Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1649 1649

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Januli
20.04.2019 3 z 5

Dobře napsané, vůbec mi nevadí dej současný střídající dej minulý, ani popisování z více postav, ale prostě průměr. Předchozí knihy autorky jsou propracovanější a navíc jsem věděla-tušila o co jde.

mirunda
20.04.2019 5 z 5

Kniha mne vtáhla a bavila. Asi ve třech čtvrtinách jsem začala tušit jak to doopravdy je, ale stejně jsem byla překvapená, protože jsem to tak úplně neodhadla.

ElenaM
20.04.2019 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce. Byla čtivá tak, jak jsme u této autorky zvyklí. Krátké kapitoly udržovaly tempo a nutilo mě to číst pořád dál a dál. B. A. Paris to opravdu umí, píše zajímavě a velice chytlavě. Napětí roste s každou kapitolou. Postupně jsem podezřívala snad každého v knize... a závěrečné rozuzlení mě překvapilo, i když jsem poslední kapitoly začínala mít tušení... Musím ale dodat, že knihy autorky mají spíše sestupnou tendenci. Za zavřenými dveřmi pro mě byla absolutně nejlepší.
I přes to se těším na další autorky literární počin. ♥

Illaa
19.04.2019 2 z 5

Hlavní myšlenka příběhu byla míněná dobře, akorát se mi tentokrát nelíbilo zpracování. Odhalování pravdy bylo monotónní, stále používaná stejná indicie matrjoška, proč autorka nepoužila i něco jiného..? Tím pádem pro mě byla kniha do půlky nudná, konec byl více plný děje, ale zase až moc překombinovaného.

elenk
19.04.2019 2 z 5

Moc jsem se těšila, ale opravdu průměr.Autorka je kvalitni spisovatelkou, umí asi z “ničeho” udělat něco, ale popravdě jedné věci jsem už měla po krk...MATRJOŠKY...konec nereálný.z mého pohledu celkově nesmysl.

aliwella
18.04.2019 5 z 5

Naprosto strhující příběh, napínavý již od prvních stránek a gradující až ke stránce poslední. Za mě nejlepší z dosud vydaných knih!

xena2711
17.04.2019 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila. Četla se pěkně, měla svižné tempo. Ale konec se moc nevyvedl. Přišlo mi, jako když autorka nevěděla, jak to rychle ukončit....až trochu "přitažené za vlasy". Pokud bych měla všechny tři knihy seřadit, tak stále vede "Za zavřenými dveřmi".

Toldist
17.04.2019 3 z 5

Kniha Přiveď mě zpátky by se dala zařadit hlavně svou kvalitou i tempem na třetí místo. Tentokrát si autorka vybrala formu vyprávění takovou, že každou kapitolu střídala minulost a budoucnost. Kniha má navíc tří části a každou z nich vypráví jiná postava (viz Poslední paní Parrishová). Nemyslím si, že by to příběhu nějakým způsobem uškodilo, ale v druhé části mi přišlo, že děj díky tomu ubral výrazně na tempu. Zvláště v té fázi toho odpočítávání (ti, co už knihu četli, pochopí). Ano, bylo to děsivé, ale připadalo mi to zbytečně natahované na úkor kvalitě. Určitě znáte ten pocit, když jste napnutí, něco čtete, chcete vědět, jak to dopadne a děj se nikam neposouvá. Tohle je přesně ten případ. Naštěstí pro mě to autorka pořádně vynahrazuje ve třetí části, ve které je tolik zvratů, že už tu knihu prostě dočtete a věřte mi, že si budete říkat to samé, co já: To si ze mě děláš srandu! Závěr knihy v podobě velmi emotivního dopisu mě naprosto šokoval a ten samotný konec asi jen tak nerozdýchám, ale i přesto všechno si myslím, že předchozí knihy byly lepší a titul Za zavřenými dveřmi je pořád u mě na prvním místě. Udělejte si názor sami.

martenkaaa
17.04.2019 5 z 5

B.A. Paris je už od knihy "Za zavřenými dveřmi" moje oblíbená autorka. Jejím knihám nechybí čtivost, všechny tři její knihy co u nás vyšly jsem stihla přečíst za odpoledne - což už o něčem svědčí.
Přiveď mě zpátky sice není taková pecka, jako autorčina prvotina, každopádně ani to mi nebrání dát tomuto dílu 5*.
Za mě nechybělo napětí (i když ho mohlo být klidně více), zápletku jsem rozluštila až těsně před koncem. Velice mě baví vyprávění z pohledu více postav a konec byl super, takhle si představuju konec u thrillerů. :-)

