Zahrdúsená kráľovná

Zahrdúsená kráľovná

Druhý díl historické epopeje Prokletí králové, věnované období vlády posledních panovníků z rodu Kapetovců na královském trůnu Francie ve 14. století.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33223/prekliati-krali-zahr-33223.jpg 4.471

Prokletí králové (2.)

Les Rois Maudits, La Reine Étranglée (1966)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Almenka
24.11.2017

historicky roman z obdobi 100 lete valky

Atanone
25.05.2017

Celou sérii "prokletí králové" jsem ponakupovala jak postupně vycházela brožovaná ve slovenštině,ale bohužel se mi nepodařilo "odchytit" poslední díl,takže nevím,jak to dopadlo.
Knihy jsem potom podarovala kamarádce,co se sem provdala a těžko se jí sháněly slovenské knížky.
Tak doufám,že třeba jednoho dne ty knihy zase někde potkám a tentokrát budou všechny a já to konečně dočtu celé

Mrejča
14.02.2016

Kujme pikle, kujme pikle, sobě ku zdaru a ostatním ku zmaru. Takto ve stručnosti lze shrnout dění v nejvyšších francouzských vrstvách v době po smrti krále Filipa IV. Sličného, tedy od konce podzimu 1314 do jara 1315. Napínavé a velmi čtivé.

darthvader77
23.08.2015

Příběh intrik, krve, války, cizoložství, zrady a lásky pokračuje ve druhém díle tohoto díla. Opět oceňuji postavy, ať už Karel z Valois s velkými ambicemi, ale malými schopnostmi nebo čím dál víc prohnilejší hraběnka Mahaut. De Marrignyho pochod k šibenici vynikající, rozhodnotí slabého Ludvíka X. na zabití a vrážda Markéty děsivá.

12kája34
30.12.2014

Filip IV,Eduard II , Izabela francouzská ,její milenec Mortimer a Eduard III a na problém je zaděláno.Stoletá válka propuká znovu

adelinka
12.01.2014

tak niečo z dávnej dobe....po smrti Filipa Pekného má na trón nastúpiť Ľudovít, už jeho nástup sa spája s výsmechom, pretože jeho manželku dal uväzniť ešte Filip Pekný do väzenia za cudzoložstvo.....Margaréta vo väzení verí, že manžel jej odpustí a bude z väzenia prepustená.......samé intrigy, každý chce len bohatstvo a moc pre seba a je rozhodnutý použiť aj tie najšpinavejšie praktiky....ako to skončí neprezradím......

astroweb
11.07.2013

Perfektní historický román, stejně jako první díl.

mysce
10.08.2012

Druhý díl cyklu Prokletí králové je opět velice čtivý. Mapuje konec vlády Filipa IV. Sličného a jeho neúspěšného nástupce Ludvíka X. Hašteřivého. V románu se zajímavě prolíná věrný historický pohled na Francii 14. století s psychologickou studií postav. Čtenář je vtažen do víru událostí, kdy lidské touhy a vášně ovlivňují státní záležitosti, osudy země a tím i celé Evropy.