Poslední tah

Poslední tah https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475077/bmid_posledni-tah-iW4-475077.jpg 4 169 47

Profilerky z FBI série

V detektivním románu slavné autorky Mary Burtonové musí agentka FBI dopadnout vraha, který napodobuje zločiny, na jejichž vyšetřování se v minulosti podílela. Tentokrát se ale má poslední obětí stát ona sama. Pátrání po odporných zločincích agentce FBI Kate Haydenové pomáhá překonávat vlastní noční můry. Nový případ ji přivádí zpátky do San Antonia, kde se před lety sama stala obětí násilí. Brutální vražda připomíná zločiny sériového vraha s přezdívkou Samaritán. Jenomže Kate už Samaritána zatkla. Buď se tedy dopustila osudového omylu, nebo jeho práci někdo napodobuje. Za přispění detektiva Thea Mazura z oddělení vražd si Kate brzy uvědomí, že tento případ je ještě zamotanější, než zpočátku vypadal. Netrvá dlouho a ve městě se objeví další mrtvá žena. I ona zemřela způsobem, který se shoduje s jiným uzavřeným případem. Doktorka Haydenová a detektiv Mazur se pouštějí do boje se lstivým nepřítelem, který Kate dokonale zná. Čím blíže se k němu dostávají, tím více si uvědomují, že v této děsivé hře platí jediné pravidlo: nevěř všemu, co vidíš…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Last Move , 2017

MonikaAbs
25.10.2022 4 z 5

Po přečtení jsem byla mile překvapená. Knížka je čtivá, děj plyne rychle a je napínavý. Konec jsem čekala víc rozpsaný, ale i tak super. Šťastný konec.

jefff
22.09.2022 4 z 5

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Je to opravdu někde mezi. Poslední tah je totiž svižně, zábavně napsané krimi, které potěší svými sympatickými vyšetřovateli i absencí nudných flashbacků nebo až přílišného rozpitvávání osobního života postav. Na druhou stranu je celý ten příběh co do logiky a uvěřitelnosti hrozně chatrný a za mě prostě neuvěřitelný a konec je málo promyšlený, respektive vrah, přestože je opěvován kvůli vysoké inteligenci to finále moc nedal a čtenáře mohl potrápit určitě víc. Ale jo, nebylo to zlé a další díl si asi rád přečtu.

soukroma
28.07.2022 5 z 5

Výborné: čtivé, napínavé a vcelku uvěřitelné. Samozřejmě nechybí psychopatičtí sérioví vrazi a násilníci, někteří až v nebezpečné blízkosti agentky profilérky z FBI, konec je typicky akčně bláznivý, a nechybí ani romantická linka, ale to vše vcelku ladilo, nebylo to nijak přehnané. Hlavně se mi líbil hlavní detektiv, zkušený, lidský, kompetentní, a budování vztahu mezi ním a (vyžádaným) vetřelcem z FBI, vzájemné oťukávání i za plného soustředění na zločin/y. Dobrá dvojka.
Trochu mi to připomnělo thrillery Cooperové, které ale měly vždy víc linek a dílčích zajímavostí, což ale vedlo k jisté překombinovanosti, zatímco tady si autorka vlastně vystačila s "málem", ale skvěle.

Staráknížka
12.06.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, napínavá zápletka a nečekané zvraty, Doporučuji ovšem nečíst před spaním. Jinak doporučuji.

berila
14.05.2022 4 z 5

Dost slušný thriller, ale četla jsem i lepší.

Terka18
08.05.2022 5 z 5

Hodně povedená detektivka. Nic zbytečně překombinovaného. Skvělé postavy a příběh rychle ubíhal.

Hella
04.04.2022 3 z 5

Mě bohužel kniha příliš neuchvátila. Především za to asi mohly moje antipatie ke Kate, kterážto mi přišla tak nesympatická, až mi to kazilo dojem z příběhu. Ale mezi námi.... ta pravděpodobnost, že se spojí dva sérioví vrazi.... taky nic moc věrohodného, že?

sarkapv
01.04.2022 5 z 5

Velmi čtivé, poutavé. Slupnuto jako malina během chvíle :-)

martina.tim
18.03.2022 5 z 5

Tak tahle kniha byla naprostá bomba. Četla se jedna radost a děj byl zajímavý a napínavý. Rozhodně budu doufat, že u nás vyjde další díl. :)

