Rok v Provenci

Rok v Provenci https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362629/bmid_rok-v-provenci-6KT-362629.jpg 4 401 102

Provence série

Kniha s humorem a nadhledem vypráví, jaké to je, když si Angličan splní sen a přestěhuje se do sladké Francie, vínem a levandulí vonící Provence. Autor Peter Mayle právě tento krok učinil, zakoupil starý dům v čarokrásné krajině a provází nás prvním rokem svého nového života. Zanechal za sebou mlhy a chlad anglické domoviny, je okouzlen sluncem, vínem, skvělou kuchyní, krásnou přírodou i novými přátelstvími. Život přistěhovalce však přináší i různá úskalí v podobě potíží s rekonstrukcí domu či úřady. Díky vypravěčskému mistrovství, vtipu, laskavosti a životní moudrosti se kniha stala mezinárodním bestsellerem a potěší každého, kdo má - stejně jako autor - rád život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

A Year in Provence , 1990

lovina
16.01.2015 5 z 5

Dobrá knížka, zajímavý cestopis, doporučuji.

tlllk
20.12.2014 2 z 5

Ako turistický sprievodca pre novousadlíkov a gastronomických fanatikov to celkom ušlo, ale celkovo ma kniha nudila.

mabell
30.10.2014 5 z 5

Super relax.

Zdenka21
31.08.2014 5 z 5

Pohodvá kniha, kterou doporučuji číst se zapečeným francouzským chlebem s rajčaty, sklenkou vína, pěkně někde venku na sluníčku, vedle kvetoucího keře levandule. Okamžitě jdu číst pokračování.

hancass
02.08.2014 3 z 5

Zklamání a nuda.

Moška
04.06.2014 4 z 5

Dílko milé, místy dost popisné. Ale neurazí. Po nadšených recenzích a (místních) komentářích jsem se těšila na větší dávku anglického humoru. Sice jsem chvílemi měla pocit, že čtu jídelní lístek, na druhou stranu se mi sbíhaly sliny při představě těch jídel. Co jsem si ale opravdu užila, bylo uvážlivé tempo životního stylu obyvatel Provence, přehlížení moderního shonu a vyšilování.

Wendysek
12.05.2014 5 z 5

D O K O N A L Á kombinace Francie a anglického humoru, už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Olia
07.05.2014 4 z 5

Líbilo moc, Mayle dokáže čtenáře přemístit přímo do půvabné Provence.. hodně mě bavily kulinářské orgie.. vinařství, společenský život, který byl vždycky o jídle a vínu.. ňam ňam.. prostě paráda.. i když já mám v úmyslu jet do Bretaně :-)

Zlord Antiježíš
04.03.2014 5 z 5

Krásná země, nádherný ženský, víno, slunce, klidné tempo za všech okolností a toho žrádla všade...slintám a stěhuji se do Provence.

Marčullkas
28.02.2014

Zbožňuji atmosféru kouzelné PROVENCE, která knize dodáva neskutečnou odpočinkovou pohodu! Kniha věnovaná těm, kteří milují vůni levandulí, a výborné rose víno :)

Hanny
04.01.2014 4 z 5

Koupila jsem knížku mamce k Vánocům - obě si přejeme jet na dovolenou do Provence, kochat se levandulovými polemi s dobrým vínem v ruce a plným břichem francouzských specialit... Koupila jsem zatím 1 díl a po přečtení je mi nad míru jasné, že u něj nezůstane. Číst knihu mě naplňovalo čím dál tím větší touhou odjet do Provence zrovna, nehledě na to, že chodím do práce a že prostředek prosince. Je lehce napsaná, je čtivá, přestože žádná velká zápletka se "kupodivu" nekoná, je vtipnmá, je kouzelná - když ji čtete, ten pocit, co vyvolá, je jen kousek od skutečného zažití popisovaného... Jediné, co mě zpočátku rozčilovalo, byla spousta francouzských slov a vět, kterým jsem někdy nerozuměla. Postupně jsem si zvykla, nejspíš to dokreslovalo atmosféru celé knihy...
P.S. Dovolená už je tak napůl naplánovaná :)

kirkous
14.11.2013 5 z 5

Příjemné překvapení. Provence mě vždy lákala a tato kniha, vtipná a poučná (především co do výkladu různých typů gestikulace) mou touhu neumenšila. Jen upřesnila několik důležitých podmínek, které by měly být splněny, když se tam vydám. 1. nejezdit v sezóně (ale ani ne v zimě). 2. mít pěknou kupu peněz (jinak bych si přece nemohl dovolit ty gurmánské požitky, co popisuje autor). 3. naučit se francouzsky (i když i se školní francouzštinou tam asi člověk moc nepochodí...)

VePe
14.11.2013 3 z 5

Relativně vtipná kniha, která se dá číst kdekoliv. Kapitoly jsou jednotlivé měsíce v roce a od toho se odvíjí historky, které se autorům stanou. Kniha mi přiblížila tamní život, krajinu, obyvatele, přístup k životu.. a nalákala mě (zas), abych se tam jednou vydala.

Alzbetta
17.10.2013

Moc se na ni těším i na další dva díly. Moc ráda bych se do Provence podívala,tak zatím alespoň přes knihu :)

ondras666
20.09.2013 5 z 5

K této knize snad netřeba nic dodávat. Při jejím čtení jsem si připadal, že jsem opět v Provence a úplně se vrátil do léta a dovolené. Nádherně vylíčený běžný život v malebném kraji. Doporučuji k přečtení a k návštěvě. Nalévám si druhou skleničku pastisu a pouštím se do čtení druhého dílu...

Skawin
11.08.2013 5 z 5

Pohodová knížka, která nás seznamuje s Provence, jejími obyvateli i zvyky. Něco mezi cestopisem a románem. Vůbec jsem se nenudila. (Jenom francouzské výrazy mě trochu mátly, jelikož francouzsky nemluvím.) Myslím, že bych se tam měla zajet podívat :-)

aannyy
23.03.2013 5 z 5

Skvělé, miluji Provence :-)

laydee
24.02.2013 2 z 5

Hezká knížka, ale opravdu trošku nuda, jinak se mi moc líbila. Četla jsem ji v zimě, tak mě to tak hezky navnadilo na léto :)

janabubu
24.09.2012 2 z 5

bestseller?? opravdu?? :) Pridavam se k nazoru Jiti - je to pekne napsana, obsahla slohova prace.

Danafantom
27.01.2012 5 z 5

Fajn knížka, užila jsem si jí.