Knižní střípky
16.04.2019 4 z 5

Třetí kniha autorky, která u nás vyšla. Četla jsem je všechny. Nemohu jinak, ale musím hodnotit opět kladně. Je pravda, že nejvíce se mi od autorky líbila ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI, ta byla opravdu výborná. PŘIVEĎ MĚ ZPÁTKY je opět kniha, od které se Vám bude těžko odcházet. Příběh Finna, Ellen a Layly se mi dostal pod kůži. Asi tam pro někoho může být méně akce, já si to nemyslím. Příběh psaný z pohledu více postav byl skvěle zpracovaný. Konec každé kapitoly mě nutil číst další a další, až byl najednou konec. A za mě hodně dobrý konec. Rozhodně doporučuji.

Ivuska.09
16.04.2019 3 z 5

Bohužel musím říct, že knihy B. A. Paris pro mě mají sestupnou tendenci. Za zavřenými dveřmi byla skvělá, V pasti lží o něco horší, ale pořád velmi dobrá. Ale Přiveď mě zpět už je pro mě prostě jen průměrný thriller, jehož jedinou předností je obrovská čtivost. Na mě už je tohle prostě až příliš překombinované.

Martiiiik
16.04.2019 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, ale tak nadšená, jako z předchozích, jsem nebyla. Vlastně mě tam všechny postavy dost štvaly.. každá jiným způsobem.. a pak už jsem byla jen zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne.. I když jsem to tak trochu čekala, možná maličko jinak, ale ano :-) tentokrát pět hvězd dát nemůžu :-(

Majdusak
15.04.2019

Vyprávění z pohledu více postav. Opět se četlo samo, B. A. Paris to tak zkrátka napsat umí... jenom u dvou předchozích knih jsem přece jenom byla trochu napjatější, ale to autorce neubírá na kráse.

lenuskav
15.04.2019 4 z 5

Teda musim říct,že předchozí dvě knížky se mi líbily daleko víc. Jako jo, je to čtivý,celkem i napínavý,ale na druhou stranu ne až tak záživný...vlastně ani nevim jak to popsat :D A konec zase trochu předvídatelnej

Tereziee
14.04.2019 3 z 5

Strašně moc jsem se těšila a nemohla jsem se dočkat. Knížku jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Ale oproti prvním dvoum knihám od B. A. Paris se místo nadšení dostavilo spíše zklamání. Kniha odsypala, byla napínavá, konec byl zajímavý. Ale nedostavilo se takový to wow co u thrillerů čekám.

Ivulka432
14.04.2019 5 z 5

Mně se kniha líbila a neustále mě to nutilo číst dál, a tak jsem ji přečetla za neděli. Autorka umí psát s lehkostí, konec pro mě nečekaný a překvapivý. Doporučuji 5*.

Ajuszka
14.04.2019 5 z 5

Prosím paní spisovatelko,můžete své knihy psát rychleji?? Vy to totiž zkrátka a dobře a umíte. Vážení,tohle byla jízda!Já nechápu,kde se to v někom bere,aby napsal něco tak napínavého a zajímavého.Knihu jsem ,,zhltla" za den a půl.Nešlo to jinak,už jsem chtěla vědět jak to celé doopravdy je a na konci jsem,jak jinak,valila oči.

dencazrnu
13.04.2019 4 z 5

To byla ale spanilá jízda! Než jsem se začetla, byl najednou konec. Musím říct, že V pasti lží se mi líbilo o kousek víc, ale i tak tleskám. Skvělá zápletka a autorka ukázala, že má ještě esa v rukávu :) nový styl psaní, kde je více pohledů od hlavních postav je jednoduše boží :) Doufám, že autorka napíše více knih, protože se mi čte velmi dobře :)

Bisdog
12.04.2019 3 z 5

Za mě nejslabší kniha ,vleklá a samá uvaha od hlavní postavy ,bez akce a napětí ,dočetla jsem a konec byl zklamáním .Na knihu jsem se těšila a kniha mě neoslovila , bohužel.........

Lkomrska
12.04.2019 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Chvílemi jsem podezírala úplně každou postavu v knize ????. Konec mě trošku zklamal. Podle mě je tahle kniha nejslabší ze všech,ale četla se dobře. ????

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958