Prokletá krev

Prokletá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357598/mid_prokleta-krev-gGv-357598.png 4 199 63

V domku na samotě v lesích v Toskánsku objeví houbař tělo zavražděné ženy. Sarah, původem Němka, manželka majitele tratorie Romana, leží na své posteli s podříznutým hrdlem. Tato brutální vražda je ale jen začátkem pro vyvrcholení událostí, které začaly před mnoha lety v Německu. Nyní se vracejí, aby plnou silou udeřily na všechny členy rodiny a posléze celou tragédii dovedly do hořkého konce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Hexenkind

Brembelik745
28.10.2019 2 z 5

Na knize mě nezaujal styl psaní. Vše moc zdlouhavě a nezajímavě popisováno a pak samotný závěr urychleny a odflaknuty. Samotné vyústění děje bylo snadno předvídatelné....Přísloví "kdo s čím zachází tím také schází" platilo i tentokrát.

Dela111
19.10.2019 5 z 5

Stejně jako minulá kniha autorky Sběratel dětí je i tato precizně propracovaná. Opět začíná jako detektivka, potom je z ní vynikající psychologický román a končí thrillerově. I tento děj je zasazený do malebného Toskánska, což je pro mě bonbónek navíc :-).
Rozkrývání celé tragédie je tak poutavé, že kniha naprosto pohltí. Jak postupně pronikáme do tajů tohoto příběhu, je jasné, že přijde ještě něco dalšího... a ono přichází...
Není to klasický thriller, psychologie jednotlivých postav je tady tím nejdůležitějším. Pro mě je takové zpracování vyloženě přitažlivé a zaslouží si nejvyšší hodnocení.

topeti
14.10.2019 3 z 5

Není to špatná kniha, opravdu podivná hra osudu... Konec je předvídatelný. Cesta a způsob je šílený... ale úsloví "s čím kdo zachází, tím také schází" se tu naplnilo do písmene.

MimiNinaFuraha
19.09.2019 5 z 5

Nooooo, tak tohle bylo hodně dobré. Hodně dobré! Opravdu dlouho jsem nečetla tak ....promyšlený příběh. Určitě doporučuji

pavlinka0250
10.09.2019 5 z 5

Tak tahle kniha mě absolutně a totálně pohltila. Vynikající, naprosto dokonalé čtení. Od začátku až do konce jsem se nemohla od knihy odpoutat. Smekám před autorkou, protože tohle vymyslet.....
Tady bych dala klidně deset hvězd.
Nebudu víc psát, prostě si jí přečtěte.
DOPORUČUJI !!!!!
**********

hanka6036
30.08.2019 5 z 5

Snad nejlépe promyšlená kniha, kterou jsem zatím četla. Až do samého konce napínavá. Začátek knihy mi přišel trošku chaotický, ale postupně autorka odkrývala minulost celé "prokleté" rodiny. Konec mě hodně dostal.

Miro67
21.08.2019 4 z 5

Tolik neštěstí na jednu rodinu. Vždy, když už to vypadá, že se nic horšího stát nemůže, přidá autorka další pohromu. A Sára??? Potvora nebo oběť? Po dočtení určitě budu spokojenější se svým obyčejným životem.

Anténa1991
20.07.2019 5 z 5

Ježíš, tak takhle dobře se mi kniha dlouho nečetla. A to jsem se do ní docela nutila. Podle obálky (ano, vím.. Nesuď knihu podle obalu) a anotace jsem čekala něco úplně, ale úplně jiného! Ale bylo to opravdu milé překvapení. Sice od půlky tušíte, kdo je vrah, ale tato kniha není klasická detektivka, takže vám to ani nevadí a spíš vás ženě touha zjistit, co ještě šíleného se přihodí v životě postav okolo. Fakt bomba. Must have kniha, fakt jo.
Jen podotýkám, připravte si k četbě hoooooodne vína a kávy :-)..

SilvieSisinka
11.07.2019 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Hltala jsem ji od začátku až do konce. Zápletka skvělá. Konec mě stval... Zde by bylo skvělé pokračování.

JessieEx
02.07.2019 5 z 5

Tak tohle byla síla! Po knize jsem sáhla čistě náhodou, protože mě zaujala obálka. Až po jejím otevření jsem zjistila, že se odehrává v Toskánsku, blízko místa kam brzy jedu na dovolenou, a byla jsem na knížku fakt natěšená.
Bohužel jsem měla problém se zpočátku začíst. Ale pak se to rozjelo a já jsem hltala každé slovo, i tak jsem ale příběh četla navícekrát, protože to byla poměrně náročná a dlouhá četba.
Za to neskutečně temná, hluboká a napínavá. Něco takového jsem asi ještě nikdy nečetla. Když jsem se prokousala počátečním příběhem Sarah v Německu, nabraly věci rychlý spád a bylo jasné, že v téhle rodině není všechno ok. Nazvala bych to spíš Zkažená krev. Několikrát jsem musela při čtení vykřiknout "notyvole!" a jednou dokonce "notyvolefuj!", kdo četl, pochopí.
S autorkou jsem se tímto setkala poprvé a moc ji chválím nejen za úžasně originální a "jiný" nápad ale i za povedené dialogy a skvěle a realisticky vykreslenou psychologii postav.
Sarah mi bylo nakonec i líto, ačkoliv ona byla původcem toho všeho zla, i když to tak rozhodně nezamýšlela. Docela ráda bych četla pohled na celý příběh jejíma očima, jenže to jaksi není možné, když zemřela hned na začátku knížky... Romano byl snad jediná, (pro mě) pozitivní postava celého příběhu, ale štvalo mě, jak se zachoval na konci.
Fakt doporučuji, není to (klasická) detektivka, ani thriller, spíš solidní psycho, trošičku mysteriózní, alespoň tak to na mě působilo :)

jprst
30.06.2019 1 z 5

Se sebezapřením jsem to dočetl, nenechávám totiž ani špatné knihy nedočtené, ze slušnosti k autorce jedna hvězda, kterou si ale její kniha spíše nezaslouží. Pokud jsou i další knihy této autorky podobné této, tak se jim určitě vyhnu.

knihomolkadorfa
02.06.2019 4 z 5

První půlka knihy mě moc nezaujala, ale čím déle jsem četla, tím obsah nabíral větší a větší grády. Děsivé na tomto příběhu ovšem je, že se úplně klidně může stát i ve skutečnosti. Zajímal by mě další osud Ediho.

vera4669
31.05.2019 4 z 5

Na začátku jsem měla problém se začíst, ale pak to byla jízda až jsem nechápala co jsem vlastně dočetla. Stojí určitě za přečtení

Janule809
01.05.2019 5 z 5

Teda to byla jízda.. opravdu velmi čtivé, příběh velice pohlcujici

ZimníLidé
30.04.2019 5 z 5

Tahle kniha mě ohromila.Zatím pro mě nejlepší kniha co jsem četla.

IvcaIvet
29.04.2019 5 z 5

Velmi podařená kniha.. doporučuji!

lenkavildomcova
23.04.2019 5 z 5

Perfektní, napínavé. Sice jsem asi od půlky tušila kdo je vrah, ale přesto to bylo super.

lištička123
21.04.2019 5 z 5

Za mě hodně dobrá knížka. Příběh s napínavým dějem od začátku do konce. Moc hezky se četla. Těším se i na další knížky od této autorky.

Enny06
18.04.2019 5 z 5

Tak to byla silná kniha. Hltala jsem stránku po stránce od začátku až do konce. Těžko jsem knihu odkladala. Velmi dobrý příběh.

monci6485
18.04.2019 5 z 5