maturita. A i maturita bledne v porovnání s tím, že se musí vypořádat s Donavanem, který se dá popsat dvěma slovy: noční můra. Lacey se tak snaží nějak ustát vzkvétající kariéru, sabotáž přímo na place a taky románek s tím nejnepravděpodobnějším hlavním hrdinou. A rychle zjistí, že někdy se ty nejlepší příběhy odehrají, když se člověk odchýlí od scénáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Fame, Fate, and the First Kiss , 2019

adela2230
22.02.2020 5 z 5

Super příběh, kniha se dobře čte a příběh ubíhá rychle. Možná by neuškodilo mít lépe popsané osoby.

lily_maleckova
22.02.2020 5 z 5

Další skvělá knížka od autorky! :) pokud se vám líbily autorčiny další knížky, tak si myslím, že I tato vás okouzlí ❤️ asi to není nic nového a originálního, ale kniha se čte sama a je skvělé oddychová

Sariklen
15.02.2020 3 z 5

3,5*. Neříkám, že se to nedalo číst, to vůbec ne, děj odsýpal, bylo to milé... Problémem je, že se jelo hodně po povrchu, jak dějově, tak charakterově. Nedokázala jsem si vytvořit hlubší vztah k postavám a například Donavan mi přišel až nehmatatelný.

Veruu95
05.02.2020 2 z 5

Kasie West mám ráda, ale tahle kniha mi moc nesedla. Oproti Štěstí v lásce (které jsem četla od West před touto knihou) opravdu hodně slabé.

SarahRoyalAss
20.01.2020 2 z 5

Westová je pro mě zaručenka chichotání a culení se z roztomilosti. Odpočinkové čtení.
Musím ale říct, že První opravdový polibek mi nesedl tolik, jako její předchozí knihy. Měla jsem problém se do příběhu dostat a bylo mi jedno co se tam děje. Postavy jsem sice zaregistrovala, ale že by mě nějak oslovily se říct nedá. Kromě Donovana. Jo, toho jsem si oblíbila. Závěr knihy by takový... no, jako OK ale určitě si to nebudu pamatovat.
S hodnocením jsem měla problém, je mi líto dávat Westové méně než 3 hvězdy, ale tady to u mě zabodovalo tak na 2,5 hvězdy.
(A ta obálka je fakt děsná. Alespoň můžu splnit jeden bod z výzvy.)

Majakadelcova
16.01.2020 3 z 5

Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, tak jsem úplně nedokázala splynout s knihou. Ale na odpočinkové počtení to vyhovovalo.

laura
10.01.2020 3 z 5

Ta růžová obálka je vážně hrozná :) Název skoro křičí: Uteč, tady fakt teče červená (knihovna)...

Ale ten příběh - ten je skvělý. Přesně takový, aby vás bavil, abyste se usmívali, abyste zapomněli, že vám už dávno není sedmnáct a že od života už nečekáte žádné zázraky - a přesto, přesto...

Přečetla jsem si to opravdu s chutí, líbila se mi ta lehce přidrzlá, trošku trhlá holka, která bojovala za svůj sen a přitom předem prohrála bitvu se svým srdcem, aniž si to uvědomila. A Donavan? No comment... To prostě nemohlo dopadnout jinak ;)

Já tomuhle příběhu nemám co vytknout. Zprvu mě rušily vsuvky se scénářem, ale na konci pochopíte, že to má s příběhem souvislost.

Protože na konci nemusíme zůstat stejní jací jsme byli na začátku...

Bookmandy
28.12.2019 5 z 5

Upřímně jsem nadšená. Bylo to milé, roztomilé a romantické♡. Strašně se mi líbilo, že kniha byla o Lacey, se kterou jsme se setkali už i v Láska a jiné úkoly, kde jsem si ji hrozně oblíbila. Co jsem tady četla, tak je to hodnoceno spíše jako nejhorší autorčina kniha, ale já ji naopka shledávám za jednu z nejlepších! Jak to jen Kasie dělá, že se vždycky zamiluju do jejích postav?

betule3
24.12.2019 4 z 5

Za mě byla tahle knížka super prázdninová oddychovka. Děj příjemně ubíhal a po celou dobu čtení jsem měla úsměv na tváří. Když od toho nečekáte něco úplně top, myslím, že může příjemně překvapit. :)

ivousekk
25.11.2019 3 z 5

Bylo to fajn, idealni jako oddychovka po narocnych knihach. Ale bohuzel autorcina nejslabsi, co jsem cetla.

Marthas
19.11.2019 3 z 5

Tentokráte mi trochu nesedělo jak téma - film skupiny B a hlavní hrdinka. Vedlejší detektivní linka byla milá, ale celkem průhledná, přesto se těším na další knihy od této autorky.
Mou hvězdou zatím zůstává Ps: Líbíš se mi .-)))

Cometka
18.11.2019 3 z 5

Pěkná kniha, bohužel jen ten obsah, obálka je naprostá příšernost. Vážně je potřeba na knihu z filmového prostředí dát popcorn? Příběh jako takový ze začátku dost vázne, ale jak se objeví "napětí", rychle ubíhá a konečne mě začal bavit. Hlavní hrdinka mi zprvu přišla jak namyšlená slepice, ale pak se pěkně rozvinula. Za mě je tohle nejslabší kniha Kasie West.

