Provence jako sen

Provence jako sen https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335903/mid_provence-jako-sen-rMD-335903.jpg 4 87 29

Snili jste někdy o tom, že si koupíte zámek? Tedy… alespoň ruinu, ze které by se zámek dal časem vydobýt? Snili jste někdy o tom, že najdete místo v srdci venkova a založíte tam kulturní centrum, kde budete pořádat výstavy, koncerty, divadelní představení…? Snili jste někdy o tom, že změníte svůj život a stanete se třeba venkovským hoteliérem? Snili jste někdy o Provence? A napadlo vás všechny tyto své sny spojit – a pak je začít proměňovat ve skutečnost? Přesně to totiž udělali česká malířka a spisovatelka Lenka Horňáková-Civade a její francouzský manžel Jean Louis, tedy Honza Ludvík. O tom, jak se sny plní, zhmotňují, ale také jak se srážejí s realitou, mění se v minulost a uvolňují cestu snům novým, je tato vtipná, poetická a přemýšlivá kniha, která se ke čtenářům vrací v novém vydání.... celý text

Ilona
13.10.2014 5 z 5

Krásné čtení, které voní létem, levandulí a lidskou pohodou a vstřícností. Knížka nevypráví, ale pouze naznačuje, má úžasnou atmosféru, při čtení jsem cítila skoro závist, že jsou lidé, kteří se umí povznést nad dravostí dnešní doby, umí si užít každý den, za cenu jistého nepohodlí si nenechat cokoli diktovat a dělat věci, tak jak je cítí.

Dáda4
30.10.2013 4 z 5

Velmi příjemné čtení od české autorky, ve kterém popisuje život na francouzském venkově.

Marčullkas
29.09.2013 4 z 5

Zajímavě popsaný život v Provence. Mimochodem tuhle zemi miluji nadevše!
Během čtení této knihy, která mě přenesla do tak úžasné země, kde jsem doslova cítila vůni levandule, oliv a cypřiše! Skvěle popsané vše, co se dělo během nelehké rekonstrukce zámku, a nenásilně vložené příběhy domorodců, zvyků a tradic! . . .

Eva2412
16.06.2013 4 z 5

Milá knížečka od velmi sympatické autorky - obdivuji jejich stavební anabázi. Kdo má rád Provence, jistě po této knížce sáhne. Ideální na francouzskou dovolenou :-)

Lzicenka
13.03.2013 5 z 5

Máte rádi Francii, natož Provence, sedíte doma na prahu jara (četla jsem teď v březnu), čtete o teple, olivách a cikádách a vedle toho taky "budujete" svůj zámeček... potom není lepší volby než si přečíst právě tuhle knihu. Já dávám 5 hvězdiček, ale pochopím, že ne každý bude touhle knihou tak nadšen.

Zuzvil
13.01.2013 3 z 5

Příjemná a pohodová knížka o životě jedné Češky a její rodiny ve francouzském Provence. Knížka je taková oddychovka a velice příjemně se čte. Kromě navození pocitu, že se v Provence opravdu nacházíte vám přináší autorka i zajímavé osudy a příběh jedné rodiny (mimochodem své vlastní), která se rozhodla žít na venkovském zámku právě ve Francii. Knížka rozhodně nebyla špatná, ale ani ji nebudu extrémně chválit, chvilkami jsem nebyla s autorkou na stejné vlně, nerozuměla jsem co mnohdy chtěla danou myšlenkou říct...

jana89
31.10.2012 4 z 5

Pěkná oddechová kniha o životě ve francouzské Provence. Oblast Provence mám hodně ráda, a tak pro mne bylo samozřejmostí, že jsem si ji musela přečíst a toho rozhodnutí jsem nelitovala... Knihu doporučuji všem, kteří stejně jako já rádi čtou o životě v jiných krajích :-) Počítám, že se k ní ještě někdy vrátím a znovu si ji přečtu :-)

Selinute
27.09.2012 4 z 5

Lenka píše o nejkrásnějším koutu Francie poutavě a zajímavě. Vedle náročné rekonstrukce svého zámečku nám představuje i francouzské zvyky, tradice a kuchyň.

mariva
03.07.2012 4 z 5

Po knize jsem sáhla, protože autorka je Prostějovačka (stejně jako já) a protože Provence bych ráda navštívila. Ze začátku se čte se sice trochu těžko, chvílemi nechápu, co tím autorka chtěla říct, ale pak už jsem se začetla. Určitě je to zajímavá kniha o zajímavé životní zkušenosti Češky žijící ve Francii. Mám pocit, že o té jejich rekonstrukci zámku jsem už viděla i nějaký dokumentární film a také nedávno bylo tato malířka v nějaké reportáži v televizi.