Prostor pro duši

Prostor pro duši https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392432/bmid_prostor-pro-dusi-RkI-392432.jpg 4 252 76

Kdysi dávno, hodně dávno, kdy jsem ještě o životě netušila skoro nic a identifikovala jsem jenom stavy hluboké deprese a euforie, mě správným směrem nastartovala jedna útlá kniha. Otevřela mi oči, abych se mohla vydat na cestu. Autorka věřila na zázraky a já tehdy potřebovala šíleně moc věřit na zázraky! Dnes na zázraky ani náhody nevěřím. Jsem sarkastická a ironická, a v mé knize najdete i pár sprostých slov. Ale smysl mé knihy je stejný, jako té, která mi před lety zachránila život. Má pomoct těm, kteří to potřebují a hlavně chtějí. Má dát naději tam, kde už žádná není. Tato kniha je pro ženy, které opakují stejné chyby, hledají lásku a pochopení. Je pro dívky a dcery, které si připadají divné, ošklivé a nepochopené. Je pro rodiče, kteří nadevše milují své děti. Je pro muže, kteří chtějí pochopit své ženy. Je pro všechny. Protože je o životě. A život je prostor pro duši. Chvíli jsme nahoře, chvíli dole na dně. Všichni toužíme nalézt rovnováhu tam někde uprostřed. Mezi dnem a hladinou. Mezi smutkem a štěstím.... celý text

Literatura slovenská
Vydáno: , Vlastina Svátková

Prostor pro duši , 2018

bee88maja
04.11.2019 4 z 5

Velmi příjemné čtení. Vtipné a k zamyšlení. :) Kniha, ke které se v době hledání velmi ráda zase vrátím, abych se ujistila, že ne vše černé je opravdu tak černé. :) Je spíše pro čtenáře, kteří nemají pevné ukotvení v kruhu rodinném. Pro čtenáře, kterým se zdá, že jejich život se točí v bludném kruhu neúspěchu.

helena019
19.09.2019 2 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, mám ráda tuto tématiku - pohled do duše a tak jsem za tuto slaboučkou knížku vydala 349,-Kč. Přečteno za jeden večer. Vždy mi zarazí vulgární slova z ústa žen a to zejména v písemném projevu. Příběh ženy, které je 36 let, vystudovala 2 vysoké školy /tj. studovala do cca 30 let/ mezi tím stihla cca 10 zaměstnání u
ničeho nevydržela. Stačila taktéž porodit 3 děti, mít ne zrovna pozitivní vztah s rodiči ....... je mi líto, ale pro mě dost zklamání.

Aghatte
24.08.2019 1 z 5

Já jsem tedy zklamaná, naprosto zbytečná knížečka, kdybych chtěla něco podobného napsat já, stěží bych našla vydavatele. Autorku neznám (herečka?), zaujal mě ten rozruch okolo. Dlouho jsem na knihu čekala v pořadníku v knihovně. Plácání matky od dětí, jako tolik jiných, každá považuje za originální se zesměšňovat, a nebo naopak "konečně vidět" ty krásy kolem nás... nuda.
Známe to všechny, někdo o tom dokáže psát laskavě a s grácií, v tomto případě cítím jen potřebu schvalovat vinu na ostatní, a přání líbit se.
Odloženo, s chutí vrátím, žádná "myšlenka" mě nezasáhla.

eva9748
10.08.2019 5 z 5

Úžasné čtení pro duši.

Renatecka
28.07.2019 3 z 5

Super, ale přesto jsem čekala, že si z této knížečky odnesu vícero poznatků k zamyšlení.

Barbora_B
19.07.2019 4 z 5

je to taková osobní zpověď. nic víc

Jančislava
18.07.2019 4 z 5

Kniha je hezky a vtipně napsaná. Má zajímavé téma. Nicméně moc nového jsem se tam nedozvěděla. Doporučit ji rozhodně mohu, sama jsem ji koupila kamarádce.

Gweny
16.07.2019 5 z 5

Myslela jsem si, že mi kniha na nějakou chvilku vydrží, ale zhltla jsem ji během dvou hodin odpoledne po práci. Nemůžu tomu uvěřit.
Navenek se kniha tváří jako obyčejný příběh jedné obyčejné ženy. Když ale člověk čte mezi řádky, najde v knize určité poselství a pro každého/každou z nás je to poselství jiné. Najdeme se tam všichni, o tom nepochybuji.
Teď už s tím jen začít něco dělat. Jsme li s něčím nespokojené, nesetrvávat v tom. Chceme li něco změnit, je ten pravý čas teď - ne včera, ani zítra. Včera ani zítra neexistují. Existuje jen TEĎ a TADY. To je ten správný čas.