Pedruska01
15.11.2019 4 z 5

Příběhy, které píše Kasie West se dají definovat jako naprosto milé a oddechové záležitosti. Hrozně dobře a rychle se čtou, styl, který prostě sedí a postavy, které si člověk musí oblíbit. A není tomu jinak ani u této nové knihy, na kterou jsem se těšila.
Hlavní hrdinka Lacey byla milá a fajn holka, která měla velký sen. Šla si za ním, i když to nebyla lehká cesta a občas mi ji bylo líto. Však zvládla to a dařilo se jí více směry. Líbilo se mi, že dokázala být i lehce přidrzlá, a to především v přítomnosti Donovana.
Donovan byl druhý hlavní hrdina. Skautík, doučovatel. Hodný, chytrý, pracovitý a opět milý kluk, který pomůže ostatním a dokáže se kvůli nim i přemoci. Dost jsem si ho oblíbila.
Tentokrát se musím přiznat, že byť jsem čekala velké, těžké a vážné téma, úplně jsem se nedočkala. V jiných knihách to autorka prezentuje, což je takové unikum - v odlehčeném a milém příběhu zároveň řešit závažnou dnešní problematiku. Ale tady ne. Není to špatně. Spíš tentokrát možná zkusila aplikovat lehce až detektivní zápletku - nebylo to úplně špatné, však i přesto to byl slabý čajíček.
Příběh se mi celkově líbil a výrazné výtky rozhodně nemám. Odlehčené čtení, které se hned zhltne. Že je hrdinům jen 17 a já jako čtenář jsem stará skoro jako černý uhlí mě absolutně netankovalo. :D Co se týče hodnocení, nebyla jsem si jistá do poslední chvíle, ale nakonec něco málo musím strhnout. Dle mého ta kniha postrádala tu moc, která mě chytne za srdce - především asi chemie mezi hlavními hrdiny, která se paradoxně řešila v příběhu při příležitosti hlavních hereckých postav ve filmu, který se natáčel. Byla pěkná, ale mohla být nádherná. Ten rozdíl byl znát. Autorka to umí, o tom jsem se přesvědčila a tady mi to scházelo. Škoda.
I přes ty menší drobky na kráse mohu tento příběh doporučit, včetně samotné autorky. :)

babystar
08.11.2019 3 z 5

Příběh, který je tak trochu pokračováním knihy Láska a jiné úkoly. Hlavní postavou je mladá herečka Lacey, která je Abbynou kamarádkou a Abby se zde také mihne. Pro mne nic moc. Stále jsem hledala nějaký hlubší smysl a ono nic. Jen ta detektivní zápletka tomu dodala trochu šťávy. Zatím asi nejslabší autorčina kniha.

JanaDor
08.11.2019 3 z 5

K romantice patří jiskření mezi hlavní dvojicí. Je to umění ji vykreslit tak, aby čtenář cítil, že se mezi nimi děje něco krásného. A to mi právě u této knihy chybí.
Je to hezký, zajimavý příběh, dalo by se říct z jiného světa – a to filmového. Bavilo mě to číst, ale k dokonalosti mi chyběla ta pomyslná třešinka na dortu ve formě vykreslené chemie mezi hlavním párem. Bylo to v tomto směru mdlé.

Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

read-in-2019, 2-read-in-english
[edit]
Kasie West miluju, ale tohle mi prostě nesedlo. Četla jsem ji už od vydání a dočetla až teď. Lacey mi většinu času vadila (přitom jsem ji v Love, life and the list měla ráda), prostředí filmového natáčení mě fakt nebavilo, a i když byl Donovan slaďouš, chyběla mi tam nějaká větší chemie. Od Kasie je to zklamání, ale ohledně contemporary obecně průměr. Nebylo tam nic, přes co bych se vyloženě nemohla přenést, ale čekala jsem víc.

Jalisca
26.10.2019 2 z 5

Nejak me to nebavilo. Vzdycky jsem tuhle autorku mela rada, ale tentokrat se to dle meho nepovedlo.

Ivuska.09
24.10.2019

Není to to nejlepší, co jsem od Kasie Westové četla. Ale není to ani její nejhorší dílo - i když je to příběh pro náctileté, i já jsem ho jako oddechovku přečetla s chutí. A líbil se mi. Dobrým oživením byla "detektivní linka", kdy čtenář může hádat, kdo že se to hlavní hrdince chce pomstít. V tomto směru bude závěr jistě pro řadu čtenářů nečekaný - pro mě tedy byl (na rozdíl od romantické linky, která je naopak velmi průhledná).

Terez9119
22.10.2019 4 z 5

Tahle knížka je rozkošná. Žádné velké drama, pomalé kroužení hlavních hrdinů a potom milá skoro platonická romance. Líbil se mi nápad se scénářem, dodávalo to další maličkou zábavnou linku. Hlavní i vedlejší postavy jsou taky fajn. Nic velkého, nic převratného, nic světoborného. Oddechovka na jedno odpoledne, pro ty, co mají rádi Cinder a Ella a Něco skutečného. Ale tolik dramatu v tom nečekejte.