Komisař

Komisař https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415297/bmid_komisar-bOj-415297.jpg 4 555 130

Prokurátor série

Zuzanna Kadziewiczová žije jako ve slonovinové věži. Milující otec – byznysmen – svou jedinou dcerušku finančně zajistil. Zuzanna sice pracuje jako pedagožka, ale nedělá to kvůli penězům. Prostě jen velmi ráda pomáhá dětem. V jejím světě odtrženém od skutečnosti se jednoho dne objevuje muž. Radosław je vzdělaný, mužný, atraktivní, dobře vychovaný a bohatý. Dokáže trávit večery v divadle stejně jako trpělivě radit při nákupech v buticích. Navíc se po pěti týdnech známosti ukáže, že je to džentlmen i v posteli. Jednoduše ideální chlap. Tento vysněný muž však bohužel pracuje u policie. Je to komisař Radosław Wyrwa – specialista na tajné akce. Zuzanna je pro něj pouhou loutkou, která má posloužit jako prostředník k tomu, aby pronikl do nekalých kšeftů jejího otce. Antoni Kadziewicz totiž sice budí dojem uznávaného byznysmena, ale ve skutečnosti dováží z Ukrajiny dívky na práci ve veřejných domech. Je zadlužený a vydíraný ukrajinskými mafiány a nedokáže se z té špíny vyhrabat.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Kontrast

Komisarz , 2017

maafa
16.02.2020 4 z 5

Druhý díl byl taky čtivý, jen o něco víc přitažený za vlasy.
Ale vlastně mi to vůbec nevadilo a už čekám na ten třetí:)

Tesset
14.02.2020 3 z 5

O dost slabší než Prokurátot, ne co se týká děje, ale těch dvou hlavních postav. Radek naprostý kretén, těžko věřit, že by ho nějaká žena chtěla. No a Zuza, co k ní říct, naprostá husička.

LenRan
12.02.2020 4 z 5

Oba díly jsou dobré, zde se mi nejvíc líbila proměna Zuzy, ale detektivní zápletka byla zbytečně překombinovaná. Na můj vkus se ale jak Komisař tak Prokurátor, staví do nějaké machistické pózy a jejich drsňácké jednání mi někdy bylo dost proti srsti. Určitě si ale přečtu i další díl, čte se to dobře a bavilo mě to.

werastk
04.02.2020 5 z 5

Opäť super pokračovanie. Veľmi ma baví štýl písania autorky. "Iskrivá" komunikácia hl. hrdinov, krimi zápletka a ďalšie zaujímavé nové postavy, na ktoré sa teším v ďalšej knihe. :-)

LilianaFalcon
30.01.2020 5 z 5

Ještě říznější než první díl. Opět je to sexy, se spoustou skvělých hlášek a krimi zápletkou, která nenudí.
Mám ráda tenhle druh příběhů, kdy se nabalují nové postavy, ale ty původní zůstávají a taky mají hodně prostoru. Takže nebojte Kingy i Chladnýho si užijete do sytosti.
Jak já už se těším na Daniela!

Majjina
26.01.2020 3 z 5

Nemohu si pomoci, ale zdá se mi, že autorka přejímá hrdiny jiných knih a píše je více "reálně". V prním díle to byl Christian Grey, zde je to Edward Cullen. Kniha se nečte špatně a na nedělní odpoledne je dostačující. ☺

alzbeta4340
18.01.2020 4 z 5

Detektivní zápletka se mi zdála tentokrát trochu složitější než v předcházejícím Prokurátorovi. Měla jsem trochu problém se ve všech jménech orientovat. To je ale jediné, co bych Komisaři vytkla.
Paulina Świst patří v žánru detektivek pro ženy určitě mezi špičkové autorky. - A polské prostředí je vítaná změna.

Falda
12.01.2020 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. Bavila mě velmi a byla stejně dobrá, jako ta první. Prolínání erotiky a detektivky je prostě super. Takové to knihy bych mohla číst stále dokola. Už se těším na další.

michaela3618
06.01.2020 5 z 5

Tak jako jsem precetla prvni dil Prokuratora, tak stejne jsem precetla i Komisare. knizku jsem precetla jednim dechem. Opet napinavy dej i zapletka. Pro me obe knihy jsou spise oddechove a zarazuji je mezi sve oblibene. Dej se sice toci kolem Radoslawa a Zuzanny, ale take tam jsou Lukasz a Kinga coz me velice potesilo. I kdyz je kniha o jinych lidech, navazuje na stary dej. :)

sofie92
06.01.2020 5 z 5

Za mě lepší než první díl.

Áňa 998
03.01.2020 4 z 5

Super knížka, spousta přímé řeči, takže čtení rychle utíká. Za mě byl možná o maličko příběhově lepší první díl, ale i dvojka mě bavila :-)

Ketfl
29.12.2019 5 z 5

Opět skvělá knížka, stejně jako první díl. Autorčin styl psaní je naprosto skvělý, člověk má pak problém se od knížky odtrhnout. Jen doufám, ze od této autorky budou další knížky ;-)

rajcatko
28.12.2019 2 z 5

Nic moc. Zuzanna mi tady přišla jako naivní puberťačka. Jako opravdu hodně. Četlo se to sice rychle, ale to přisuzuji spíše grafické úpravě. Tlustý papír, text začínající skoro až uprostřed strany, známe tyhle fígle. Tak třeba bude poslední díl zase tak dobrý, jako ten první.

pavlikova9332
27.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha vtipný zajímavý a napínavý příběh moc jsem si ho užila

Wabinka
16.12.2019 5 z 5

Opět super.Kniha,ve které je láska,napětí,humor a ještě je skvěle napsaná,takový styl mě fakt baví.Už se těším na další knihu od této autorky.Doporučuji.