bosorka78
11.07.2019 5 z 5

Dokonalost sama, tisíckrát jsem se v knize našla a zjistila jsem že nejsem jediný Marťaň na týhle planetě,paní spisovatelce velký dík

anicka6694
06.07.2019 5 z 5

Nádherná kniha, ke které se moc ráda vrátím. Přečetla jsem jí jedním dechem =)

mrav
20.06.2019 5 z 5

Za mě kniha plná citlivých postřehů všedního života. Budu se k ní vracet

Kacenka22
18.06.2019 4 z 5

Knížka se čte moc pěkně a rychle. Paní Vlastina umí opravdu čtivě a lehce psát A místy i vtipně, kdy jsem se od srdce zasmála. Hlavně spousty situací, které autorka popisuje např. s manželem nebo syny, zná člověk ze svých domovů :) Hlavně oceňuji paní Vlastinu za její upřímnost. Vadí mně všechny ty instagramové profily, kde se každý prezentuje, jak vše zvládá, má navařeno, napečeno a je děsně happy a přitom mimo fotoaparát je všechno jinak. Pokud sledujete autorku na sociálních sítích, tak hodně příběhů a myšlenek autorky budete asi znát. Neočekávejte ale žádný konkrétní návod na šťastný život. Velmi mě zaujala hraniční porucha osobnosti, o které paní Vlastina píše. Bylo to příjemné čtení!

Viky007
18.06.2019 5 z 5

Nádherná, upřímná a laskavá. Tři slova, kterými se dá tato kniha charakterizovat. Asi ke mně přišla tak nějak sama. Jednou jsem si přečetla rozhovor, kde odpovídala paní Vlastina. A něčím mi byla hrozně sympatická. Řekla bych, že věci, které nám mají něco dát, k nám přijdou tak nějak sami. A to se dá říct i o této knize. Přečetla jsem ji za jeden den a teď ji dám přečíst své mamince. Děkuji autorce za krásný čtenářský zážitek.

lejla22
05.06.2019 5 z 5

Jen málo lidí se dokáže otevřít a ještě k tomu veřejně. Být srovnán a smířen s čímkoliv, co s tím přijde. I proto má autorka můj obdiv. Vypisuje se o svém životě a o situacích, které zažíváme i my a někdy bychom se z toho "picli", ale tak to je. Kniha je čtivá, je z ní cítit nadhled duše. Víc takovýchto otevřených lidí, kteří si na nic nehrajou, neukazujou nám svoji nasazenou masku a budeme postupně "tát". Doporučuji

IlStra
24.05.2019 5 z 5

Úžasná a krásně čtivá knížka ze života. Vlastina Kounická Svátková se nebojí psát o svých pocitech, o tom co ji trápí a je součástí života. Jsem ráda, že jsem si ji koupila, protože se k ní určitě budu často a ráda vracet.

Lili
11.05.2019 4 z 5

Ze života, od srdce, kus každého z nás.

myšpa
29.04.2019 5 z 5

Krásné, každému se něco podobného děje, ale neví jak dál.

hey123
05.04.2019 5 z 5

Naprosto uzasna kniha.
U kazde kapitoly jsem se zasekla u mnoha veci. Protoze jsem si najednou uvedomila "aha,no vlastne...to se tyka i me"..
Autorka umi neskutecne psat srdcem a vtahnout ctenare.
Neni to zadne "vymyvani mozku" s pohledem na svet,ze budeme stastni jen tehdy,pokud budeme myslet pozitivne.

Autorka v knize popisuje svuj zivot,tezke chvile a i chyby,ktere si uvedomila.

Urcite doporucuji precist!!

kam-pak
28.03.2019 5 z 5

Nejspíš jsem nevěděla, co mám od knížky čekat a dostala jsem tolik! Jako bych mluvila s nejlepším přítelem (sebou :-) )
A ta obálka je vážně nádherná.

amaenium
10.03.2019 3 z 5

Kniha mě zaujala svojí obálkou a již dlouho jsem si ji chtěla pořídit. Po prolistování v knihkupectví jsem měla trochu obavy, že by se mohlo jednat o další rádoby motivační knihu, ale nakonec se moje obavy nepotvrdily a kniha se mi líbila.
Kniha se dobře četla, svižně, měla jsem ji za jeden večer přečtenou. U knihy jsem cítila, že ji autorka psala srdcem i zkušenostmi a leckajé myšlenky mi nebyly cizí a dalo by se nad nimi zamyslet a pracovat s nimi, na druhou stranu některé pro mě nebyly novinkou. Kniha mě rozesmála i rozesmutnila.

Vlastina Svátková
slovenská, 1982
2018  82%Prostor pro duši
2020  66%Najdeš mě ve tmě
2014  77%Sama sebou
2010  72%Moara - O čom všetkom je láska...
2019  60%Čtení na léto aneb Fejetony k vodě