Zákon mužov

Pátý díl historické fresky zaznamenává dramatické osudy Francie v první polovině 14. století od procesu s templáři po vypuknutí stoleté války, kdy na trůn nastoupil nevýrazný syn Železného krále Karel IV. Sličný.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33222/prekliati-krali-zako-33222.jpg 4.739

Prokletí králové (4.)

Les Rois Maudits, La Loi des Males (1966)

Literatura světová, Historie
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Mrejča
05.03.2016

Zákon mužů navazuje na předchozí díly tématem, místem, časem, intenzitou. Červen 1316 až leden (únor?) 1317. Napínavá cesta Filipa z Poitiers za tím, aby z něj byl Filip. V.

"Viděl se takový, jaký skutečně byl: špatný člověk s nadáním velkého krále."
"Zdálo se, že tomuto pětadvacetiletému králi, který se k moci dostal díky své pevné vůli, využil výhod, jež mu přinesl zločin, a měl všechny vlastnosti dobrého panovníka, ve skutečnosti vůbec nic nechybí.
Čas trestů mohl začít."

Takže bez zbytečných odkladů jdu na další díl - zjistit, jaký bude ten čas trestů.

darthvader77
23.08.2015

Drsný masakr, prozatím nejkrutější, nejzvrácenější a nejdrsnější díl série, kde se bez skrupulí vraždí děti a boří staré lásky. Konflikt mezi Filipem z Poitires a Karlem z Valois o regenství napsaný skvěle. Mazané kličky jako převzetí regenství či volba papeže nemají chybu. Několik postav už se nebojí ničeho. Robert z Artois bezostýšně vypaluje Artois, jeho vojáci vraždí a znásilňují, jako by se nechumelilo. Mahaut z Artois otráví mladičkého krále. Konflikt, který se vyostřuje mezi Francií a koalicí Anglie, Burgunska a Flander začíná nabírat na obrátkách. Konec vztahu mezi Marií a Gucciem je nejdepresivnější pasáž knihy. De Bouvillouvi mne naštvali, nevím, co bych na jejich místě dělal já, ale v tenhle moment by bylo lepší tam dát opravdového krále, popřípadě ho schovat, takhle upřednostnili smrt jendoho kojence před druhým a bonusové zničli psychicky dva lidi. Těším se na další díl.

astroweb
24.08.2013

Perfektní historický román, už čtvrtý v řadě a stále hodně dobrý. Poučná i poutavá četba.

mysce
10.08.2012

Čtvrtý román z cyklu Prokletí králové mě okamžité vtáhl do děje a udržoval v napětí do poslední stránky. Vstupujeme do období, kdy křesťanský svět nemá papeže a ve Francii se po smrti Ludvíka X. Hašteřivého rozhoří boj nejdříve o regentství a následně o samotný francouzský trůn. Osobní tragédie a smutky se prolínají se zásadními otázkami volby papeže, regenta i samotného krále. Láska se setkává s nenávistí a život se smrtí ve strhujícím příběhu plném vášní a touhy po moci.