První opravdový polibek

První opravdový polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418843/bmid_prvni-opravdovy-polibek-ZQh-418843.jpg 4 308 79

Lacey odjakživa snila o tom, že bude hrát ve filmu. Ale rozhodně si nepředstavovala, že její velký průlom na filmovém poli přijde ve stejnou dobu jako maturita. A i maturita bledne v porovnání s tím, že se musí vypořádat s Donavanem, který se dá popsat dvěma slovy: noční můra. Lacey se tak snaží nějak ustát vzkvétající kariéru, sabotáž přímo na place a taky románek s tím nejnepravděpodobnějším hlavním hrdinou. A rychle zjistí, že někdy se ty nejlepší příběhy odehrají, když se člověk odchýlí od scénáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Fame, Fate, and the First Kiss , 2019

Knihomedvěd
05.05.2021

Toto byla moje první kniha od Kasie West a musím říct, že se mi líbila. Příběh byl docela předvídatelný, ale zároveň oddechový a příjemný. Děj mě nijak nepřekvapil, ale jestli chcete na chvíli vypnout, je to kniha právě pro vás.

anna_kulik
16.04.2021 3 z 5

Tak tohle byla taková nejvíc pohodová plážovka. Já to asi jinak popsat neumím. Takové milé sladké čtení.

Martiiiiinka
08.04.2021 4 z 5

Přestože tato kniha má slabé hodnocení, dle mého názoru nebyla nejhorší. Ano, děj není ničím překvapující, možná je to tím filmovým prostředím, které mi nesedlo. Hlavní hrdinka Lacey mi byla sympatická, ale způsob, kterým mluvila s Donavanem byl dosti dětinský a nevím, jestli by se tak normálně chovala 17letá dívka. Chování jejího taťky také nevypadalo, že by se bavil se slečnou na střední škole. Donavan byl skvělý. Teď zpětně mi trochu připomíná Isaaca ze série Znovu od Mony Kasten :D
Byl to takový nesmělý a chytrý kluk, na rozdíl od Lacey, která se učení zuby nehty vyhýbala.
Velmi příjemná oddechovka. Doporučuju :D

LiLinka
09.03.2021 3 z 5

Autorku mám moc ráda a vše, co jsem od ní doposud četla mě hodně bavilo. I když toto byl za mě nejslabší příběh a vlastně byl o ničem. Nebylo zde moc napětí a neočekávaných scén, ale i tak byla kniha milá a četla se hezky. Doporučuji, pokus máte v knihovně a chcete si dopřát něco nenáročného.

happy19
09.03.2021 3 z 5

Za mě zatím též nejslabší kousek...
(ještě jsem nečetla Štěstí v lásce)
Chyběla mi tam po všech stránkách chemie...(souhlas s uživatelkou Sariklen,-)
Nemělo to šťávu..jak jsem u této autorky zvyklá,-)
Rozhodně se těším na novinku a
"Možná tentokrát" si spravím chuť♡

tynka65
04.03.2021 3 z 5

První opravdový polibek mě opravdu mile překvapil. Moc se mi líbily prostory filmu, části scénáře příběh skvěle oživily a dýchla na mě díky nim trošku hororová atmosféra. Hlavní hrdinka mi sedla, byla dost svérázná a občas pěkně trhlá, ale v jejím věku jsem na tom byla asi dost podobně. Takže, pokud máte chuť na romantiku a chcete u knížky vypnout s příjemným pocitem u čtení i po jejím dočtení můžu Kasie jen vřele doporučit.

Ella161
20.02.2021 5 z 5

Moc milý příběh :)

Fortuna7
11.02.2021 4 z 5

První opravdový polibek byla asi nejslabší knížka co jsem od autorky četla. Kniha moc neubíhala a děj se dost opakoval...

_Bára_
17.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Tohle byla typická Kasie. Knížka rozhodně nezklame, ale že bych z ní byla tak odvařená jako z jiných se říct nedá. Lacey mi byla celkem sympatická, normální sedmnáctiletá holka. Donavan byl hrozně fajn kluk a musím přiznat, že bych si asi nikdy netipla, že tihle dva budou na konci knihy spolu. Až na Granta, který pro mě byl takový namyšlený kasanova, mi všechny postavy sedly. Rozhodně se těším na další knížky co od Kasie vyjdou.

aquaver
09.01.2021 3 z 5

Bála jsem se, že tohle opravdu bude slabší kniha od Kasie West. Za sebe ale mohu říct, že mě se tedy líbila. Vlastně mě celkem mile překvapila, když vezmu v úvahu, že jsem od ní moc nečekala.

vandalindakova
29.12.2020 3 z 5

Tohle je třetí příběh od K. West, který se mi dostal do rukou. Pokud bych je mezi sebou měla porovnat, tak bych tenhle hodnotila zatím jako nejslabší. Přesto však nabízí typické věci jako každá Westovka.
Jako pozitivní bych určitě hodnotila čtivost, tu má Kasie vždycky úplně neskutečnou. To jsem ani nemrkla, a měla přečtenou celou knihu zase během jednoho dne.
Samozřejmě také nesmí chybět sladký příběh a krásný románek, u kterého se člověk rozplývá. Co mě ale u této knihy překvapilo, bylo to, že jsem po pár stranách neměla jasnou představu, kdo s kým vlastně a jak bude (a koho teda budeme sledovat). Do 1/4 jsem si nebyla jistá, což je u jejich knih hodně překvapivé.

