Prvá

Prvá
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263650/bmid_prva-Svh-263650.jpg 4 4144 4144

Selekce série

Nenechajte si ujsť pokračovanie Elity! Selekcia sa blíži k záveru a v súťaži zostali len 4 dievčatá. America je pevne rozhodnutá získať Maxona pre seba, a hoci sa opätovne zblížili, Maxon stále netuší, kto je Aspen. Boje s rebelmi sa stupňujú, a keď vážne ohrozujú aj Americinu rodinu, rozhodne sa s nimi vyjednávať. Pri nebezpečnej misii ju postrelia do ramena a udalosti sa vymknú spod kontroly. Zúfalé boje prinesú rodinám nečakané odhalenia a zdrvujúce tragédie. Maxon napokon odhalí, kto bol Americinou tajnou láskou, a jej pozícia v selekcii je vážne ohrozená. Tým sa však prekvapenia nekončia...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Juliehalo1
09.05.2020 5 z 5

(SPOILER) První je podle mého jedna z nejlepších knih. Kiera opět nezklamala. Spoustu postav jako je Anne, Královna, Celesta Americy otec, ale i Krále mi bylo strašně líto, jak zemřeli. Jinak zase nezklamala. Boží kniha.

Verys58
05.05.2020 5 z 5

Před koncem jsem byla zděšená, jak by to mělo dopadnout, ale jak už z názvu vyplývá, dopadne to dobře :) Konec mi přišel trochu přehnaný a určitých postav mi bylo líto.

Welinie
03.05.2020 4 z 5

Třetí díl Selekce, velmi pěkne vygradovaný příběh, který mě mile překvapil i dojal. Sem tam sice překotné situace, ale to bych i odpustila. Ve výsledku opravdu pro mě příjemné, romantické čtení, po všech těch detektivkách a válkách, co mě poslední dobou obklopovaly.

Gilnien
26.04.2020 3 z 5

Celá kniha se mohla zkrátit na třetinu, stačilo vynechat několik scén, kdy se Maxon s Americou střídavě navzájem milují a nesnáší. Spousta nepropracovaných a nedoladěných scén, motivy rebelů a jejich činy, prostě nic v tom nebylo. Konec? Ježkovy voči, proč rovnou nezabila celý palác? Kniha se skvěle čte a nutí vás u ní zůstat, ale to je asi tak všechno.

Tereza035
23.04.2020 5 z 5

Skvělé zakončení původní trilogie Selekce. Ze všech dílů tu bylo nejvíce akce, zvratů a napětí (i když ovšem všichni víme jak to dopadne). Tato série je spíše oddechová romantika, především pro dospívající dívky. Pro mě je tato série sice obrovské klišé, ale prostě mě to bavilo a je to povinost pro každého YA čtenáře. Jinak se mi opět moc líbil styl psaní autorky, děj je čtivý a příjemný a o naprosto dokonalých obálkách asi ani nemusím psát. A k hlavním postavám, America v tomto díle byla rozhodně snesitelnější než v tom minulém a konečně nebyla tak nerozhodná a prince Maxona a obecně všechny jsem si mooc oblíbila. Nakonec vám jí tedy doporučuju a už jsem i celkem natěšená na další dva díly.

Turante
11.04.2020 4 z 5

Super zakončení trilogie, moc se mi to líbilo.

Ellinek
06.04.2020 1 z 5

Nejsem zastáncem takových děl a raději vše shrnu u jednoho dílu.

Sérii jsem četla v podstatě z donucení, protože jsem kvůli určitým záležitostem potřebovala znát ten svět a jeho zákonitosti a postavy. Je podivné, že autorka v knize čtenáře nutí číst dál, i když ten mlátí hlavou o stůl, ať už to skončí. Což byl můj případ. Strašně mě to nebavilo, ale kniha mě nutila číst dál. V podstatě jsem přesně věděla, co se stane, kdo jak skončí, kdo si koho vybere (ono by to přece snad ani jinak nešlo) a spousta klišoidních scén mě už opravdu trápila. Pokud chci nějakou oddechovku, vyberu si něco jiného. Selekce je svět, do něhož se už opravdu vrátit nechci. Asi jsem nikdy nepotřebovala být princezna z lidu. Ovšem Americe bych občas moc ráda pár preventivních vlepila, vůbec mi jako postava nesedla.

