Proč? 13x proto

Proč? 13x proto https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17539/bmid_proc-13x-proto-6512bd9ca6e7a.png 4 841 192

Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček – krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř? Sedm magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové – jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo... proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je 13 důvodů...... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Thirteen Reasons Why , 2007

Knihoholka:'33
16.04.2013 5 z 5

Fantastický nápad:) Knížku jsem přečetla jedním dechem. A emoce nezůstaly ladem:')))

Daniela19
24.03.2013 5 z 5

I když by tuto knihu spousta lidí označila jako čtení pro dívky, mně se moc líbila. Originální nápad na knihu, řekla bych. Poukazuje na nevšímavost lidí ohledně problémů a starostí druhých. A to jak puberťáků, tak dospělých. Ve mě se při čtení odehrávalo nesčetně emocí. Na konci se mi rozklepala kolena. Knihu zařazuji mezi oblíbené a všem doporučuji :)

muchomurka
22.03.2013 3 z 5

Zajímavý námět. Ale v půlce knihy už to bylo utahané. Nějak mi to přestalo ubíhat, bylo to stále dokola. Hannah mi bylo líto. Na jednu stranu mi přišla nespravedlivá a zlá, na druhou opuštěná a osamělá. Ale celkově bych knížku nezatracovala.

TessDragon
03.02.2013 odpad!

Na tuto knížku jsem se strašně moc těšila,chválili ji úplně všude.Ale já jsem bohužel z té menšiny,které se nelíbila a to vůbec!Prvních 50 stran jsem se tak tak prokousávala,Hannah tam jen kecala a obvinovala lidi,že můžou za její smrt.Ale i tak jsem statečně četla dál,ale i u mě nakonec přetekl pohár a knížku jsem nedočetla,protože byla děsivě nudná a Hannah mi byla strašně moc nesympatická.Škoda. :/

Lynka
23.11.2012 4 z 5

Námět této knihy byl jednoznačně originální, to ano, ale když jsem ji četla, nejraději bych Hannah propleskla (kdyby teda ještě žila). Celou knížkou mě nepřestává provázet pocit, že v těch svých nahrávkách pořád někoho obviňuje za svojí smrt, všechno moc prožívá (viz. seznam s nejlepšíma zadkama), a za spoustu věcí si může sama..

~.Lucy.~
01.11.2012 5 z 5

Druhá kniha v célém mém životě, která mě dokázala rozplakat. Tleskám. ! Knížku na 100% doporučujuuu ! :)

Mishwaa
08.10.2012 5 z 5

Velice originální kniha s námětem, z kterého se tajil dech a občas zůstával rozum stát :)

Issiriana
31.07.2012 5 z 5

Originální příběh! S takovým jsem se ještě nesetkala! :)

Terezk@
27.06.2012 5 z 5

Úžasná knížka. Přečtená za dva dny. Stále o ní musím přemýšlet. Rozhodně ji všem doporučuji.

Bee
05.03.2012 5 z 5

Nic podobného jsem snad v životě nečetla a najednu stranu doufám, že už ani nebudu. Nádherně napsaná kniha, která má hloubku. Nic smutnějšího jsem zatím nečetla.

Violetti
30.11.-0001 4 z 5

Na to, že je to knížka z dětskýho oddělení, se mnou slušně zamávala... Docela drsný na to, aby to četly děti do 15 let...

Tuffy
30.11.-0001 5 z 5

Knihy z Albatros Girl mě vždycky nějakým způsobem nadchnou. Nemůžu říct, že by to byly jen obyčejné slátaniny pro náctileté dívky. Tyto knihy mají myšlenku a jsou něco víc, než ostatní romány pro tuto cílovou skupinu.