Naopak, co mě od příběhu rušilo, byla právě zápletka s natáčením filmu. To téma by mi teda vůbec nevadilo, jako ten film, co natáčeli. Protože já v tom viděla klasický béčkový film se zombíky, který nakonec nikdo nechce vidět. Byly tam tipy a triky, u kterých bych snad i řekla, že se dneska ani nepoužívají, protože technika už je dost jinde.
No a druhou věcí jsou scény a momenty přitažené za vlasy, příliš okaté a příliš dokonale napojené na sebe. To se ukazovalo hlavně ke konci, kde už toho bylo dost na to, aby to člověk přehlížel.

Takže určitě fajn oddechovka, ale autorka má lepší knihy. Mně tahle zase tolik nesedla.

lusitta05
22.12.2020 3 z 5

Taká príjemná kniha, skôr pre mladé dievčatá, ale nebolo to zlé.

pavlusci
19.11.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Není špatná, ale autorka má mnohem lepší knížky.

Lučina7
17.11.2020 4 z 5

Jedna z nejlepších knih od Kasie West, doporučuji!

bookworm_girl
07.11.2020 5 z 5

Tato knížka volně navazuje na knížku Láska a jiné úkoly, hlavní hrdinka této knihy se vyskytuje i v předešlé autorčině knížce. I tak je ale lze v pohodě číst samostatně, protože příběhy na sebe nijak nenavazují.

Z této knihy nejsem tak nadšená jako z již zmíněné Láska a jiné úkoly, příběh mi asi nepřišel tolik čtivý. Nedokážu asi úplně popsat, co mi na ní vlastně vadilo, jen z zkrátka nejsem tolik nadšená, i tak se mi ale moc líbila.

Oceňuji ale originální filmové prostředí, to je rozhodně velké a jednoz hlavních plus této knihy, protože ji to dělá daleko zajímavější a originálnější. Taky příběh nebyl plný klišé, dokonce ani konec nebyl přehnaně uspěchaný a stereotypní, z čehož mám taky radost.

I postavy tu byly fajn, bylo jich tu docela dost a vesměs většina byla sympatická. Oblíbila jsem si hlavně hlavní hrdinku Lacey, Amandu a Donavana, třeba Grant mi zrovna jako jeden z mála úplně sympatický nepřišel.

Zároveň mě příjemně překvapilo, že kromě romantické linky se tu objevila i lehce "detektivní" linka či jak to nazvat, zkrátka tu hlavní hrdinové řešili a zkoumali i jiný problém, než je vztahy, což bylo super.

Celkově nakonec knize dávám stejné hodnocení jako té předešlé a to z toho důvodu, že i přesto, že z ní ve finále nejsem tak odvařená, tak na ní asi přeci jen najdu víc pozitiv, byla za mě originálnější a postavy mi byly sympatičtější.

Dávám tedy 5/5 a 96%.

Terkaveverka873
27.10.2020 4 z 5

Tato kniha, stejně jako i všechny od Westové. Mě, už při přečtení první strany vtáhla do děje a nemohla přestat číst. Ač musím říci, že děj byl nenáročný a svým způsobem jednoduchý. Jsem to uvítala a ani na okamžik jsem se při čtení nenudila. Kniha je tentokrát i z části detektivní a napínavá, až do samého konce. Knihu všem doporučuji.

LilianaFalcon
15.10.2020 4 z 5

To bylo roztomiloučké. Mnohem lepší než některé ty středoškolské románky plné intrik, nenávisti a včelích královen.

tereza7804
08.10.2020 4 z 5

dobrá kniha, ale Kasie West má rozhodně lepší :) 4,2/5

Anet962
28.09.2020 4 z 5

Když sem tu knížku začala číst tak sem to nemohla popsat jinýma dvouma slovi než nic moc, ale potom to začalo bejt napínavý že sem se od knížky nemohla odtrhnout. Nakonec se taky stala mou oblíbenou

Eliška13
19.09.2020 4 z 5

Taková fajn oddechovka. Na to, že zas tak nečtu přečteno v podstatě za den.