Irsaf
14.12.2019 5 z 5

Další skvělá kniha autorky...
Sice mně asi o maličko víc bavil první díl, ale i tento je dost dobrý...

Pedruska01
14.12.2019 5 z 5

Hrozně jsem se těšila na pokračovaní Prokurátora a totálně jsem si ho užila. Četlo se to neskutečně rychle a vyloženě samo, ani jsem nestíhala otáčet stránky. Autorčin styl, který mě uchvátil zůstal stále na vysoké úrovni. Opět netradiční uskupení vyprávění příběhu - rozdělení pohledů dvou hlavních hrdinů díky pouhé značce, žádné kapitoly. Což stejně jako v prvním díle mi dělalo problém najít to správné místo, když jsem musela do knihy neochotně vrazit záložku. Každým "odstavcem" každé postavy to totiž končilo hrozně napínavě a zajímavě, a o to to bylo horší. Mělo to spád, bylo to vtipné, napínavé díky detektivní části a i romantické s peprným slovníkem. Byla to výborně namíchaná směs, což se autorce velmi povedlo. Dokonale se mi trefila do noty.
Hlavní hrdinka Zuzanna byla přehnaně až nechutně naivní a hloupočká. Plačka a vlastně i zoufalka ve svým perfektním světě. Nevím, zda to byl záměr ji tahle vykreslit, ale bylo to trochu přehnané. Samozřejmě chápu, že se jí převrátil dosavadní život vzhůru nohama a člověk jednoduše musí prolít slzy, být zklamaný, vzteklý, apatický a nakonec truchlit. Ale... pro mě ta ženská nebyla vykreslena úplně uvěřitelně, úplně tak, abych s ní mohla soucítit na 100%. Každopádně, musím ale přiznat, že mi ve výsledku nijak nevadila, což jsem zatraceně hrozně ráda.
Druhý hlavní hrdina Radek byl chlap, který se s ničím nemaže. Doslova. Trochu parchant, hráč a bitkař, který má jako policajt jistou moc. Měla jsem ho ráda a celkem jsem si jeho počínání užívala, i když jsem i někdy nesouhlasila. Líbil se mi i jeho bratr a jeho příběh. Autorka vždycky vymyslí postavu, které dá malý prostor, ale velký příběh a mě prostě teď Daniel velmi zajímá. Minule mi to udělala taky.
Jsem hrozně ráda, že se tu objevilo několik postav z předešlého dílu, a to samozřejmě Kinga a její pan Prokurátor, a to z velké části, nikoliv pěti větami, jak to bývá jinde. Ale ruku na srdce, bylo to díky tomu případu. Za to jsem si to užívala, jelikož ta parta dohromady byla skvělá a jinak by mi chyběla. Pak tu byl i můj oblíbenec psychopat Šedivák, který pokračoval ve své pověsti zločince - jen velká škoda, že se tam nedělo nic většího, zvrácenějšího a žhavějšího ve spojitosti s Kingou. Na což mě autorka hrozně namlsala. No nevadí, třeba v třetím díle. ;)
Romantická linka a i ta detektivní mi byla velmi po chuti, ačkoliv těmi detektivkami nejsem nijak zvlášť políbená, však jako celek to byla skvělá práce, kterou jsem si vážně užila. Bavilo mě to a moc líbilo, nemohla jsem se odtrhnout - autorka se již Prokurátorem zařadila mezi mé oblíbené a právem! Nepředvídatelné, akční, žádná nuda, vtip, žhavost. A hrozně se těším na pokračování - Podezřelý, už aby tady bylo! Toto každopádně hodnotím plným počtem a samozřejmě doporučím dál. :)

0197
08.12.2019 5 z 5

Spolu s prvním dílem (Prokurátorem) jsou to nejlepší knihy, co jsem tento rok četla. Líbí se mi autorky originální styl psaní, střídání pohledů, jazyk, vtipné dialogy no prostě všechno. Baví mě, jak se příběh odehrává v Polsku a né například v Americe. Díky tomu působí vše tak nějak věrohodněji. Radka jsem si oblíbila stejně jako Lukasze a je super, že on a Kinga tu opět figurují. Zuza byla fajn, i když úplný opak Kingy. Detektivní zápletka taky parádní, navazovala na tu z prvního dílu, a opět to bylo napínavé. Knihu už jsem četla podruhé a nemohu se dočkat podezřelého, který má vyjít na jaře. V Polsku už vyšli dvě knihy z další série, tak snad se brzy dočkáme i tady. 5 hvězdiček je prostě pro tuto knihu málo.

Ivuska.09
06.12.2019 5 z 5

Jsem stejně nadšená jako z prvního dílu. Autorka se sice drží své šablony, ale zatím mi to nevadí a celý příběh jsem si moc užila. Je to napínavé, líbí se mi břitké dialogy hlavních hrdinů (styl, kterým autorka píše) i vývoj vztahu mezi nimi. Opravdu povedená kniha na hranici románu a detektivky. Jedna z nejlepších (Komisař i Prokurátor), které jsem letos přečetla.

Lenka_S
03.12.2019 5 z 5

Tak tohle byla zase jízda. V tomhle díle byla hlavní hrdinkou Zuzanna, která je na první pohled pravým opakem Kingy. Dívka ze "zlaté klece", která nemusela nikdy nic řešit a má život naplánovaný bez jediného mráčku. Jenže......
Předpokládám, ze nas čeká ještě jeden díl a už se na něj těším.