Kešu1981
19.02.2022 5 z 5

Olaláá...velice čtivé, hodně napínavé, nechybí zvraty, promyšlená zápletka, chemie mezi hlavními vyšetřovateli je úžasná (respekt a vzájemná přitažlivost jsou realistické, což oceňuji, nejde o žádné techtle-mechtle miluji tě) ... prostě, od knihy se nedalo odtrhnout :o)
Snad u nás vydají i další díly ze série. Už teď jsem hrozně zvědavá na příběh Katina kolegy Nevady, a taky na příběh Katina bratra Mitchella.
Doporučuji všem kdo mají rádi romantické napínavé romány, kde je kladen důraz především na napětí.

evask
18.02.2022 3 z 5

Počítám, že když se teď Kate a Mazur tak sblížili (to bylo jasné už od začátku), že o podrobné popisy sexu nebude čtenář ani v dalších dílech ochuzen. A k tomu další vydloubané oči nebo něco podobného. Obé má asi zvyšovat čtivost nebo dodávat napětí. Já to vnímám jako laciné podbízení.

Jiparis
07.02.2022 5 z 5

Parádní detektivka, hledání vraha, který napodobuje podobně spáchané zločiny v minulosti. A opět jsou hnacím motorem neopětované city , chorobná mysl a touha pomstít se.

JustWomen
05.02.2022 5 z 5

Za mě super čtení, postavy, zápletky, zvraty, Kate to nemá lehké, obdivuji její inteligenci a přímé chování. Odpustila bych si jen ten podrobný sex, nějak mi sem nesedl.

zdendula31
05.01.2022 5 z 5

Kniha pro mě byla příjemným překvapením.
Je napínavá,děj má spád a líbí se mi hlavní postavy.
Těším se na další.

ArwenAragorn
19.12.2021 5 z 5

81%
Tahle hra se musí hrát jako šachy, trpělivě a opatrně. Není kam spěchat. Figurky jsou rozestavěné, připravené k dalšímu tahu...

Není pochyb o tom, že Mary Burton thrillery psát umí. Tento má svižný děj, napětí, výbornou zápletku a spoustu zvratů, navíc je příběh docela reálný, i když nápad není zrovna originální.
Agentka FBI Kate přijíždí do San Antonia, protože se zde stala vražda, kopírující vraždy, na kterých pracovala a vrah už sedí za mřížemi. Nedlouho poté následuje další vražda, kopírující jiné vraždy, jejichž vraha také dopadla. V San Antoniu má za parťáka Theo Mazura, detektiva z odd. vražd. Ale hra zdaleka nekončí, nakonec se dostane do smrtelného nebezpečí i Kate, a nejen ona.
Kate i Thea jsem si velice oblíbila a doufám, že se s nimi setkám i v dalším díle. Já mohu knihu čtenářům thrillerů doporučit.

Petulka50
16.12.2021 5 z 5

Kniha se moc hezky četla, prečteno za pár dní.
Doufám, že bude pokračování.

ellescorpio
16.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Nápad dobrej, provedení poněkud kulhalo na obě nohy a autorka se bohužel nevyhnula snad všem klišé. Začátek velmi slibný, pak se bohužel začala objevovat velká, opravdu velká fůra chyb a nelogičností v textu (např. ovdověl před 21 lety a o stránku dál dal nové ženě prsten ke 20. výročí svatby před třemi lety. Nové ženě bylo tohoto času 39 let. Takže si ji bral, když jí bylo 16 a byl ženatý?). Následně asi šestistránková milostná scéna - v thrilleru? Dočteno, další knihu ze série už pokoušet nebudu a hodnotím 50 %.

Nuttelka
15.12.2021 4 z 5

Další série, která mě bude určitě moc bavit. I když, co si budeme povídat, nic nového a závratného se zde nekoná, ale zatím mě tyto knihy baví. Kate s Mazurem je super dvojka, moc jsem jim fandila a ten konec byl skvělý :-) O hvězdičku méně dávám jen z toho důvodu, že mě odhalení opravdu nevystřelilo ze cviček, nekonalo se úplně takové to úplné "vauuuu". Uvidíme, co přinesou další díly...

astra3
05.12.2021 5 z 5

Pěkný začátek nové série. Tak uvidíme, co bude dál. Sympatičtí vyšetřovatelé.

hana1039
28.11.2021 4 z 5

Jo, jako úvodní díl super, aspoň už víme, s kým se budeme potkávat ( myslím detektivy) doufám, v dalších dílech... děj plynul hladce, žádné zbytečné,, kudrlinky,, kolem vyšetřování, žádné podrazy ( zatím) od kolegů, jen,, načůrano,, do hrnku :-), těším se na další díly...

napětí FBI romantika

Mary Burton