Není to četba pro mě. Nikomu to neberu, může se mu to líbit, může snít o tom, že bude princezna z lidu a zamiluje se do ní princ, bude bojovat proti rebelům a zvítězí nad nepřízní osudu, ale já nejsem cílová skupina. A smysl této série ani nedokážu pořádně pochopit. Což dle mého není špatně, každý máme zkrátka jiný vkus. Věřím, že většinu lidí to neodradí, Selekci jsem v knihkupectvích dokonce doporučovala maminkám, když chtěly jako dárek pro své dcery něco jednoduchého, princeznovského a oddechového. To pak celá série poslouží dobře. Já od ní ovšem nic nečekala a přesně takový dojem ve mně i zanechala.

Ale ještě jen tak mimochodem...autorka má neuvěřitelnou schopnost vyspoilerovat konec každé knihy už jen v názvu. Ale on to stejně asi každý čeká.

Ketfl
05.04.2020 3 z 5

Dle mého názoru byl tento díl o chlup lepší než druhý díl. Ze začátku se pokračovalo v podivném chování z druhého dílu, ale na konci to byla aspoň trochu akce. Dopadlo to pro mě uspokojivě. Zkusím dát šanci i dalším dílům.

an1927
04.04.2020 3 z 5

Poslední díl serie byl rozhodně nejslabší kdyby autorka zůstala u dvou dílů asi bych byla radši.

Miliamka
28.03.2020 5 z 5

Famózní závěr vynikající série.

Hanka123
26.03.2020 3 z 5

Nejslabší v porovnání s předchozími. Vlastně jsem moc nepochopila proč nejsou elita a první jako jedna kniha. Trochu uspěchaný konec. Dobrá oddechovka...

KnihomolkaPája
21.03.2020 4 z 5

Obsahuje spoilery!!
Fuj, už jsem si myslela, že Maxon bude s Kriss! Konec se mi zdál uspěchaný. Prostě kniha se pořád natahovala a konec takhle uspěchaný, to mi celkem vadí. Ale i tak knížka dobrá. Moc se mi líbila! Děj byl napínavý.

lucifess
09.03.2020 5 z 5

Po druhém díle rozhodně posun zpátky k tomu, jak se mi líbil díl první. Nicméně Ameriky mám prozatím dost a v sérii dalších dvou navazujících dílů zatím dále nepokračuji. Příjemná oddechovka.

misatrix
05.03.2020 3 z 5

Podle me by se druha kniha mohla klidně vypustit a po první knize by se dalo začít klidně tou třetí. Líbí se mi výrazný posun jednotlivých postav a celkové rozuzlení (které velice zjednodussi budoucí dej v paláci). Jsem rada, ze selekce konečně zkončila! Nečekala jsem, ze bude natažena na 3 knihy a chvílemi mi to připadalo opravdu dlouhé.

Ivet1990
02.03.2020 5 z 5

Tak tento díl byl za mě úplný top. Kdyby to šlo tak dám mnohem více než 5*. Krásné zakončení.

vinebitch
27.02.2020 4 z 5

Krásný konec :) přemýšlela jsem, jestli si přečtu i Dceru, ale nakonec jsem se rozhodla že si První nechám jako konečnou knihu. Doporučuji sérii přečíst, a za mě byla tahle kniha nejlepší + má nádhernou obálku :)

Annaeli2
21.02.2020 4 z 5

Tato kniha mi z celé trilogie přijde nejslabší. Chování Americy mi přijde naprosto rozdílné od předchozích dílů, je až trapné. I když to autorka Cassová zachraňovala svým úžasným stylem psaní, nevím nevím... Co se týče konce, jsem s ním poměrně spokojena, i když by mohl být více rozvinut. I když doporučuji, dle mého názoru to není až tak dobré jeho první či druhý dík série. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dala čtyři avšak je to velice natěsno.

Kristulda
07.02.2020 5 z 5

Hezké zakončení, akorát mě trošku přišlo, že konec mohl být více rozvinutý.

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

To je úžasné, opravdu je to nádherné!

florentinas
03.02.2020 5 z 5

Krásná romance! Přečetla jsem během pár dnů na pláži na dovolené :D